20 kwietnia 2024

Europejski system emerytalny ma problemy, nadchodzi nieuchronny kryzys finansowy – Jaki wpływ na te “zjawiska” mogą mieć kryptowaluty?

7 min read


   
 

Jeżeli liczysz na przyszłą, godną emeryturę – to sam siebie oszukujesz. Otrzymasz tyle, ile trzeba abyś “przeżył”. Jeżeli teraz nie zadbasz o nią, to najzwyczajniej w świecie czeka Ciebie przeliczanie złotówki do złotówki z miesiąca na miesiąc. Czy tego chcemy ? Zdecydowanie nie. Dlatego też powinieneś lub też powinnaś już teraz o nią zadbać. W jaki sposób? Jest ich wiele. I nie muszą to być kryptowaluty czy złoto W sekrecie jednak ci napiszę że te aktywa są najlepsze do budowy kapitału i solidnych oszczędności. Wybór jednak zostawiam jak zwykle dla Ciebie. Ważne abyś coś w tym kierunku robił, a nie biernie czekał. Poniższe informacje zdecydowanie uświadomią Ci skalę “emerytalnego problemu” w połączeniu z kryzysem gospodarczo – finansowym który ma miejsce co kilka lat.

 

"Trzeba mieć wielkie cele, by nie poddać się przygnębieniu z powodu małych niepowodzeń" Buduj, oszczędzaj, zabezpieczaj, inwestuj! Osoby posiadające tylko jedno źródło dochodu, które nie robią dywersyfikacji powinny się liczyć z tym, że kiedyś: – mogą stracić pracę – ich firma może upaść – warunki zdrowotne mogą nie pozwolić na pracę. Sprawdź już teraz jak możesz rozpocząć swoją przygodę z inwestycjami w złoto już od ...15 zł miesięcznie!

 
 
 

Emerytura w Bitcoinach? Europejski system emerytalny zaczyna się walić…

Robert Gwiazdowski, prawnik, z zamiłowania ekonomista i niedoszły polityk, cieszy się sporą popularnością w gronie fanów kryptowalut. Teraz mocno skrytykował (ponownie!) nasz krajowy system emerytalny. Może jego nowy post na Twitterze sprowokuje większą liczbę osób do samodzielnego oszczędzania na swoją emeryturę i nie liczenia na Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS)? Czy emerytura w Bitcoinach to dobry pomysł?

“Niemcy będą musieli pracować do 70. roku życia, a nawet dłużej. W przeciwnym razie system emerytalny się zawali- dowodzi Bundesbank. A my za to średnio do 62,5 [roku życia] i nasz się nie zawali. Bo Niemcy przecież będą pracowali na reparacje dla nas. Tak będzie!”

– kpi sobie na Twitterze Gwiazdowski.

 
 

Emerytura w Bitcoinach

“Może patriotycznie będziemy szybciej umierać” – odpowiada Gwiazdowskiemu czarnym humorem jeden z twitterowiczów. Jeśli jednak ktoś nie planuje przedwczesnego opuszczenia tego padołu łez i rozpaczy, może warto zacząć samodzielnie oszczędzać na jesień swojego życia?

Idee emerytury w Bitcoinach w życie wprowadza twórca bloga Bitfilar.

“Moja emerytura w bitcoinach. Blog o alternatywnej formie oszczędzania w kryptowalutach. Dodatkowy filar emerytalny, czyli eksperyment na lata.”

Jak jest z przyszłą emeryturą w Polsce, każdy chyba dobrze wie. Niewielkie szanse na cokolwiek sensownego, co pozwoliłoby godnie spędzić starość. Szczególnie, jeśli prowadziło się działalność gospodarczą. Szukając alternatywy trafiamy na różne rozwiązania. Trzeci filar, czwarty filar, IKE, fundusze inwestycyjne czy inne instrumenty finansowe, na których zarabiają głównie zarządzający. A może lokata bankowa? Za 3% rocznie? Śmieszne, prawda Jednym z moich licznych obszarów zainteresowań są kryptowaluty. Jest duża szansa, że słyszeliście o Bitcoinie. (…) Na potrzeby mojej emerytury wystarczy wiedzieć, że kryptowaluty działają jak gotówka w nowoczesnej wersji. Mają swoją wartość (są notowane na giełdach, mają swój kurs), można je bezpiecznie przechowywać, przesyłać natychmiastowo na dowolną odległość praktycznie bez opłat i – przy odrobinie wysiłku – są anonimowe. No i są na dzień dzisiejszy na początkowym etapie rozwoju. Każdy kto ich dotknie jest ciągle early adopterem, a to oznacza, że – z dużym prawdopodobieństwem – długofalowa inwestycja w kryptowaluty będzie bardzo opłacalna”

– tłumaczy idee swojego eksperymentu na żywym (w dodatku swoim!) organizmie twórca bloga.

Złoto – przez nas wszystkich tak uwielbiane. Każdy chciałby go mieć jak najwięcej. Dla większości z nas jest to też bardzo solidne zabezpieczenie na przyszłość. W poniższym video dowiesz się wiele technicznych informacji na temat – dlaczego warto mieć złoto i czy jego cena będzie rosła. Jeżeli nie interesuje Ciebie konflikt pomiędzy brokerem XTB a TJS, przejdź od razu do oglądania video od 6 minuty.

Kryzys finansowy tuż za rogiem? | 210 mld $ ostatniego dodruku FED to więcej, niż kapitalizacja BTC!

Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych wydrukowała w pażdzierniku 2019 r. kolejne, astronomiczne ilości dolarów. Aktualny bilans FED zbliża się w tej materii do 4 bilionów dolarów. Czy czeka nas kryzys finansowy większy, niż ten z 2008 roku?

Bilans Fed zbliża się do 4 bilionów $

Jak zauważył 21 października ekspert kryptowalutowy Dennis Parker, od połowy września FED wpompował do amerykańskiej gospodarki kolejne 210 miliardów dolarów.

https://twitter.com/Xentagz/status/1186180739206991872

Jest to część nowo zrewitalizowanej strategii luzowania ilościowego (QE), która przewyższa całkowitą kapitalizację rynkową Bitcoin wynoszącą aktualnie 148 miliardów dolarów!

QE odnosi się do skupu obligacji rządowych w celu zapewnienia bodźców ekonomicznych i tym samym pobudzenia gospodarki. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj

Inwestorzy “uciekają” od amerykańskich funduszy akcji

W trzecim kwartale 2019 roku z amerykańskich funduszy akcji inwestorzy wycofali o 60 mld USD więcej, niż do nich wpłacili. Saldo funduszy inwestycyjnych jest najgorsze od kryzysowego roku 2009 – mówią dane firmy Morningstar. Inwestorzy boją się otoczenia i są rozczarowani wynikami funduszy aktywnie zarządzanych.

Wydaje się, że tak bardzo zniechęceni do giełdy, jak teraz, inwestorzy lokujący środki w funduszach akcji nie byli od 2009 roku. I nie chodzi tutaj bynajmniej o polski rynek, ale o… amerykański.

Funduszowym inwestorom włączył się tryb risk-off

Minus 60 mld USD – takie jest saldo wpłat i wypłat dla amerykańskich funduszy akcji w III kwartale tego roku. Najwięcej od kryzysowego roku 2009 – tak mówią dane firmy Morningstar monitorującej rynek funduszy inwestycyjnych. Przed rokiem napłynęło do nich o 20 mld USD więcej, niż odpłynęło.

Według portalu Morningstar, pieniądze wycofane z funduszy akcji popłynęły do funduszy dłużnych i rynku pieniężnego. Czyli do podmiotów lokujących środki bezpiecznie. Fundusze dłużne mogą się pochwalić saldem w wysokości 118 mld USD, dwukrotnie wyższym, niż rok temu. Do funduszy rynku pieniężnego wpłynęło o 225 mld USD więcej, niż z nich wypłynęło, co jest wynikiem najlepszym od ponad 10 lat.

Zdaniem analityków Morningstar inwestorzy poczuli, że ich pieniądze są zagrożone na skutek narastających napięć handlowych USA-Chiny, zamieszania wokół Brexitu oraz nadchodzącej recesji w globalnej gospodarce (o której coraz częściej piszą znamienici ekonomiści i analitycy różnych instytucji finansowych).

Wiadomości ze świata kryptowalut 17.10.19

Phil Konieczny Nadaje! W tym odcinku między innymi na temat:

-już nie tylko Europa spowalnia, oznaki nadchodzącego kryzysu widoczne są również w USA

-zamieszki w Hong Kongu, zamrażanie gotówki, coraz częściej w bankomatach widnieje napis “wypłata gotówki jest niemożliwa”

-pełna inwigilacja w Chinach, system śledzący obywateli na ulicach, dostęp do internetu mają tylko osoby zweryfikowane, już niedługo podobne systemy w Europie, na początku we Francji

-trzymając kryptowaluty, a w szczególności Bitcoina – to my jesteśmy naszym własnym bankiem

-masowe zwolnienia, Deutsche Bank zamiarza zwolnić 18 tys. pracowników, Bank HSBC planuje zwolnić 10 tys. pracowników (w ostatnich miesiącach zwolnił już około 5 tys. osób)

-kiedy może wybuchnąć realny kryzys?

-kryzys, Trump a wybory

-co ile lat zdarzały się kryzysy ekonomiczno – gospodarcze

-Bank of America zatrudnia nowych pracowaników, są to osoby mające wiedzę o technologii Blockchain, ten drugi bank w USA ma już zarezerwowanych około 80 patentów związanych z tą technologią

-mieszkańcy Tokio mogą już za pomocą firmy CoinCheck opłacać rachunki za gaz za pośrednictwem Bitcoina

-Libra – Facebook: bardzo złe informacje dla projektu, odchodzi PayPal, eBay, Visa, MasterCard oraz Stripe

-Leadger Nano X, wprowadza nową wersję swojego produktu – “To The Moon Edition”

-udoskonalenia w przeglądarce Brave (BAT)

-ilość portfeli które posiadają powyżej 1 tys. BTC – coraz więcej, kto nimi zarządza?

-własny token oparty o złoto

 
 
Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved © e-pasywnezarabianie.pl | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex