27 kwietnia 2024

Giełdy, kryptowaluty, forex, Darmówki!

Wiadomości crypto online!

Bitcoin spada po działaniach FSA?, Coinpaprika, Dom na aukcji za 38 milionów dolarów w kryptowalucie, EOS i opis tej krypto

10 min read

“KRYPTOWALUCIANE NEWSY” – 24.06.2018

   
 

 

♨️⁉️⏯️ Najniższa cena kryptowaluty od zeszłego roku
Japońska instytucja finansowa wystąpiła ws. zmian usprawniających biznes kryptowalutowy w Japonii.

♨️⁉️⏯️ Coinpaprika – lepszy CoinMarketCap pochodzi z Polski! [WYWIAD]
Kto tworzy Coinpaprikę? Czym jest Coinpaprika?

♨️⁉️⏯️ EOS – opis kryptowaluty
Oprogramowanie EOS.IO wprowadza nową architekturę blockchain zaprojektowaną w celu umożliwienia pionowego i poziomego skalowania zdecentralizowanych aplikacji + Specyfikacja – Dystrybucja

 

Bitcoin spada po działaniach FSA? Najniższa cena kryptowaluty od zeszłego roku

 

22 czerwca, Japońska Agencja Usług Finansowych (FSA) zakomunikowała, iż należyte są zmiany usprawniające bezpieczeństwo oraz utworzenie nowych wytycznych dot. przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy na krajowych giełdach kryptowalut. Po minionych atakach hakerskich na południowokoreańskie giełdy kryptowalut CoinRail oraz Bithumb, japońska instytucja finansowa wystąpiła ws. zmian usprawniających biznes kryptowalutowy w Japonii. Regulator skontaktował się z sześcioma największymi giełdami kryptowalut w Japonii, tj. BitFlyerBitcoin osiągnął w tym dniu cenę $6006, która jest najniższą wartością od października zeszłego roku.

 
 

Na reakcję japońskich giełd kryptowalut nie trzeba było długo czekać. Odpowiednik Komisji Nadzoru Finansowego potrzebuje realnych zmian usprawniających bezpieczeństwo obywateli Japonii na rynku kryptowalut. Firma bitFlyer Inc. oświadczyła, iż za​​przestanie akceptować nowych klientów, a także rozpocznie sprawdzanie weryfikacji tożsamości dla niektórych istniejących użytkowników po otrzymaniu wytycznych od japońskiej instytucji finansowej. FSA wezwała również do poprawy środków przeciwko praniu brudnych pieniędzy. Firmy muszą przedstawić planowanie zmiany do 23 lipca 2018 roku.

„22 czerwca 2018 r. Firma bitFlyer, Inc. (Japonia) otrzymała zlecenie na ulepszenie działalności od japońskiej agencji Financial Services Agency (FSA). Nasze kierownictwo i wszyscy pracownicy są zjednoczeni w zrozumieniu, jak poważne są te problemy. Aby zmaksymalizować nasze wysiłki na rzecz stworzenia odpowiedniej usługi i poprawy zidentyfikowanych problemów, dobrowolnie i tymczasowo zawiesiliśmy wprowadzanie nowych klientów. Doceniamy twoje zrozumienie. Ten komunikat jest skierowane do firmy BitFlyer Inc. (Japonia), a nie do amerykańskich lub europejskich podmiotów, które są regulowane we własnych jurysdykcjach geograficznych” – oświadczył zespół bitFlyer na swojej stronie

Dla porównania, największa i najbardziej popularna polska giełda kryptowalut BitBay (z przeniesioną siedzibą na Maltę) osiąga dzienne obroty rzędu 8 milionów dolarów, natomiast japoński bitFlyer może poszczycić się aż 65-milionowym obrotem w ciągu doby.

 

.............................................................................

 
 
BITBOT
 

QUOINE, Bitbank, BTCBOX, BITPoint Japan i Tech Bureau były pozostałymi giełdami ukaranymi przez FSA. Podczas gdy Japonia stworzyła ramy regulacyjne dla giełd w zeszłym roku. Po doniesieniach związanych z atakiem na giełdę Coincheck Inc, która utraciła 500 milionów dolarów, wydarzenie skłoniło krajowe organy regulacyjne do zwiększenia kontroli nad branżą kryptowalut. W kwietniu bitFlyer zaostrzył zasady przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy po tym, jak japońska gazeta Nikkei poinformowała, że ​​użytkownicy mogą wykonywać pewne ograniczone funkcje bez pełnej weryfikacji klienta.

Bitcoin i spadek ceny

W ostatnich tygodniach dwie południowokoreańskie giełdy poinformowały, że zostały zhakowane, co spowodowało ogromny spadek ceny wszystkich kryptowalut oraz ogólnej kapitalizacji rynkowej. Na spadek ceny wzięło udział wiele składowych, tj. jak FUD (ang. Fear, Uncertainty, Doubt – strach, niepewność, wątpliwość), wyjście z rynku „grubych ryb” z ogromnym kapitałem oraz m.in. wczorajsze doniesienia regulacyjne z Japonii. Wydarzenia te wzbudziły obawy dotyczące bezpieczeństwa portfeli inwestorów. Nowa presja finansowa w Japonii, jednej z najbardziej krypto-przyjaznych jurysdykcji, wykazała znaczną słabość rynkową do ruchów regulacyjnych. Japońscy regulatorzy odznaczyli się jako pierwsi, rozpoczynając szeroką zmianę ram prawnych dla sektora kryptowalutowego w Japonii. Był to pierwszy kraj, który wprowadził krajowy system regulacji obrotu kryptowalutami po tym, jak jego giełdy zostały poddane poważnym naruszeniom, w tym gigant Mt.Gox……………

 

Coinpaprika – lepszy CoinMarketCap pochodzi z Polski! [WYWIAD]

 

 

To ciekawe, że niemal wszyscy entuzjaści zdecentralizowanej ekonomii w rozproszonych rejestrach kryptowalut na co dzień śledzą rynek i czerpią o nim informacje z jednego, centralnego źródła. Mowa oczywiście o znanej wszystkim krypto-fanom witrynie CoinMarketCap, która na bieżąco agreguje notowania walut cyfrowych z giełd i na ich podstawie określa uśrednioną wartość danego projektu oraz umieszcza go w rankingu, który szereguje kryptowaluty i tokeny wg szacowanej kapitalizacji rynkowej. CoinMarketCap ma ponad 150 mln odwiedzin miesięcznie i znajduje się w gronie 400 najpopularniejszych stron internetowych na świecie, deklasując wszystkie branżowe serwisy o tematyce ekonomiczno-gospodarczej (oprócz Yahoo Finance). Spora część fanów decentralizacji codziennie czerpie informacje o rynku z jednego źródła, co rodzi pewne zagrożenia. W przeszłości dochodziło już do absurdalnych sytuacji, w których to witryna mająca informować o kursach kryptowalut, sama miała bezpośredni wpływ na rynek.

Wystarczy przypomnieć niedawną sytuację ze stycznia 2018 r., kiedy to CoinMarketCap wykluczył ze swoich notowań południowokoreańskie giełdy (takie jak m.in. Bithumb i Korbit), na których ceny – szczególnie bitcoina i Ripple – były znacznie wyższe niż na pozostałych, przez co kapitalizacja rynku obliczana przez witrynę spadła w jednym momencie o ponad 20 mld dolarów. Administracja strony nie poinformowała o tym swoich użytkowników, co wywołało panikę, tym razem już skutkującą realnymi spadkami.

 
 

CoinMarketCap jest oskarżany o manipulację rynkiem również przez nieuaktualnianie danych, szczególnie w przypadku najmniejszych projektów (np. wolumenu i kapitalizacji) oraz o niejasne zasady umieszczania konkretnych kryptowalut i tokenów na swojej liście.

Czytaj także: Rebranding Coin Market Cap – kontrowersyjny hegemon obchodzi piąte urodziny

Z okazji swoich piątych urodzin, znana strona internetowa CoinMarketCap zaoferowała użytkownikom wiele nowości. Nie wszystkich jednak mogą one zadowolić, biorąc pod uwagę zarzuty związane z działaniem tej strony internetowej.   Urodzinowy prezent CMC CoinMarketCap (CMC) jest jedną z najbardziej p.. Czytaj

Rebranding Coin Market Cap – kontrowersyjny hegemon obchodzi piąte urodziny

Jakiś czas temu, w poszukiwaniu alternatywy dla CoinMarketCap, zupełnie przez przypadek natrafiłem na bardziej przejrzystą, estetyczniejszą i jednocześnie udostępniającą więcej informacji stronę z notowaniami kryptowalut – Coinpaprika. Niedługo potem, również przypadkowo, dowiedziałem się, że witryna jest całkowicie polskim projektem, dlatego też postanowiłem odezwać się do Wojtka Maciejewskiego z teamu coinpaprika.com i zadać mu kilka pytań.

Kto tworzy Coinpaprikę?

Coinpaprika to projekt polskiej firmy Grey Wizard, która na co dzień zajmuje się ochroną stron internetowych i sieci IOT przed atakami hakerskimi. Mamy mocny zespół doświadczonych developerów, wśród nas znajdują się osoby, które tworzyły takie projekty jak m.in. Wykop, czy OLX. Marka coinpaprika powstała w styczniu 2018 roku, a naszym celem było stworzenie bardzo rozbudowanej i przede wszystkim szybkiej platformy agregującej informacje o projektach związanych ze światem kryptowalut. Wersja beta naszej strony pojawiła się 10 kwietnia 2018.

W sieci krąży mit, że CoinMarketCap jest największą witryną na świecie prowadzoną przez jedną osobę – jej założyciela Brandona Cheza z Nowego Jorku. Czy zdradzisz ile osób czuwa nad coinpapriką?

Nasz zespół to stała ekipa składająca się z dziesięciu osób.

Ponieważ pozycja wielokrotnie wspominanego CoinMarketCap jest „nie do ruszenia”, przynajmniej w najbliższym czasie, to muszę zadać to pytanie: po co kolejny portal z notowaniami kryptowalut i rankingiem kapitalizacji?

  Każdy, kto choć trochę interesuje się rynkiem kryptowalut, wcześniej, czy później trafia właśnie na CoinMarketCap, traktując ją jako główne, a czasem nawet jedyne, źródło informacji. My staramy się dostarczyć alternatywę z rzetelnymi informacjami dla najbardziej wymagających.

 
ALGOSONE
 

     Skąd pomysł na serwis, skoro istnieją już podobne? Problemem przede wszystkim było zdobycie kompleksowej wiedzy na temat danej kryptowaluty. Było to czasochłonne ponieważ jest wiele rozrzuconych źródeł, które dostarczają tylko fragment z całości, jaką tworzy dany projekt. Celem coinpapriki jest właśnie dostarczenie takiej wiedzy w jednym uporządkowanym miejscu. Chcemy być zbiorem wszystkiego co najważniejsze, informacji potwierdzonych i monitorowanych przez cały czas, mając pewność, że pochodzą ze sprawdzonych źródeł i nie są poddane manipulacjom…………

 

Richard Hilton wystawił dom na aukcję za 38 milionów dolarów w kryptowalucie

 

Ojciec Paris Hilton, Richard „Rick” Hilton, znany pośrednik w obrocie nieruchomościami i prezes Hilton & Hyland, ogłosił, że sprzedaż jego domu z XVI wieku zostanie wystawiona na aukcji w Blockchain.

Według The Palazetto, dwór składa się z całkowitej powierzchni 1613 m kw. Z 11 sypialniami, 15 łazienkami, 3 kuchniami, wraz z kinem, spa i siłownią. Zabytkowy obiekt położony w centrum Rzymu, zaprojektowany został przez architekta Giacomo Della Porta, który był współpracownikiem Michała Anioła.

Rezydencja została zgłoszona z wartością przekraczającą 35 milionów USD na aukcję, która odbędzie się w dniu 28 czerwca (godz. 15.00 ET),  z rejestracją otwartą do 27 czerwca.

Propy.com, globalne usługi nieruchomości z Kalifornii, mają za zadanie zorganizować aukcje. Po udanej aukcji przeprowadzonej niedawno przez Propy, firma nazwała się numerem jeden na międzynarodowym rynku nieruchomości, ponieważ umożliwia kupującym zakup nieruchomości online.

 
Peer2Profit
 

„Z ludzimi z Propy współpracowało się fantastycznie , czytałam, że ta technologia jest idealna dla pewnych rodzajów transakcji. Nieruchomości są jednym z nich ” powiedziała klientka Katherine Purcell o swoim doświadczeniu.

„Aukcja pokazuje rosnące zaufanie deweloperów do Blockchain i daje inwestorom kryptowalut możliwość dywersyfikacji „- mówi Hilton w swoim internetowym materiale marketingowym.

Aukcyjne nieruchomości w kryptowalutach

W związku z popularnością kryptowalut na rynku, Hilton nie był pierwszym, który wystawił nieruchomość za pośrednictwem Bitcoina. W ubiegłym roku sprzedano ponad 20 domów za kryptowaluty. Miami Estate, został zakupiony za 455 bitcoinów, o równowartości 6 milionów USD.

