O czymś z Chin oraz z Polski w rozwijającym się rynku krypto

Chińscy biznesmeni bogacą się na spadkach kryptowalut

   
 

 

Ukazała się publikowana raz w roku lista najbogatszych Chińczyków wg. Instytutu Badawczego Hurun. Lista wskazuje, że do elitarnego grona najbogatszych mieszkańców Chin dołączają przedsiębiorcy zajmujący się obrotem i wydobyciem kryptowalut. Mimo, że na chwile obecną najlepsze czasy dla wirtualnych walut przeminęły – kryptowaluty okazały się kluczem do znacznego pomnażania majątku podczas słabego okresu dla azjatyckich giełd. 


Czasy gigantycznych nie raz wzrostów na rynku kryptowalut już przeminęły – nie ma wątpliwości, że cały sektor kryptowalutowy znajduje się na rynku niedźwiedzim a wiele walut kryptologicznych straciło dużo powyżej 50 procent swojej wartości. Nie przeszkodziło to jednak osobom fizycznym na stanie się multimiliarderami – jak wynika z raportu Hurun.

 
 

W szczególności, pomimo spadku kapitalizacji rynkowej różnych walut kryptologicznych, kilku chińskich biznesmenów znalazło się na liście najbogatszych osób w Chinach dzięki firmom związanym z blockchainem oraz kryptowalutami.

TOP 100 najbogatszych Chińczyków

W oparciu o raport, sześć osób, które wykorzystały rajd na kryptowalutach – i które posiadają największe firmy wydobywcze oraz giełdy kryptowalut posiadają teraz wartość netto ponad 1 miliarda dolarów każda, podczas gdy w sumie 13 menedżerów z branży znalazło się na liście TOP najbogatszych w Chinach.

Jak się wielu spodziewało – pierwsze miejsce na tegorocznej liście zajął założyciel Alibaba Group, Jack Ma, z wartością netto 39 mld USD. Chociaż Ma nie jest przedsiębiorcą kryptograficznym, wielokrotnie powtarzał, że jest zagorzałym obserwatorem technologii blockchain, i nawet jego holding Alibaba eksperymentował wcześniej z wdrażaniem łańcucha blokowego w swoim łańcuchu dostaw żywności.

Jeśli chodzi o nowych na liście związanych bezpośrednio już z kryptowalutami – 32-letni współzałożyciel giganta wydobycia bitcoinów – Bitmain Technologies, Jihan Wu, został oficjalnie uznany za najbogatszą osobę w Chinach urodzoną po 1985 roku, o szacunkowej wartości netto około 2,3 miliarda dolarów. Towarzyszył mu na liście współzałożyciel Bitmain Micree Zhan Ketuan, 39 latek, który zyskał majątek o szacunkowej wartości netto około 2,4 mld USD.

Chiny są znane z tego, że dominują w sektorze wydobywania bitcoinów. W rzeczywistości, Bitmain, i jego dwóch głównych konkurentów – Canaan Creative i Ebang International Holdings – wszystkie dołączyły do grona spółek notowanych na giełdzie Hong Kong Stock Exchange (HKEX). Dziewięć z trzynastu wpisów na liście najbogatszych, którzy dostali się dzięki kryptowalutom w raporcie Hurun – pochodzi właśnie z tych trzech firm.

Chińskie załamanie

Wynik całej listy jest o tyle interesujące interesujące, że – jak wiadomo, Chiny nie do końca chcą współpracować z sektorem kryptowalutowym. Chiński Bank Centralny wielokrotnie ostrzegał różnego rodzaju giełdy kryptowalut o swojej działalności i wprowadził zakaz składania pierwszych ofert na monety (ICO), co doprowadziło do zamknięcia ikonicznej giełdy kryptowalutowej BTCC, co w wielu środowiskach krypto-kultury było symbolicznym zakończeniem ery, w której Chiny wydawały się tolerować sektor kryptowalut……..

 

Carrefour wykorzysta blockchain do śledzenia dostaw pożywienia

 

Jedna z największych sieci marketów w Europie, Carrefour, zamierza wykorzystać system IBM Food Trust, która jest w pełni oparta na technologii blockchain. IBM oczekuje, że rozwiązanie to rozwinie się we wszystkich markach Carrefour na całym świecie do 2022 roku. Dzięki IBM Food Trust, markety Carrefour, jak i ich dostawcy, będą mogli m.in. monitorować dostawę żywności oraz jakość sprzedawanych produktów.

Przedsiębiorstwo IBM ogłosiło wczoraj tj. 8 października, iż znacznie wzrasta popularność sieci łańcucha bloków w dostawie żywności. Sieć typu blockchain zapewnia uczestniczącym detalistom, dostawcom, hodowcom z branży spożywczej, dane z całego ekosystemu żywnościowego i umożliwia większą identyfikację danych, przejrzystość i wydajność całego ekosystemu żywnościowego.

 

"Trzeba mieć wielkie cele, by nie poddać się przygnębieniu z powodu małych niepowodzeń" Buduj, oszczędzaj, zabezpieczaj, inwestuj! Osoby posiadające tylko jedno źródło dochodu, które nie robią dywersyfikacji powinny się liczyć z tym, że kiedyś: – mogą stracić pracę – ich firma może upaść – warunki zdrowotne mogą nie pozwolić na pracę. Sprawdź już teraz jak możesz rozpocząć swoją przygodę z inwestycjami w złoto już od ...15 zł miesięcznie!

 
 
 

„Kluczową sprawą dla nas, jako Carrefour, jest móc powiedzieć, kiedy mamy kryzys i że posiadamy technologię blockchain, która jest w stanie śledzić dane produkty i mieć wgląd w ich historię”. – powiedział przedstawiciel Carrefour, Laurent Vallee

blockchain
źródło: pixabay.com

Carrefour i IBM

W komunikacie prasowym IBM ogłosiło, iż globalny detalista Carrefour będzie korzystał z sieci blockchain IBM Food Trust, aby wzmocnić swoje kroki w zakresie doskonałości żywnościowej. Carrefour będzie początkowo korzystać z platformy, aby podkreślić zaufanie konsumentów do wielu produktów z sieci marketów. Oczekuje się, że rozwiązanie to rozwinie się we wszystkich markach Carrefour na całym świecie do 2022 roku, jak podało IBM w komunikacie prasowym. Korzystając z blockchainu, żywność można szybko prześledzić w zaledwie kilka sekund zamiast dni lub tygodni. W przeciwieństwie do tradycyjnych baz danych, atrybuty technologii blockchain i zdolność do danych uprawnień, pozwalają członkom sieci na uzyskanie nowego poziomu zaufanych informacji. Transakcje są zatwierdzane przez wiele stron, co prowadzi do znacznego zwiększenia przejrzystości i obiektywności danych.

„Dlatego członkowie ekosystemu IBM Food Trust wspólnie opracowują nowe rozwiązanie – aby wszystkie strony uczestniczące w łańcuchu dostaw mogły zagwarantować lepszą identyfikację i jakość produktów. Cieszymy się, że Carrefour dołącza do komitetu założycielskiego grupy, gdzie będzie odgrywać aktywną rolę w rozszerzaniu jej na całą Europę i resztę świata” – powiedział przedstawiciel IBM, Cosme de Moucheron

 

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu


System handlu Arbitrage Automat. Zbudowany na TECHNOLOGII BLOCKCHAIN. Pracuje na Smart Contract Protocol. Posiada dowód PŁYNNOŚCI tzw. BASEN. Start od 20 USDT TRC20!

 
STRZALKA
   
AAS
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
error

Lubisz tego bloga? Pomóż w jego promocji :)

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex