O czymś z Chin oraz z Polski w rozwijającym się rynku krypto
Chińscy biznesmeni bogacą się na spadkach kryptowalut
Ukazała się publikowana raz w roku lista najbogatszych Chińczyków wg. Instytutu Badawczego Hurun. Lista wskazuje, że do elitarnego grona najbogatszych mieszkańców Chin dołączają przedsiębiorcy zajmujący się obrotem i wydobyciem kryptowalut. Mimo, że na chwile obecną najlepsze czasy dla wirtualnych walut przeminęły – kryptowaluty okazały się kluczem do znacznego pomnażania majątku podczas słabego okresu dla azjatyckich giełd.
Czasy gigantycznych nie raz wzrostów na rynku kryptowalut już przeminęły – nie ma wątpliwości, że cały sektor kryptowalutowy znajduje się na rynku niedźwiedzim a wiele walut kryptologicznych straciło dużo powyżej 50 procent swojej wartości. Nie przeszkodziło to jednak osobom fizycznym na stanie się multimiliarderami – jak wynika z raportu Hurun.
W szczególności, pomimo spadku kapitalizacji rynkowej różnych walut kryptologicznych, kilku chińskich biznesmenów znalazło się na liście najbogatszych osób w Chinach dzięki firmom związanym z blockchainem oraz kryptowalutami.
TOP 100 najbogatszych Chińczyków
W oparciu o raport, sześć osób, które wykorzystały rajd na kryptowalutach – i które posiadają największe firmy wydobywcze oraz giełdy kryptowalut posiadają teraz wartość netto ponad 1 miliarda dolarów każda, podczas gdy w sumie 13 menedżerów z branży znalazło się na liście TOP najbogatszych w Chinach.
Jak się wielu spodziewało – pierwsze miejsce na tegorocznej liście zajął założyciel Alibaba Group, Jack Ma, z wartością netto 39 mld USD. Chociaż Ma nie jest przedsiębiorcą kryptograficznym, wielokrotnie powtarzał, że jest zagorzałym obserwatorem technologii blockchain, i nawet jego holding Alibaba eksperymentował wcześniej z wdrażaniem łańcucha blokowego w swoim łańcuchu dostaw żywności.
Chiny są znane z tego, że dominują w sektorze wydobywania bitcoinów. W rzeczywistości, Bitmain, i jego dwóch głównych konkurentów – Canaan Creative i Ebang International Holdings – wszystkie dołączyły do grona spółek notowanych na giełdzie Hong Kong Stock Exchange (HKEX). Dziewięć z trzynastu wpisów na liście najbogatszych, którzy dostali się dzięki kryptowalutom w raporcie Hurun – pochodzi właśnie z tych trzech firm.
Chińskie załamanie
Wynik całej listy jest o tyle interesujące interesujące, że – jak wiadomo, Chiny nie do końca chcą współpracować z sektorem kryptowalutowym. Chiński Bank Centralny wielokrotnie ostrzegał różnego rodzaju giełdy kryptowalut o swojej działalności i wprowadził zakaz składania pierwszych ofert na monety (ICO), co doprowadziło do zamknięcia ikonicznej giełdy kryptowalutowej BTCC, co w wielu środowiskach krypto-kultury było symbolicznym zakończeniem ery, w której Chiny wydawały się tolerować sektor kryptowalut……..
Carrefour wykorzysta blockchain do śledzenia dostaw pożywienia
Jedna z największych sieci marketów w Europie, Carrefour, zamierza wykorzystać system IBM Food Trust, która jest w pełni oparta na technologii blockchain. IBM oczekuje, że rozwiązanie to rozwinie się we wszystkich markach Carrefour na całym świecie do 2022 roku. Dzięki IBM Food Trust, markety Carrefour, jak i ich dostawcy, będą mogli m.in. monitorować dostawę żywności oraz jakość sprzedawanych produktów.
Przedsiębiorstwo IBM ogłosiło wczoraj tj. 8 października, iż znacznie wzrasta popularność sieci łańcucha bloków w dostawie żywności. Sieć typu blockchain zapewnia uczestniczącym detalistom, dostawcom, hodowcom z branży spożywczej, dane z całego ekosystemu żywnościowego i umożliwia większą identyfikację danych, przejrzystość i wydajność całego ekosystemu żywnościowego.
"Trzeba mieć wielkie cele, by nie poddać się przygnębieniu z powodu małych niepowodzeń" Buduj, oszczędzaj, zabezpieczaj, inwestuj! Osoby posiadające tylko jedno źródło dochodu, które nie robią dywersyfikacji powinny się liczyć z tym, że kiedyś: – mogą stracić pracę – ich firma może upaść – warunki zdrowotne mogą nie pozwolić na pracę. Sprawdź już teraz jak możesz rozpocząć swoją przygodę z inwestycjami w złoto już od ...15 zł miesięcznie!
„Kluczową sprawą dla nas, jako Carrefour, jest móc powiedzieć, kiedy mamy kryzys i że posiadamy technologię blockchain, która jest w stanie śledzić dane produkty i mieć wgląd w ich historię”. – powiedział przedstawiciel Carrefour, Laurent Vallee
Carrefour i IBM
W komunikacie prasowym IBM ogłosiło, iż globalny detalista Carrefour będzie korzystał z sieci blockchain IBM Food Trust, aby wzmocnić swoje kroki w zakresie doskonałości żywnościowej. Carrefour będzie początkowo korzystać z platformy, aby podkreślić zaufanie konsumentów do wielu produktów z sieci marketów. Oczekuje się, że rozwiązanie to rozwinie się we wszystkich markach Carrefour na całym świecie do 2022 roku, jak podało IBM w komunikacie prasowym. Korzystając z blockchainu, żywność można szybko prześledzić w zaledwie kilka sekund zamiast dni lub tygodni. W przeciwieństwie do tradycyjnych baz danych, atrybuty technologii blockchain i zdolność do danych uprawnień, pozwalają członkom sieci na uzyskanie nowego poziomu zaufanych informacji. Transakcje są zatwierdzane przez wiele stron, co prowadzi do znacznego zwiększenia przejrzystości i obiektywności danych.
„Dlatego członkowie ekosystemu IBM Food Trust wspólnie opracowują nowe rozwiązanie – aby wszystkie strony uczestniczące w łańcuchu dostaw mogły zagwarantować lepszą identyfikację i jakość produktów. Cieszymy się, że Carrefour dołącza do komitetu założycielskiego grupy, gdzie będzie odgrywać aktywną rolę w rozszerzaniu jej na całą Europę i resztę świata” – powiedział przedstawiciel IBM, Cosme de Moucheron