20 maja 2024

Giełdy, kryptowaluty, forex, Darmówki!

Wiadomości crypto online!

Czy naprawdę potrzebujemy kryptowalut? – Nowoczesna eksploracja pieniędzy

4 min read
   
 

Wielu czołowych biznesmenów i ekonomistów zakwestionowało potrzebę stosowania walut kryptograficznych w stosunku do tradycyjnych papierowych walut. Bitcoin, pierwsza zdecentralizowana krypto-waluta, została w dużej mierze stworzona jako reakcja i zyskała popularność w wyniku kryzysu finansowego 2008/2009. Aby zrozumieć, dlaczego kryptowaluty istnieją i jakie korzyści zapewniają, najpierw musimy cofnąć się w czasie do źródeł pieniądza papierowego.

Urodzony na Wschodzie

Pieniądz papierowy nie jest zjawiskiem nowym. Używamy go od około tysiącleci. Najwcześniej zarejestrowane zastosowania zaobserwowano w Chinach około 1000 przed naszą erą.

Chiński rząd bardzo szybko zdał sobie sprawę z korzyści płynących z używania papieru na monetach. Były tanie w produkcji i łatwe do dystrybucji. Cała nowa era handlu miała wkrótce się zmienić.

 
 

Ale czym są pieniądze dokładnie?

Większość z nas dorasta, wierząc w pieniądz a szczególnie ten rządowy, drukowany.  Łatwo jednak zauważyć że właściwie wszystko można wykorzystać jako walutę. Współcześni ekonomiści zgadzają się, że zdrowe pieniądze mają następujące 3 właściwości:

-Store of Value

-Unit of Account

-Medium of Exchange

Store of Value

Pieniądze mają wartość, jeśli mają ograniczoną podaż. Dlatego zbieramy rzadkie przedmioty, takie jak biżuteria artystyczna, winna i złota. Mają również wartość, jeśli postrzegamy je jako substytut ciągle utrzymujący wartość. Obecnie tylko wiara rządów popiera większość walut narodowych.

Unit of Account

Pieniądze wymagają pewnego rodzaju systemu księgowego (lub księgi rachunkowej) do rejestrowania dodatnich i ujemnych sald w przypadku wymiany towarów i usług. W systemie gotówkowym działa to dobrze, ponieważ Twoje pieniądze są w wartości, gdy otrzymujesz dobro lub usługę. System cyfrowy musi jednak sprawiedliwie dokonywać transakcji debetowych i kredytowych, w przeciwnym razie system się psuje.

Medium of Exchange

Dobry środek wymiany można łatwo przenieść między kupujących i sprzedających i ponownie wykorzystać w przyszłych transakcjach. Kukurydza 🙂 na przykład nie jest dobrym środkiem wymiany. Wymaga dużej ilości miejsca na jej przetrzymywanie, jest trudna w obsłudze i szybko rozpada się. Monety i papierowe pieniądze tradycyjnie działały całkiem nieźle. Są małe i łatwe do noszenia.

 
 

Wady z obecnym systemem

Jako wynalazek oraz powszechne przyjęcie chińskiej waluty papierowej przez Chińczyków było innowacyjnym sposobem na umożliwienie handlu. Jednakże przyniosło to kilka poważnych słabości:

Aby być w posiadaniu tego oficjalnego, wartościowego   papieru, potrzebujesz centralnego organu (rządu / banku), aby go wydać. Oznacza to ostatecznie, że jako przedsiębiorca lub konsument musisz ufać temu organowi. W pełni polegasz na nich, aby utrzymać wysoki standard finansowy.

W naszym coraz bardziej cyfrowym wieku, stajemy się o wiele bardziej uzależnieni od stron trzecich, aby ułatwić handel. Niektóre społeczeństwa, takie jak Szwecja, gdzie brakuje gotówki, polegają głównie na pośredniku.

 
ALGOSONE
 

Kiedy podaż w systemie gospodarczym dramatycznie wzrasta, widzimy, że ceny towarów i usług wymykają się spod kontroli. Widzieliśmy negatywne skutki tych hiperinflacyjnych pieniędzy często na całym świecie i przez wieki, odkąd Chińczycy wprowadzili tę możliwość. Weźmy na przykład banknot o wartości stu bilionów dolarów wydany w Zimbabwe w latach 2008/2009:

Ryan Smith
Ryan jest twórcą stron internetowych, pisarzem i handlowcem kryptowalutowym pochodzącym ze słonecznej Republiki Południowej Afryki. Je, oddycha i żyje krypto. Gdy  skrupulatnie nie przegląda Internetu, można go znaleźć planującego swoją następną podróż lub biegającego po boisku piłkarskim 5-a-side.

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. e-pasywnezarabianie.pl 2024 | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex