24 maja 2024

Giełdy, kryptowaluty, forex, Darmówki!

Wiadomości crypto online!

„Kryptowalucianie Newsy” – 23.03.2018

7 min read

Szczyt G20 – Nie będzie nowych regulacji dla rynku kryptowalut

   
 

Nie będzie nowych regulacji dla rynku kryptowalut. Przynajmniej na razie. To jeden z wniosków zakończonych właśnie rozmów szczytu G20 w argentyńskim Buenos Aires.

We wtorkowej wypowiedzi udzielonej na konferencji prasowej po rozmowach szczytu, prezes banku centralnego Argentyny, Frederico Sturzenegger, przyznał iż sektor kryptowalut wymaga głębszej analizy przed podjęciem jakichkolwiek decyzji o wprowadzeniu nowych regulacji w tej sferze.

Jednocześnie, wezwał on przedstawicieli państw członkowskich do gromadzenia adekwatnych danych na ten temat we własnym zakresie i przedstawienia właściwych rekomendacji na kolejnym, zaplanowanym na lipiec, szczycie grupy:

„W lipcu musimy zaoferować bardzo konkretne, bardzo wyraźne rekomendacje nie na temat tego ‘co regulujemy?’ ale ‘jakich danych potrzebujemy?” – stwierdził Sturzenegger……….

 

O kryptowalutach w dorocznym raporcie amerykańskiego Kongresu

 

W opublikowanym przez Kongres dorocznym raporcie na temat stanu amerykańskiej gospodarki nie zabrakło również miejsca dla tematyki kryptowalut i łańcucha bloków, której autorzy dokumentu postanowili poświęcić oddzielny, obszerny rozdział dokumentu, nie szczędząc przy tym superlatyw dla omawianej technologii.

Raport opublikowany przez Wspólny Komitet Ekonomiczny Kongresu, na który składają się również uwagi senatorów oraz członków Izby Reprezentantów, określa miniony rok mianem „roku kryptowalut”.

Wzrost wartości monet takich jak Bitcoin czy Ethereum rzędu od kilku do kilku tysięcy procent to wartości „w porównaniu z którymi zyski z giełd papierów wartościowych prezentują się ubogo” – możemy wyczytać w dokumencie. Za wzrostem wartości kryptowalut podążała również ich globalna rozpoznawalność:

„Szum wokół walut cyfrowych przypomina ekscytację Internetem z późnych lat dziewięćdziesiątych, kiedy ludzie postrzegali firmy technologiczne jako te, które mogą zmienić świat. Powstało wiele firm internetowych, a ich wartość poszybowała w bardzo krótkim czasie. Wiele z nich upadło, jednak nieliczne odniosły spektakularny sukces, zmieniając konwencjonalne sposoby prowadzenia biznesu”………….

 

Transakcje kryptowalutowe na celowniku NSA

 

Amerykańska agencja wywiadowcza NSA, mogła od co najmniej pięciu lat prowadzić zintensyfikowane działania, mające na celu regularną identyfikację uczestników transakcji dokonywanych za pomocą bitcoinów jak i innych kryptowalut, wynika z dokumentów ujawnionych przez słynnego aktywistę Edwarda Snowdena.

O sprawie pisze serwis TheIntercept. W jednym z kilkuset tysięcy dokumentów ujawnionych swego czasu przez Snowdena, datowanym na marzec 2013 roku wycinku tajnego wewnętrznego raportu NSA, czytamy:

„Analitycy SSG11 stwierdzili przydatność dostępu MONKEYROCKET w identyfikacji nadawców jak i odbiorców Bitcoinów (systemu zdecentralizowanej waluty cyfrowej, w którym jednostki znane są jako Bitcoiny lub BTC)”…….

 

Związek Banków Polskich nieprzychylnie o kryptowalutach

 

Związek Banków Polskich wypowiada się

Wiele instytucji finansowych w Polsce wypowiadało się na temat kryptowalut. Widoczne to było chociażby na ostatniej sejmowej komisji finansów w listopadzie zeszłego roku jak i na wielu innych wydarzeniach. Negatywne stanowisko ma również jedno z organizacji zrzeszające ponad 100 banków czyli Związek Banków Polskich. Dla portalu Bussiness Insider wypowiadał się przedstawiciel ZBP dr Mariusz Zygierewicz:

„Pojęcie kryptowalut i całej tej działalności jest pojęciem działalności nieregulowanej. Nie jest to zatem bezpieczne tak jak funkcjonowanie na normalnym rynku bankowym gdzie działalność podlega ścisłej regulacji i nadzorowi ostrożnościowemu. Z tego powodu jest ona bezpieczniejsza dla samych instytucji finansowych jak i ich klientów. Działalność kryptowalut budzi wątpliwości banku centralnego jak i nadzoru finansowego. Zalecamy ostrożność. Prawdopodobnie banki nie będą silnie angażować w tego typu działalność i będzie ona miała charakter marginalny. Trudno to nazwać podstawową rzecz jaką będą wykonywać banki.”………

 

 

Jak dobrze Polacy znają bitcoina? Ankieta portalu Ceneo.pl

 

Ile procent Polaków słyszało o Bitcoinie? Jaki odsetek mieszkańców naszego kraju zna jego aktualną wartość, czy też do jakiej grupy społecznej możemy zaliczyć przeciętnego posiadacza bitcoinów? Na te oraz inne pytania próbowała odpowiedzieć ankieta przeprowadzona przez portal Ceneo.pl.

Badanie zostało przeprowadzone na próbie ponad 6500 użytkowników serwisu. Na jego podstawie dowiadujemy się, że aż 84% Polaków wie czym są bitcoiny zaś aktualną wartość tej kryptowaluty jest w stanie określić 76% badanych.

Przeciętny polski „bitcoinowiec” to mężczyzna (68%) w wieku 18-29 (31%) lub 30-39 (35%) lat, pochodzi z miasta powyżej 200 tys. mieszkańców (40%) i posiada wyższe wykształcenie (55%).

Okazuje się również, że nie najgorzej jest z wiedzą Polaków na temat innych pojęć związanych z bitcoinem jak i jego codziennym użytkowaniem. Aż 90% badanych było świadomych faktu, że posiadanie bitcoinów w Polsce jest jak najbardziej legalne.

Ponad połowa (52%) ankietowanych zdaje sobie również sprawę, iż w naszym kraju mamy już do dyspozycji niemałą paletę placówek handlowo-usługowych, które akceptują bitcoiny jako formę płatności zaś 31% badanych było w stanie określić konkretne miejsca, które honorują tę kryptowalutę………

 

27.03.2018 – Szczecin Blockchain Meetup

 

Już w najbliższy wtorek, 27 marca 2018 r. w Szczecinie odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu Szczecin Blockchain Meetup.  Miejscem spotkania jest Technopark Pomerania, który ugości zgormadzonych w godzinach 17:00 – 21:00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, przed spotkaniem zapraszamy do darmowej rejestracji.

Szczecin Blockchain Meetup # 1 to okazja dla ekspertów i entuzjastów do spotkania i przedyskutowania pomysłów, projektów i technologii w domenie blockchain. Jest to również świetna szansa na zdobycie wiedzy, inspiracji i na udany networking. Dzięki bliskości Szczecina i Berlina cykl Szczecin Blockchain Meetup jest utrzymany w międzynarodowej konfiguracji.

Prelegenci

Wśród prelegentów znajdziemy następujące autorytety w dziedzinie technologii blockchain:

Shermin Voshmgir, założycielka  BlockchainHub – jest dyrektorem Instytutu Badawczego ds. Ekonomii Crypto na Uniwersytecie Ekonomicznym w Wiedniu oraz założycielem BlockchainHub – międzynarodowej sieci niezależnych ośrodków promujących ideę blockchain, krypto-ekonomii i zdecentralizowanej sieci. Jest także doradcą Jolocom, a w przeszłości była kuratorką DAO i rady doradczej estońskiego programu e-rezydentury. Regularnie wygłasza przemówienia na konferencjach i konsultacjach w sprawie Blockchain oraz społecznego wpływu przyszłych technologii.

Joachim Lohkamp, CEO i założyciel Jolocom – jest entuzjastą przedsiębiorczości i technologii. Ma obsesję na punkcie wiedzy, zmian i innowacji. Obecnie jest założycielem i dyrektorem generalnym Jolocom, berlińskiego zdecentralizowanego narzędzia do budowania startupów, które umożliwia generowanie własnej tożsamości cyfrowej w celu ułatwienia łączenia i przypisywania danych. Poza tym Joachim jest członkiem zarządu niemieckiego stowarzyszenia Blockchain, doradcą BlockchainHub i łącznikiem dla Ouishare.

Jakub Zarembinski, CTO i współzałożyciel Tokenika – ma doświadczenie w finansach korporacyjnych i tworzeniu oprogramowania. Kumuluje wiedzę na temat technologii blockchain od 2014 roku. Zaczął od Bitcoin, ale szybko zdał sobie sprawę z jego niedociągnięć i skupił się na alternatywnych rozwiązaniach. Obecnie współzałożyciel Tokeniki, firmy informatycznej zajmującej się dostarczaniem infrastruktury do produkcji bloków dla EOS i budowania zdecentralizowanych aplikacji.

Tomasz Fidecki, CEO szczecińskiej firmy Aply – jest kreatywnym myślicielem, który bada alternatywne rozwiązania problemów i zawsze ma otwarty umysł i koncentruje się na doświadczeniach klientów. Naprawdę wierzy, że wykonywanie trudnych zadań z dbałością o wszystkie szczegóły w odpowiednim czasie zawsze się opłaca. Tomasz jest zorientowanym na cel przedsiębiorcą, który dąży do humanizacji technologii i konsekwentnie napędza IT z pasją do wprowadzania innowacji. Zaczynał jako inżynier pracujący w branży telekomunikacyjnej, a następnie zarządzał zespołami pracującymi dla przemysłu motoryzacyjnego, by w końcu utorować sobie drogę w rozwiązaniach do transmisji wideo……….

 

Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 22.03.2018

 

Dobrym, czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę zaproponowanych przez Was kryptowalut.

 

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. e-pasywnezarabianie.pl 2024 | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex