×

Czy wiesz że Bitcoin “umierał” już 350 razy? Instytucjonalizm a kryptowaluty (nowe doniesienia), Z 21 mln – zostało już tylko 3 mln Bitcoinów do wykopania

Czy wiesz że Bitcoin “umierał” już 350 razy? Instytucjonalizm a kryptowaluty (nowe doniesienia), Z 21 mln – zostało już tylko 3 mln Bitcoinów do wykopaniaNekrolog Bitcoina


Tak, Bitcoin “umierał” już ponad 350 razy! Zaczęło się od roku 2010, kiedy to jeden z portali zamieścił artykuł pod tytułem “Dlaczego Bitcoin nie może być walutą?”. Do dziś obserwujemy coraz to nowsze teorie zwiastujące schyłek Bitcoina. Czasami kilka, a nawet kilkanaście każdego miesiąca. Uwaga dla Wszystkich: Bitcoin nie umrze, dopóki wszystkie węzły nie zostaną usunięte.

352 zmartwychwstania – Bitcoin Obituaries

   
 

Entuzjaści kryptowalut i technologii Blockchain znają anegdoty krążące wokół najpopularniejszej z kryptowalut. Ci mniej obeznani koniecznie muszą poznać historię zmartwychwstań Bitcoina.

Dziś, mówimy to na przykładzie “Bitcoin Obituaries” (Nekrologi Bitcoina). Liczba mnoga wynika z tego, że aktualnie ukrzyżowano go dokładnie 352 razy od chwili powstania! Rzecz jasna, nigdy nie były to faktyczne śmierci, lecz opinie przeróżnych osobistości i mediów.

 
 

Pamiętajmy, że Bitcoina nie da się zniszczyć, dopóki choć jeden pełny węzeł (full node) pozostanie aktywny, a przynajmniej będzie mieć najnowszą wersję rejestru.

Poniżej możesz się zapoznać z rewelacyjną infografiką od BitcoinCasinoKings.com oraz projektu Bitcoin Obituaries, gdzie znajdziesz wszystkie “śmierci Bitcoina”.

Kliknij, powiększ infografikę


Fundusze instytucjonalne obracają już 18 miliardowym ($) kapitałem


W bitcoinowych mediach stale powracają informacje dot. inwestorów instytucjonalnych. Wielu graczy na tym rynku ma nadzieję, że ich zdecydowane wejście w tę przestrzeń doprowadzi do sporego skoku ceny BTC i innych cyfrowych walut. Zgodnie z nowym raportem, kryptowalutowe fundusze obracają już 18 mld USD.

 

Projekt w którym czynnik ludzki został "wykorzystany" do przeprowadzania zyskownych transakcji

 
ROBOINVESTING
 

Coraz bardziej widoczny jest fakt, że duzi gracze odgrywają sporą rolę na rynku i wprowadzają do niego duży kapitał. Pod koniec czerwca tego roku na świecie było dokładnie 808 grup inwestycyjnych dot. kryptowalut. To dane przekazywane mediom przez Crypto Fund Research (CFR). Grupy te zajmują się technologią cyfrowych walut, a także skupiają na uruchamianiu nowych aplikacji opartych na technologii blockchain. Fundusze hedgingowe stanowią 45 proc. tej liczby,  venture capital – 52 proc. Pozostała wartość to fundusze private equity oraz hybrydowe.

Raport CFR pokazuje skalę rozwoju tego rynku. Okazuje się, że ​​w samym 2017 r. uruchomiono aż 224 nowych funduszy, a w 2018 r. – mimo bessy! – 239. Co to oznacza? Mianowicie to, że duzi inwestorzy interesują się kryptowalutami bez względu na to, jaka koniunktura panuje na rynku.


18 mln BTC wykopane, zostało jeszcze 3 mln


18 milionów bitcoinów, zgodnie z przewidywaniami, zostało wykopane 17.10.2019 roku! O fakcie przypomniał nam współzałożyciel Morgan Creek Digital Assets – Anthony Pompliano.


Zostały 3 miliony!


18 milionów Bitcoinów znajduje się już w obiegu od piątku (17.10) – poinformował Pompliano. Przedsiębiorca wpadł na pomysł, aby rozpowszechnić to wydarzenie pod specjalnym hashtagiem na Twitterze oraz innych social media – #3MillionLeft (zostały 3 miliony).

To, że Pompliano tak bardzo zależy na promowaniu tej okazji nie powinno nikogo dziwić, gdyż już w sierpniu stwierdził dla CNBC Squawk Box, że ponad połowę swojego kapitału ulokował w Bitcoinie.


Nadchodzący halving


Zmniejsza się nie tylko liczba Bitcoinów, które można wykopać. Przed nami stąpa następny halving sieci Bitcoina. Oznacza to, że po raz kolejny nagrody, które teraz otrzymują górnicy w zamian za zabezpieczanie sieci zmniejszą się o połowę. Dla przypomnienia, obecna nagroda za każdy blok wynosi 12.5 BTC. Od 14 maja 2020 roku, będzie to już “tylko” 6,25. W sumie wykopaliśmy już ponad 85% podaży BTC.

Jak się okazuje, społeczność coraz chętniej chce położyć ręce na zakopanym skarbie. Jak podał we wrześniu cointelegraph – sieć Bitcoina zaliczyła kolejny rekord swojej aktywności, przekraczając poziom 102 kwintylionów hashy po raz pierwszy w historii.

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu


System handlu AI - Automat BOT!

 
STRZALKA
   
AlgosOne
 
 
AUVESTA
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex