19 kwietnia 2024

Ponad 4 tysiące skonfiskowanych Bitcoinów – kto na tym zarobi?, Akcje Tesli w kosmicznych zyskach, Nie będzie wzrostów na BTC?, Wirus z Wuhan a krach na giełdzie

6 min read


Organy rządowe wystawiają BTC na sprzedaż


   
 

Ponad 4 tysiące skonfiskowanych Bitcoinów trafi pod młotek. Ich wartość wynosi około 37 milionów dolarów. Amerykańskie służby zapraszają interesariuszy do składania ofert.

Zgodnie z komunikatem prasowym wydanym przez Służbę Marszałkowską Stanów Zjednoczonych (USMS), agencja prawa federalnego przynależna do Departamentu USA postanowiła wystawić na aukcję ponad 4 040 Bitcoinów.

USMS zaprasza wszystkie zainteresowane strony do złożenia oferty zakupu skonfiskowanych kryptowalut. Osoby zainteresowane licytacją powinny dokonać rejestracji oraz wpłaty 200 tysięcy dolarów. Kwota ta zostanie zwrócona uczestnikom, którzy ją wniosą, a nie wygrają aukcji. 


Szczegóły aukcji


Licytacja odbędzie się 18 lutego w godzinach od 8:00 do 14:00 EST. Należy dodać, że Bitcoiny wystawiane na aukcji zostały pozyskane w wyniku różnorodnych spraw karnych, cywilnych oraz administracyjnych.

 

Reklama Dźwignią Handlu - Wykorzystaj Najlepsze Platformy Reklamowe Do Promocji Swoich Projektów, Stron, Banerów!

   
 

Aukcja zgromadzonych kryptowalut zostanie podzielona na 4 partie. Pierwsza z nich obejmuje 2 500 BTC (przy 5 blokach i 500 BTC na blok). Druga ma 1 000 BTC (przy 10 blokach i 100 BTC na blok), trzecia 500 BTC (przy 10 blokach i 50 BTC na blok). Ostatnia zaś 40,54069820 BTC (przy 1 bloku).

Licytację wygra osoba, która zaoferuje najwyższą cenę. Jeżeli wygrany nie wywiąże się z umowy płatności, Bitcoiny trafią w ręce następnego licytującego, który złożył najwyższą ofertę. 


To nie pierwsza taka licytacja


Warto dodać, że amerykańscy marszałkowie sprzedają Bitcoiny na aukcji już od 2014 roku. Dwa lata temu agencja wystawiła pod młotek 660 BTC.


Grający na Tesli „na krótko” są wyciskani jak cytrynka, co podbija cenę akcji. Spółka Elona Muska jest już warta więcej, niż takie koncerny, jak Lockheed Martin, IBM czy Philip Morris.


Cena jej akcji skoczyła o +20%, do 786 USD – to była druga największa jednosesyjna zwyżka w historii notowań tej spółki. Firma Elona Muska zyskała na wycenie 23 mld USD, prześcigając pod względem kapitalizacji (wartości rynkowej) takie spółki, jak Lockheed Martin, IBM, Philip Morris, Accenture czy… PayPal (którą Elon Musk zakładał z Peterem Thielem). Od początku roku wycena Tesli urosła o 86%!

 
EAZYBOT
 

Jednym z czynników tych szaleńczych wzrostów – obok mody na Teslę i pokazania przez spółkę zysku drugi kwartał z rzędu – są z pewnością zamykane pozycje grających na spadki. To zjawisko nazywa się short squeeze i działa trochę na zasadzie domina: grający na spadki, którzy zamykają „szorty”, są zmuszeni do odkupienia akcji spółki. W efekcie nagłego zwiększenia popytu na akcje notowania prują na północ, zamykając kolejne „krótkie” pozycje. Tesla jest już najmocniej „szortowaną” spółką na amerykańskiej giełdzie, przegoniła pod tym względem Apple – wynika z danych firmy analitycznej S3 Partners.


Wzrosty bitcoina okiem wieloryba? Najlepszy trader Bitfinexa nie jest przekonany, jakoby BTC znajdował się na krawędzi nowego, długoterminowego rajdu byków. Jakie argumenty przytacza w tej sprawie?


Anonimowy wieloryb, znany w branży jako Joe007, to topowy trader na giełdzie Bitfinex. Tylko w ciągu ostatnich dwóch miesięcy Joe007 zaliczył łącznie 20 milionów dolarów zrealizowanych zysków.

Wielu analityków kryptowalutowych twierdzi, że bitcoin może w tym roku przekroczyć rekordowe maksima. Poza tym rynek zdaje się znajdować w lekkiej konsternacji spowodowanej pytaniem o to, jaki wpływ na cenę BTC miał, ma bądź będzie miał majowy halving. Joe nie wierzy w te nadzieje i wątpi, czy przekroczenie poziomu 10 000$ stanie się impulsem do niezahamowanego rajdu kursu „to the moon”:

BitcoinBoss22@DankCoiner22 · 2 lut 2020W odpowiedzi do @J0E007 @sytinhnet

are you ready to be one with the trend once eventually the range breaks and BTC does what it always does when it goes full bull?

Joe007 [I identify as overweight dolphin]@J0E007

Trends don’t magically “happen” – they are based on supply/demand imbalances and backed by fiat in/out-flows. Anyone who doesn’t understand this and sees BTC as some black box that magically “does what it always does” has no business trading.9420:24 – 2 lut 2020Twitter Ads – informacje i Polityka prywatnościLudzie o tym mówią: 24


Nie ma FIAT-ów, nie będzie wzrostów


Joe007 twierdzi, że najważniejszą rzeczą, którą należy śledzić to ilość FIAT-ów napływających na rynki kryptowalut. Póki co, aktualne ilości nie wyrywają z butów.

 
 

Trader wskazuje w tym miejscu na kapitalizację rynkową stablecoina Tether, który jest często używany jako barometr tego, ile gotówki trafia do przestrzeni kryptowalut.

W rzeczywistości nie ma dużego wzrostu [w Tether] od lipca ubiegłego roku. To bardzo trudne do wytłumaczenia z punktu widzenia rynku byka, w środku którego się znajdujemy.


Obawy odnośnie koronawirusa i jego wpływu na gospodarkę przyczyniły się do gwałtownych spadków na chińskiej giełdzie


Pod presją sprzedaży nagromadzoną podczas dłuższych wakacji, w jeden dzień inwestorzy wycofali z rynku 393 mld dolarów. To więcej, niż wynosi kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut!

W poniedziałek, pierwszego dnia handlu po długiej, niemal dwutygodniowej przerwie (od 23 stycznia giełdy w kraju były bowiem zamknięte), inwestorzy w Chinach mogli wreszcie zareagować na wybuch epidemii koronawirusa i związane z tym obawy o negatywne konsekwencje gospodarcze. Na globalnych rynkach finansowych wirus z Wuhan sieje bowiem spustoszenie już od kilku tygodni – w tym czasie notowania akcji na wszystkich najważniejszych giełdach świata wyraźnie spadły.

Jak przewidywali eksperci, otwarcie chińskiego rynku akcji i powrót na parkiety giełdowych graczy rozpoczęło się paniczną wyprzedażą. W efekcie, kursy akcji ponad 2,5 tys. spółek notowanych na Szanghajskiej Giełdzie Papierów Wartościowych spadły o dzienny limit w wysokości 10% – to maksymalny dopuszczalny próg przeceny. SSE Composite, indeks szanghajskiej giełdy spadł o niemal 8%, zamykając się na poziomie 2 747 – najniższym od sierpnia. Podsumowując, było to największe tąpnięcie na parkiecie w Szanghaju od czterech lat. Ostatecznie, inwestorzy wycofali z chińskich giełd 393 miliardy dolarów.

 
Jet-Bot
 

Dla porównania, kapitalizacja wszystkich spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie wynosi około 1,10 biliona złotych, czyli zaledwie 283 miliardy dolarów. Z kolei kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie 257 miliardów dolarów. W jeden dzień, z chińskiej giełdy wyparowało więc znacznie więcej, niż warte są wszystkie spółki na polskiej giełdzie lub też wszystkie kryptowaluty na rynku.

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved © e-pasywnezarabianie.pl | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex