3 marca 2024

Jihan Wu: opowieść o Bitmain, wulgarności Twittera i ewangelizacji BCH

2 min read

Kim jest Jihan Wu?

btc jihan wu coincentral
   
 

Jihan Wu jest współzałożycielem Bitmain. Czołowa, być może najbardziej dochodowa i integralna firma w branży, postać Wu jest uważana za dość potężną i wpływową osobę. Wraz z tą siłą wiąże się duża odpowiedzialność i kontrowersje. Wu udowodnił, że jest sprytnym biznesmenem, pokonując rywali i tworząc pionowo zintegrowany i bardzo dochodowy "behemot" firmy. Studiował ekonomię i psychologię na Uniwersytecie Pekińskim. Przed Bitmain Wu był analitykiem finansowym i menedżerem funduszy "private equity".

Jest on jednak także w centrum debaty internetowej nad Bitcoinem i Bitcoin Cash. Jihan Wu bardzo otwarcie mówił o swoim wsparciu dla BCH. Jego irytacja nad trudnymi argumentami i internetowymi trollami doprowadziła do wielu publicznych wybuchów wulgaryzmów w mediach społecznościowych. Antagonizował twórców Bitcoin Core. Dodatkowo, pogłoski spekulują, że Wu wykorzystuje wpływ BITMAIN na sprzęt górniczy i pule wydobywcze, aby wpłynąć na wynik bitwy BTC vs BCH.

Z powodu tej bardzo widocznej roli i otwartej pozycji w gorących sprawach, Jihan Wu stał się czymś w rodzaju złoczyńcy w społeczności Bitcoin. Zwolennicy Bitcoin twierdzą, że Wu niesłusznie dzierży władzę nad sprzętem wydobywczym i pulami, ograniczając dostęp do narzędzi, które Bitcoin musi rozwijać, i przeciwstawiając się otwartemu źródłu i zdecentralizowanemu etosowi wizji Satoshi. Inni wierzą, że Wu jest w dużej mierze źle zrozumiany, a on jest w jego prawach do wywierania wpływu na system, w który wierzy........

Bennett GarnerBennett jest redaktorem w Coin Central i pisarzem technologii specjalizującym się w blockchain, tworzeniu oprogramowania i pisaniu AI. Odwiedź prywatną stronę Bennett, aby dowiedzieć się więcej o nim i jego tekstach.

 

FINCLUB

 
 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex