Bitmarket kończy działalność, Pokolenie “Z” a Kryptowaluty, Wzrosty Bitcoina, Nie ma jednak “bana” na krypto w Indiach?, EBC chce regulacji rynku kryptowalut
Kolejna polska giełda upadła – Bitmarket kończy działalność, Aktualizacja
Na stronie internetowej giełdy Bitmarket kilka minut po północy 9 lipca pojawił się komunikat informujący o zakończeniu działalności giełdy. Podana wiadomość jest bardzo lakoniczna, a jako przyczynę zamknięcia giełdy podaje się utratę płynności.
Grupa na Facebooku, w której podawane są bieżące informacje dotyczące sytuacji Giełdy znajduje się TUTAJ
Bitmarket to jest jedna z najstarszych polskich giełd, działający na rynku nieprzerwanie od 2014 roku. Wiele osób w Polsce stawiało na niej swoje pierwsze kroki w handlu kryptowalutami. W ofercie giełdy nie było dostępnych wielu kryptowalut natomiast oferowała możliwość handlu lewarowego i w tym szukała swojej przewagi na rynku.
Dzisiejszy komunikat jest dla wszystkich zaskoczeniem.
Staramy się uzyskać obecnie kontakt z przedstawicielami giełdy. Będziemy aktualizować artykuł jak tylko pojawią się kolejne informacje.
Aktualizacja 9.07.2019 godzina 1:10
Tuż przed samym zamknięciem giełdy, o godzinie 22:32 pojawił się raport Giełdowego funduszu IQ Partners – właściciela m.in. Bitmarketu dotyczący prawdopodobnego zamknięcia giełdy w najbliższym czasie.
Pokolenie “Z” nie interesuje się kryptowalutami
Według najnowszego badania Business Insider, obywatele Stanów Zjednoczonych z pokolenia Z nie planują wchodzić na rynek kryptowalut.
Kim jest pokolenie Z?
Generacja Z to tzw. pokolenie internetowe, najczęściej określająca ludzi urodzonych w XXI wieku. Według różnych badań mogą to być ludzie urodzeni po 1997 lub nawet po 1990 roku. Są to osoby pokolenia najmłodszego, które praktycznie nie zna świata bez technologii. To właśnie z internetu czerpią oni najwięcej wiedzy, bardzo aktywnie uczestniczą w mediach społecznościowych oraz są w stanie szybko wyszukiwać informacje.
Badanie Business Insider
Ankieta przeprowadzona na osobach z pokolenia Z (w wieku 13-21 lat) pytała o to, jak bardzo prawdopodobne jest, że w ciągu najbliższych sześciu miesięcy osoba zakupi kryptowaluty. Aż 52% badanych odpowiedziało, że zupełnie nie jest tym zainteresowane. Łącznie około 26% wskazało, że – mniej lub bardziej – rozważa taką możliwość.
Wyniki tych badań opublikowano dopiero teraz, niemniej jednak przeprowadzono je już w styczniu. Zatem młodzież odpowiadała na zadane pytania przed tegorocznymi wzrostami na rynkach kryptowalutowych. Business Insider odnotowuje:
Zaledwie 26% badanych było chętnych na zakup w momencie przeprowadzenia ankiety. Ożywienie na rynkach może spowodować, że niektórzy zmienią swoje zdanie.
Z Kanału You Tube
ILE MUSIMY JESZCZE POCZEKAĆ na kolejne WZROSTY BITCOINA? ALTY warte uwagi | Krypto Kalendarz 05.07
Indie jednak nie banują kryptowalut?
Indie: minister finansów Diai Nirmala Sitharaman przedstawił budżet kraju na lata 2019–2020. W jego wystąpieniu nie wspomniano o regulacji rynku Bitcoina i kryptowalut. Niektórzy zwolennicy cyfrowych walut interpretują to jako pozytywny znak.
W piątek rząd Indii przedstawił budżet na lata 2019-2020. Dokument koncentruje się wokół idei „Nowych Indii” – rozwoju infrastruktury, cyfryzacji, zatrudnieniu, produkcji, trosce o środowisko, programie kosmicznym, powszechnej opiece zdrowotnej, badaniach i rozwoju oraz promowaniu kultury. Co ważne, nie wspomniano o kryptowalutach.
Indie a kryptowaluty
Indie dotąd podchodziły do rynku kryptowalut dość wrogo. Niedawno pojawiły się nawet pogłoski o tym, że planowana jest ustawa, zgodnie z którą za posiadanie cyfrowych walut będzie groziło 10 lat więzienia.
Teraz jednak – w czasie ostatniego wystąpienia ministra finansów – nikt nie wspomniał o Bitcoinie ani innych kryptowalutach. Czy to sygnał, że rząd Indii wcale nie śpieszy się z regulacją rynku?
Europejski Bank Centralny chce regulacji kryptowalut?
Członek zarządu Europejskiego Banku Centralnego Benoit Coeure powiedział w niedzielę, że rynek cyfrowych walut musi zostać szybko uregulowany. Skąd ten pośpiech? Głównie przez kryptowalutę Facebooka – LibraCoin.
„Wszystkie te projekty są raczej użytecznym sygnałem alarmowym dla organów regulacyjnych i władz publicznych, ponieważ zachęcają nas do postawienia szeregu pytań i mogą sprawić, że poprawimy sposób, w jaki robimy pewne rzeczy” – powiedział Coeure. Dodał też, że dotąd urzędnicy działali w tym zakresie opieszale:
„My [regulatorzy finansowi] musimy działać szybciej, niż byliśmy w stanie to robić do tej pory”.
Miasto Busan z własną kryptowalutą
Miasto Busan w Korei Południowej nawiązało współpracę z lokalnym bankiem BNK Busan. W wyniku kooperacji ma zostać wyemitowana kryptowaluta. Ma ona rozruszać lokalną gospodarkę. Początkowo ma też być dedykowana klientom miasta. Z czasem realne jest rozszerzenie projektu na inne obszary kraju:
“Pracujemy nad sposobami korzystania z waluty nie tylko w banku BNK Busan, ale także w sklepach ZeroPay.”