Palazetto Mansion będzie teraz jednak najwyższą aukcyjną własnością w blockchain, która przewyższa Miami Estate.

 

EOS – opis kryptowaluty

 

Oprogramowanie EOS.IO wprowadza nową architekturę blockchain zaprojektowaną w celu umożliwienia pionowego i poziomego skalowania zdecentralizowanych aplikacji. Osiąga się to poprzez stworzenie konstrukcji podobnej do systemu operacyjnego, na której można budować aplikacje. Oprogramowanie zapewnia konta, uwierzytelnianie, bazy danych, komunikację asynchroniczną i szeregowanie aplikacji w setkach rdzeni procesora. Powstała technologia to architektura blockchain, która skaluje się do milionów transakcji na sekundę, eliminuje opłaty transakcyjne dla użytkowników i pozwala na szybkie i łatwe wdrażanie zdecentralizowanych aplikacji.

EOS wykorzystuje jedyny zdecentralizowany algorytm konsensusu, który jest w stanie spełnić wymagania wydajnościowe dla aplikacji na blockchainie. Jest nim Delegated Proof of Stake (DPOS). Zgodnie z tym algorytmem osoby posiadające tokeny, mogą wybierać producentów bloków poprzez ciągły system głosowania i każdy może zdecydować się na udział w produkcji bloków. Ilość wyprodukowanych bloków przez danego użytkownika jest proporcjonalna do całkowitej otrzymanej liczby głosów, w stosunku do wszystkich innych producentów (użytkowników).

Oprogramowanie EOS.IO umożliwia tworzenie bloków dokładnie co 3 sekundy i dokładnie jeden producent jest upoważniony do wyprodukowania bloku w danym momencie. Jeśli blok nie zostanie wyprodukowany w zaplanowanym czasie, wówczas blok dla tego przedziału czasowego jest pomijany. Kiedy jeden lub więcej bloków jest pominiętych, istnieje 6 lub więcej sekund przerwy w łańcuchu bloków.

Tworzenie bloków odbywa się w rundach, która każda zawiera 21 bloków. Na początku każdej rundy wybiera się 21 unikalnych producentów bloków. 20 użytkowników z największą ilością głosów jest automatycznie wybieranych w każdej rundzie, a ostatni producent jest wybierany proporcjonalnie do liczby głosów w stosunku do innych producentów. Wybrani producenci są tasowani za pomocą liczby pseudolosowej pochodzącej z czasu bloku. Tasowanie ma na celu zapewnienie, że wszyscy producenci zachowują zrównoważoną łączność ze wszystkimi pozostałymi producentami.

Jeśli producent przegapi blok i nie utworzy żadnego bloku w ciągu ostatnich 24 godzin, zostaje usunięty z rundy, dopóki nie powiadomi ponownie sieci, że jest gotowy do ponownego rozpoczęcia produkcji bloków. Zapewnia to bezproblemową pracę sieci, minimalizując liczbę pominiętych bloków.

SPECYFIKACJA

 Maksymalna ilość monet: 1,000,000,000 EOS (1 miliard)

Wydobytych monet: 896,149,492 EOS (prawie 897 milionów)

Pierwszy blok: 26 czerwca 2017

Liczba bloków: 2,214,408 bloków

Średni czas pomiędzy blokami: 0.5 sekundy

Nagroda w bloku: brak danych

Rozmiar Blockchain: brak danych

Ilość masternodów: 21

Algorytm: DPOS

DYSTRYBUCJA

Dystrybucja tokenów EOS odbywała się poprzez ICO. Start obył się 26 czerwca 2017 roku i trwał przez 341 dni do 2 czerwca 2018. Podczas ICO zostało rozdystrybuowane 1 miliard tokenów według poniższego planu:

  • 200 milionów tokenów (20% całej puli) zostało wyemitowane podczas pierwszych 5 dni ICO pomiędzy 26 czerwca a 1 lipca 2017.
  • 700 milionów tokenów (70% całej puli) jest emitowane podczas 350 jednakowo podzielonych 23 godzinnych rund. W każdej rundzie jest dostępnych 2 miliony tokenów. Pierwsza runda runda rozpoczęła się 1 lipca 2017 o godzinie 13.
  • 100 milionów tokenów (10% całej puli) jest zamrożone w „pierwszym bloku” i nie może być wymienione ani wysłane w sieci Ethereum. Zostaną one odblokowane po 2 czerwca 2018 r.

 

 

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. e-pasywnezarabianie.pl 2024 | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex