17 kwietnia 2024

O czymś z Chin oraz z Polski w rozwijającym się rynku krypto

5 min read

Chińscy biznesmeni bogacą się na spadkach kryptowalut

   
 

 

Ukazała się publikowana raz w roku lista najbogatszych Chińczyków wg. Instytutu Badawczego Hurun. Lista wskazuje, że do elitarnego grona najbogatszych mieszkańców Chin dołączają przedsiębiorcy zajmujący się obrotem i wydobyciem kryptowalut. Mimo, że na chwile obecną najlepsze czasy dla wirtualnych walut przeminęły – kryptowaluty okazały się kluczem do znacznego pomnażania majątku podczas słabego okresu dla azjatyckich giełd. 


Czasy gigantycznych nie raz wzrostów na rynku kryptowalut już przeminęły – nie ma wątpliwości, że cały sektor kryptowalutowy znajduje się na rynku niedźwiedzim a wiele walut kryptologicznych straciło dużo powyżej 50 procent swojej wartości. Nie przeszkodziło to jednak osobom fizycznym na stanie się multimiliarderami – jak wynika z raportu Hurun.

 
 

W szczególności, pomimo spadku kapitalizacji rynkowej różnych walut kryptologicznych, kilku chińskich biznesmenów znalazło się na liście najbogatszych osób w Chinach dzięki firmom związanym z blockchainem oraz kryptowalutami.

TOP 100 najbogatszych Chińczyków

W oparciu o raport, sześć osób, które wykorzystały rajd na kryptowalutach – i które posiadają największe firmy wydobywcze oraz giełdy kryptowalut posiadają teraz wartość netto ponad 1 miliarda dolarów każda, podczas gdy w sumie 13 menedżerów z branży znalazło się na liście TOP najbogatszych w Chinach.

Jak się wielu spodziewało – pierwsze miejsce na tegorocznej liście zajął założyciel Alibaba Group, Jack Ma, z wartością netto 39 mld USD. Chociaż Ma nie jest przedsiębiorcą kryptograficznym, wielokrotnie powtarzał, że jest zagorzałym obserwatorem technologii blockchain, i nawet jego holding Alibaba eksperymentował wcześniej z wdrażaniem łańcucha blokowego w swoim łańcuchu dostaw żywności.

Jeśli chodzi o nowych na liście związanych bezpośrednio już z kryptowalutami – 32-letni współzałożyciel giganta wydobycia bitcoinów – Bitmain Technologies, Jihan Wu, został oficjalnie uznany za najbogatszą osobę w Chinach urodzoną po 1985 roku, o szacunkowej wartości netto około 2,3 miliarda dolarów. Towarzyszył mu na liście współzałożyciel Bitmain Micree Zhan Ketuan, 39 latek, który zyskał majątek o szacunkowej wartości netto około 2,4 mld USD.

Chiny są znane z tego, że dominują w sektorze wydobywania bitcoinów. W rzeczywistości, Bitmain, i jego dwóch głównych konkurentów – Canaan Creative i Ebang International Holdings – wszystkie dołączyły do grona spółek notowanych na giełdzie Hong Kong Stock Exchange (HKEX). Dziewięć z trzynastu wpisów na liście najbogatszych, którzy dostali się dzięki kryptowalutom w raporcie Hurun – pochodzi właśnie z tych trzech firm.

Chińskie załamanie

Wynik całej listy jest o tyle interesujące interesujące, że – jak wiadomo, Chiny nie do końca chcą współpracować z sektorem kryptowalutowym. Chiński Bank Centralny wielokrotnie ostrzegał różnego rodzaju giełdy kryptowalut o swojej działalności i wprowadził zakaz składania pierwszych ofert na monety (ICO), co doprowadziło do zamknięcia ikonicznej giełdy kryptowalutowej BTCC, co w wielu środowiskach krypto-kultury było symbolicznym zakończeniem ery, w której Chiny wydawały się tolerować sektor kryptowalut……..

 

Carrefour wykorzysta blockchain do śledzenia dostaw pożywienia

 

Jedna z największych sieci marketów w Europie, Carrefour, zamierza wykorzystać system IBM Food Trust, która jest w pełni oparta na technologii blockchain. IBM oczekuje, że rozwiązanie to rozwinie się we wszystkich markach Carrefour na całym świecie do 2022 roku. Dzięki IBM Food Trust, markety Carrefour, jak i ich dostawcy, będą mogli m.in. monitorować dostawę żywności oraz jakość sprzedawanych produktów.

Przedsiębiorstwo IBM ogłosiło wczoraj tj. 8 października, iż znacznie wzrasta popularność sieci łańcucha bloków w dostawie żywności. Sieć typu blockchain zapewnia uczestniczącym detalistom, dostawcom, hodowcom z branży spożywczej, dane z całego ekosystemu żywnościowego i umożliwia większą identyfikację danych, przejrzystość i wydajność całego ekosystemu żywnościowego.

 

"Trzeba mieć wielkie cele, by nie poddać się przygnębieniu z powodu małych niepowodzeń" Buduj, oszczędzaj, zabezpieczaj, inwestuj! Osoby posiadające tylko jedno źródło dochodu, które nie robią dywersyfikacji powinny się liczyć z tym, że kiedyś: – mogą stracić pracę – ich firma może upaść – warunki zdrowotne mogą nie pozwolić na pracę. Sprawdź już teraz jak możesz rozpocząć swoją przygodę z inwestycjami w złoto już od ...15 zł miesięcznie!

 
 
 

„Kluczową sprawą dla nas, jako Carrefour, jest móc powiedzieć, kiedy mamy kryzys i że posiadamy technologię blockchain, która jest w stanie śledzić dane produkty i mieć wgląd w ich historię”. – powiedział przedstawiciel Carrefour, Laurent Vallee

blockchain
źródło: pixabay.com

Carrefour i IBM

W komunikacie prasowym IBM ogłosiło, iż globalny detalista Carrefour będzie korzystał z sieci blockchain IBM Food Trust, aby wzmocnić swoje kroki w zakresie doskonałości żywnościowej. Carrefour będzie początkowo korzystać z platformy, aby podkreślić zaufanie konsumentów do wielu produktów z sieci marketów. Oczekuje się, że rozwiązanie to rozwinie się we wszystkich markach Carrefour na całym świecie do 2022 roku, jak podało IBM w komunikacie prasowym. Korzystając z blockchainu, żywność można szybko prześledzić w zaledwie kilka sekund zamiast dni lub tygodni. W przeciwieństwie do tradycyjnych baz danych, atrybuty technologii blockchain i zdolność do danych uprawnień, pozwalają członkom sieci na uzyskanie nowego poziomu zaufanych informacji. Transakcje są zatwierdzane przez wiele stron, co prowadzi do znacznego zwiększenia przejrzystości i obiektywności danych.

„Dlatego członkowie ekosystemu IBM Food Trust wspólnie opracowują nowe rozwiązanie – aby wszystkie strony uczestniczące w łańcuchu dostaw mogły zagwarantować lepszą identyfikację i jakość produktów. Cieszymy się, że Carrefour dołącza do komitetu założycielskiego grupy, gdzie będzie odgrywać aktywną rolę w rozszerzaniu jej na całą Europę i resztę świata” – powiedział przedstawiciel IBM, Cosme de Moucheron

 

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved © e-pasywnezarabianie.pl | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex