22 maja 2024

Giełdy, kryptowaluty, forex, Darmówki!

Wiadomości crypto online!

Komunikat biznesowy odnośnie sytuacji ze złotem!

4 min read
   
 

Indeks metali szlachetnych Banku Światowego spadł o 9 proc. w trzecim kwartale 2022 r. (kw/kw), napędzany słabym popytem inwestycyjnym i fizycznym ze względu na siłę dolara amerykańskiego i wyższe stopy procentowe. Czynniki te przeważyły ​​nad pozytywnym wpływem popytu typu „bezpieczna przystań” związanego z wojną na Ukrainie i rosnącą inflacją. Ceny srebra gwałtownie spadły (o 15 proc.) z powodu załamania popytu przemysłowego, podczas gdy ceny złota i platyny spadły o 8 proc. Po oczekiwanym spadku o 4 procent w 2022 r. przewiduje się, że indeks spadnie o 4 procent w 2023 r. w związku z oczekiwaniami historycznie wysokich stóp procentowych i obawami o możliwość globalnej recesji, która wpłynęłaby na działalność przemysłową.

 

Poniżej firma do której mam pełne zaufanie odnośnie inwestycji w aktywa.

   
 
IbisInGold

Ceny złota spadły o 8 proc. w III kw. 2022 r. (kw/kw), ponieważ wzrost stóp procentowych i aprecjacja dolara przeważyły ​​obawy o wzrost inflacji i ryzyka geopolityczne (wykres 17). Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych pięciokrotnie podniosła w tym roku stopy procentowe o łączne 3 punkty procentowe, co doprowadziło do wzrostu indeksu dolara amerykańskiego o 16 procent do najwyższego poziomu od 20 lat. Tymczasem rentowność 10-letnich skarbowych papierów wartościowych zabezpieczonych przed inflacją (TIPS) osiągnęła najwyższy poziom od lutego 2011 r., podnosząc koszt alternatywny inwestycji w aktywa o zerowej stopie zwrotu. W rezultacie zasoby złota w funduszach ETF spadały przez pięć kolejnych miesięcy. Fizyczny popyt na złoto nieznacznie wzrósł, ale według historycznych standardów pozostaje słaby. Popyt na biżuterię z Chin nieznacznie ożył w ostatnich miesiącach po złagodzeniu ograniczeń związanych z pandemią, podczas gdy import w Indiach wzrósł przed podwyżką ceł importowych z 7,5 do 12,5 procent. Banki centralne również nadal gromadziły złoto. Jednak fizyczne zakupy prawdopodobnie nie wystarczą, aby zrównoważyć trudności monetarne, z jakimi boryka się popyt inwestycyjny. Ponieważ podwyżki stóp procentowych będą prawdopodobnie kontynuowane w przyszłym roku, przewiduje się, że ceny złota spadną o 4 procent w 2023 roku.

Cena złota spadła z 1879 USD do 1614 USD od 13 czerwca 2022 r., a obecna cena wynosi 1656 USD. Złoto jest uważane za bezpieczną przystań, ale ważne jest, aby powiedzieć, że popyt na bezpieczną przystań napędzany obawami o Ukrainę jest równoważony siłą dolara amerykańskiego .

Popyt na dolara nadal rośnie, ponieważ Rezerwa Federalna kontynuuje podnoszenie stóp procentowych w celu powstrzymania gwałtownej inflacji. Wyższe stopy procentowe w USA zwiększają koszt alternatywny utrzymywania metalu o zerowej rentowności, a potencjał wzrostu dla złota pozostaje na razie ograniczony.

 
AUVESTA
 

Dane o inflacji w USA sugerują, że Fed musi być bardziej agresywny, a przewodniczący Fed Jerome Powell powiedział, że urzędnicy amerykańskiego banku centralnego są mocno zdeterminowani, aby obniżyć inflację z najwyższych poziomów od czterech dekad i utrzymają ją do czasu wykonania zadania.

Inwestorzy zazwyczaj kupują złoto, aby zabezpieczyć się przed inflacją, ale obecnie mamy inną praktykę i skupiamy się na dolarze.

Agresywna polityka pieniężna amerykańskiego banku centralnego pozytywnie wpłynęła na dolara w okresie ostatnich kilku miesięcy, a najistotniejszą siłą stojącą za spadkiem ceny złota jest aprecjacja dolara amerykańskiego.

Z drugiej strony, jeśli Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych nadal będzie działać zbyt agresywnie, może to potencjalnie doprowadzić gospodarkę do głębokiej recesji. W rezultacie moglibyśmy zobaczyć ruch w kierunku bezpiecznych aktywów, a cena złota skorzystałaby, gdyby tak się stało.

Niedźwiedzie nadal kontrolują akcję cenową

Ci, których interesuje inwestowanie w towary takie jak złoto, powinni wziąć pod uwagę, że ryzyko dalszego spadku wciąż nie minęło.

Aprecjacja dolara amerykańskiego w ostatnich kilku miesiącach negatywnie wpłynęła na złoto, a cena tego szlachetnego metalu nie skoczy znacząco, dopóki Fed nie zmieni swojej polityki z jastrzębiej i wróci do luzowania monetarnego.

Ważny poziom wsparcia wynosi 1600 USD i jeśli cena spadnie poniżej tego wsparcia, będzie to mocny sygnał „sprzedaj”. Następna cena docelowa może wynosić około 1550 USD lub nawet mniej.

Z drugiej strony, jeśli cena skoczy powyżej 1750 USD, byłby to sygnał do handlu złotem i mamy otwartą drogę do oporu na 1800 USD.

 
AUVESTA
 
Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. e-pasywnezarabianie.pl 2024 | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex