×

Kryzys finansowy & Bitcoin, Książki o Bitcoinie (PL)

Kryzys finansowy & Bitcoin, Książki o Bitcoinie (PL)



Cena Bitcoina wystrzeli w przypadku kolejnego kryzysu finansowego!

   
 

Kryptowaluty to poza systemowy twór zdecentralizowanej i cyfrowej formy gotówki. Możemy nimi płacić, nabywać różne dobra i usługi, a także przechowywać w nich swoje oszczędności. Pomimo swojej niezależności i decentralizacji wielu analityków oraz komentatorów ekonomicznych stara znaleźć się korelację pomiędzy kryptowalutami a innymi aktywami. Najczęstszą próbą jest pokazanie korelacji pomiędzy indeksem SP500 a ceną Bitcoina. I tak jak SP500 w zasadzie wyznacza trend na ogólnoświatowym rynku akcji, tak ruchy Bitcoina najczęściej definiują ruchy całego rynku kryptowalut. Od ponad 10 lat na amerykańskim rynku akcji trwa hossa. Jest to najdłuższa hossa w historii amerykańskiego parkietu. Coraz częściej pojawiają się głosy, że już niedługo czekają nas poważne spadki a indeksy jak SP500 czy Russel 2000 zanurkują głęboko. Czy więc w przypadku światowego kryzysu cena Bitcoina urośnie? Dlaczego to właśnie na rynek kryptowalut popłynie ogromny kapitał spekulacyjny?

 
 

A czy ty jesteś zapakowany w kryptowaluty i oczekujesz na wystrzał ich ceny? Czy może jednak wolisz bezpieczniejsze kruszce albo niepopularne surowce? Czy może jednak wierzysz w kolejne lata hossy na parkietach całego świata?

24 książki w języku polskim: Kryptowaluty, Bitcoin, Blockchain

Zestawienie to zawiera wszystkie książki w tematyce kryptowalut, bitcoina i blockchaina, które były, są, bądź będą obecne na polskim rynku wydawniczym w języku polskim. Serdecznie zapraszamy do recenzji poszczególnych pozycji w komentarzach pod tym wpisem, dzięki temu pozwolicie innym zaoszczędzić czas i pieniądze. Które książki koniecznie trzeba sprawdzić, a które lepiej pominąć?

Książki o kryptowalutach

W poniższym zestawieniu znajdziecie książki, które w mniej lub bardziej przystępny sposób przedstawią Wam kryptowaluty, blockchain czy też bitcoina. Znajdą się tam również pozycje dotyczące aspektów technicznych, protokołu i oprogramowania stojącego za owymi technologiami. Zadziwiająco wiele jest książek zajmujących się dziedziną prawa, a ekonomia, finanse, spekulacja i przyszłość kryptowalut to ich nieodłączne elementy.

Większość książek jest dostępna w popularnych księgarniach internetowych w wersji fizycznej, głównie w miękkich oprawach, ale też cyfrowej (ebook). Kilka pozycji jest już naprawdę trudno dostępnych, a niektórych nie dostaniecie już nigdzie. W takich przypadkach polecam zajrzeć na portale aukcyjne.


WowApp to BEZPŁATNA i unikalna platforma, która umożliwia zarabianie prawdziwych pieniędzy. Jest to możliwe dzięki aktywnościom, które i tak obecnie już wykonujesz: komunikacja, czytanie newsów, przeglądanie stron internetowych, granie w gry, otwieranie telefonu, zakupy online, wypełnianie ankiet lub wykonywanie różnych zadań.


WowApp

Ponad połowa książek została wydana w roku 2018, co wynika zapewne z ogromnej popularyzacji i narastającej bańki kryptowalutowej na przełomie lat 2017/2018. Wydawałoby się, iż niektóre pozycje wyłącznie odpowiedziały na rynkowy popyt, zapominając zupełnie o jakości treści. O dziwo, lata 2014-2016 dostarczyły nam aż 6 tytułów. Warto wspomnieć, że rzadko, który tytuł wykracza poza 300 stron objętości.

Recenzje, czy też opisy poszczególnych tytułów pochodzą bezpośrednio od użytkowników z portalu Lubimyczytac.pl i innych tego typu opiniodawczych miejsc.

2014

Bitcoin. Wirtualna waluta Internetu – Marcin Szymankiewicz

Użytkownik MoznaPrzeczytac pisze:

“Choć bitcoin, bo o tej walucie (a właściwie kryptowalucie) mowa, nie jest pierwszą, ale dzięki jej popularności właśnie na naszych oczach trwa przełom w płatnościach. Książka Marcina Szymankiewicza, absolwenta informatyki na Politechnice Poznańskiej, a obecnie specjalisty od spraw bezpieczeństwa IT jest krótkim ale treściwym wprowadzeniem do wirtualnego pieniądza. Na uwagę zasługuje fakt, że jest to prawdopodobnie pierwsza książka na polskim rynku wydawniczym traktująca o bitcoinie.

Bitcoin. Wirtualna waluta internetu podzielona jest na 5 rozdziałów, które w sposób poukładany ukazują nam problematykę wirtualnych pieniędzy, a przede wszystkim bitcoina. Książkę zaczynamy dawką historii. Ukazana jest ewolucja pieniądza i to jak zmieniały się systemy płatności przez wieki aż do dnia dzisiejszego. Następnie autor wprowadza nas m.in. w świat kryptowalut, definiuje podstawowe pojęcia oraz nakreśla jaka jest obecna sytuacja na internetowym rynku. Nie ogranicza się przy tym tylko na bitcoine, ale wspomina także o innych, podobnych walutach jakie były lub są obecnie w użyciu. Wraz z kolejnymi rozdziałami dowiemy się jak generowany jest bitcoin, jak i czym opłaca się go „wydobywać”, ile jest wirtualnej waluty oraz jakie są jej ograniczenia. Dowiemy się także w jaki sposób można przeprowadzać transakcje, jakie mamy formy „przechowywana” wirtualnych pieniędzy, a co ważniejsze jak wygląda status prawny tych płatności na chwilę obecną w Polsce. To co dla mnie uwiarygadnia książkę jest fakt, że autor nie stara się jedynie wychwalać bitcoina i wskazać go jako jedyną słuszną alternatywę dla płatności internetowych. Wspomina również o jego wadach i ewentualnych nadużyciach. Zwłaszcza w zakresie bezpieczeństwa internetowej waluty, możliwych słabościach i podatnościach na oszustwa. Przytacza także jakie już w krótkiej historii bitcoina ataki miały miejsce (np. zdarzały się już wyłudzenia okupu w tej walucie). 


Pełna recenzja na: http://moznaprzeczytac.pl/bitcoin-wirtualna-waluta-internetu-marcin-szymankiewicz/”

Bitcoin. Złoto XXI wieku – Karol Kopańko, Mateusz Kozłowski

Użytkownik Lukas90 pisze:
“CZEGO DOWIEMY SIĘ SIĘGAJĄC PO KSIĄŻKĘ?

Autorzy:
a) w ciekawy sposób ukazują historię kryptografii (scytale greckie, szyfry Juliusza Cezara, Enigma)
b) ukazują jak rozpocząć przygodę z bitcoinem
c) instruują jak założyć portfel, wyjaśniają czym jest przechowywanie danych z transakcjami na chmurze i smartfonie oraz czym jest tzw. offline wallet
d) uczulają na co zwracać uwagę, jak uchronić się przed potencjalnymi zagrożeniami
e) argumentują dlaczego wspólne wydobywanie monet jest bardziej opłacalne niż robienie tego w pojedynkę
f) przedstawiają jak przesyłać monety innym użytkownikom
g) ukazują jak prądożernym przedsięwzięciem jest utrzymywanie Bitcoina (info z 2019: Bitcoin zżrea 140 twh rocznie vs. Polska 160 twh rocznie)
h) wyjaśniają dlaczego kryptowaluty są nie na rękę rządom (pranie brudnych pieniędzy,brak opodatkowania, brak kontroli nad tą strefą i inne, o których tu nie wspomnę) i) obrazują z jakich narzędzi może skorzystać rząd by wirtualna waluta nigdy nie zyskała statusu akceptowalnego środka płatniczego
j) wyjaśniają jak z bitcoinem powiązane jest polskie prawo a mianowicie dewizowe, ustawa o podatku od towarów i usług, Kodeks cywilny.

Kończąc, niniejsza książka zainteresuje zafascynowanych tematyką innowacji technologicznych w świecie finansów oraz tych, którzy pragną zgłębić tę tematykę wyłącznie z czystej ciekawości. Z dzisiejszej perspektywy książkę tę określiłbym mianem…przystawki…Naprawdę głodnym wiedzy polecam takie strony jak BITHUB, CYFROWA EKONOMIA czy POLSKA2041 oraz najnowsze publikacje o podobnej tematyce […].”

2015
Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu


System handlu AI - Automat BOT!

 
STRZALKA
   
AlgosOne
 
 
AUVESTA
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex