×

Bitcoin po $50 000, Bitbay – Monero oraz Zcash, Nowe wirusy czyhają na krypto – inwestorów

Bitcoin po $50 000, Bitbay – Monero oraz Zcash, Nowe wirusy czyhają na krypto – inwestorów

Bitcoin po $50 000 jeszcze w tym roku – twierdzi współzałożyciel BitMEX

   
 

 

Coś co osiągnęło pułap 20 tysięcy dolarów w ciągu roku ma prawo odnotować korektę – przekonuje Arthur Hayes, jeden z założycieli giełdy BitMEX, która według wielu źródeł jest największą giełdą kryptowalut pod względem generowanego wolumenu handlu. 


Każda pozytywna prognoza dotycząca przyszłej wyceny Bitcoina zazwyczaj spotyka się z ciepłym przyjęciem ze strony społeczności, jaka narosła wokół kryptowalut w ostatnich kilkunastu miesiącach. Inwestorzy czy zwolennicy nowej technologii dobrze pamiętają zeszłoroczny szał zakupów, który wypchnął cenę Bitcoina w rejon $20 tys. Niemniej jednak słowa Hayesa mogą wydawać się nieco kontrowersyjne.

 
AUVESTA
 

Spoglądając na interwał dzienny BTCUSD dostrzegamy ciąg coraz niższych szczytów i dołków. Taki ciąg to najprostsza definicja trendu spadkowego, nie zaś korekty jaką dostrzega na wykresie Hayes. Pod kątem liczb również nie jest kolorowo – Bitcoin do dnia dzisiejszego stracił ponad 66,6% swojej grudniowej wartości.

Z całą pewnością moglibyśmy znaleźć dno tych spadków w rejonie 3-5 tys. USD za BTC (…) znajdujemy się jednak o krok od powrotu do poziomu $20 000 czy nawet $50 000 przed końcem tego roku – przekonuje Hayes.

 
FINCLUB
 

Współzałożyciel BitMEX broni się, że duża zmienność od zawsze leżała w naturze Bitcoina. Notowaliśmy wcześniej podobne ruchy – przypomina Hayes i tłumaczy, że wraz ze wzrostem popularności, a także kapitału jaki napłynął na rynek przyszłe zmiany będą jeszcze szybsze i drastyczne. Już teraz jesteśmy świadkami rosnącej dyskusji medialnej na temat Bitcoina (…) sądzę, że okres pomiędzy rynkiem byka a rynkiem niedźwiedzia ulegnie znacznemu skróceniu – podsumowuje…..

 

 

Bitbay wprowadza Monero i Zcash

 

BitBay,  najbardziej popularna giełda w  Polsce  wprowadza nowe pary walutowe.  Jak poinformował operator giełdy BitBay, od dnia 3 lipca, w ofercie dostępne są nowe pary walutowe Monero (XMR) oraz Zcash (ZEC).  

Rynki nowych cyfrowych walut będą notowane do walut Fiat:PLN, EUR USD oraz do BTC. Giełda zaplanowała wprowadzenie walut w przeciągu godziny podczas piętnastominutowej przerwy technicznej między godziną 15-16.

 
AIOP
 

W maju pisaliśmy o tym, że giełda przenosi się na Maltę, co otwiera przed giełdą ogromną gamę możliwości rozwojowych.  W Polsce giełda BitBay został wpisany na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego o czym pisaliśmy w lutym. Jak widać pod nową jurysdykcją giełda wykorzystuje swoje nowe możliwość, a to dopiero początek. Z ciekawością będziemy obserwować jak Polska giełda rozwija się na arenie międzynarodowej.

Nowe dostępne pary walutowe na BitBay:

XMR/PLN

XMR/EUR

XMR/USD

XMR/BTC

ZEC/PLN

XMR/EUR

XMR/USD

XMR/BTC

 

Nowy wirus czyha na krypto-inwestorów. Zagrożone 2,3 mln adresów?

 

Bleeping Computer, strona zajmująca się bezpieczeństwem w sieci, ostrzega użytkowników kryptowalut, przed kolejnym zagrożeniem. Nowy wirus podmienia adresy w schowku komputera i tym samym powoduje, że nieuważny użytkownik wpłaca waluty cyfrowe na portfele przestępców. 


Portal sugeruje, aby zawsze przed wysłaniem transakcji dwukrotnie sprawdzać adres, na które wysyłane są kryptowaluty. Ponoć cyberprzestępcy monitorują obecnie ponad 2 miliony adresów kryptowalutowych.

 
HASH7 - Auto Bot!
 

Jak to działa?

Działanie nowego wirusa jest banalnie proste, ale jak widać nadal skuteczne dla nieuważnych użytkowników Internetu. Złośliwe oprogramowanie przejmuje kontrolę nad narzędziem schowka w systemie operacyjnym Windows i podmienia tam skopiowane adresy portfeli na adresy należące do hakerów. Tym samym nieświadomy użytkownik wysyła kryptowaluty bezpośrednio do nich.

Eksperci z Bleeping Computer ostrzegają, że ​​ten typ złośliwego oprogramowania “działa w tle, nie sygnalizując nawet, że jest uruchomiony”, dlatego “nie jest łatwo zauważyć”, że nasz komputer zostałby zainfekowany. Oczywiście receptą na problem jest sprawdzanie adresu, na które chcemy wysłać swoje wirtualne monety oraz posiadanie zaktualizowanego programu antywirusowego.

Rosnące zainteresowanie = wzrost kradzieży

Zainteresowanie bitcoinem i innymi kryptowalutami od kilku lat stale wzrasta. Stąd rosnąca liczba prób przejęcia cyfrowych monet przez przestępców.

 
 

Od pewnego czasu klienci niektórych giełd zajmujących się handlem walutami opartymi na technologii Blockchian otrzymują także podejrzane maile ze spakowanym plikiem zawierającym ponoć fakturę do opłacenia. Po rozpakowaniu okazuje się jednak, że na komputerze został zainstalowany wirus, który także może przejąć kryptowaluty.

Z podobnym niebezpieczeństwem mogli zetknąć się także użytkownicy portfela Electrum. W sieci pojawiła się bowiem podróbka programu, która również przejmowała waluty cyfrowe………

 

 

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu


System handlu AI - Automat BOT!

 
STRZALKA
   
AlgosOne
 
 
AUVESTA
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex