20 kwietnia 2024

Kilka ważnych zasad podczas inwestowania

3 min read


Kieruj się poniższymi zasadami inwestycyjnymi, a Twoje aktywa – być może, zawsze będą rosły.


Inwestuj:


   
 

w prosty sposób: a więc nie komplikuj swoich inwestycji, inwestuj w taki sposób jak je rozumiesz, przy określonej i sprawdzonej strategii

zostaw swoje emocje w spokoju: nie leć za tłumem, jeżeli uważasz lub liczysz na to że “tendencja stada” jest nieodpowiednia, czasem trzeba zaufać jednostce a więc samemu sobie. Z drugiej strony nie można być zbyt pewnym siebie. Uwaga! – lęk przed stratą jest emocjonalnie trzy razy silniejszy niż radość z zysku. Graj więc przede wszystkim swoimi pieniędzmi, oraz takimi na których stratę Ciebie stać.

czasem trzeba być zachłannym, kupuj różne aktywa, dywersyfikuj, szukaj pasywnych zwrotów z inwestycji. Stosuj “buy and hold” (kup i trzymaj). Wykorzystuj strategie które nie dążą do timingu rynku czy też gromadzenia tylko określonych papierów wartościowych. Kupuj złoto, inwestuj w BTC, kupuj nieruchomości, itp. i rozwijaj się.

czasem trzeba działać na spekulacji, wbrew temu co piszą niektóre osoby, jest wiele rynków które opierają się w dużej mierze na tym zjawisku. Dziś odnośnie danej inwestycji rozmawiamy, debatujemy, śledzimy na wykresach, obstawiamy za i przeciw – potem dziękujemy (np. samym sobie 🙂 ) że podjęliśmy aktywność pomimo niepewnych warunków i niesprzyjających zdarzeń. Ot takie ryzyko, które okazało się bardzo opłacalne.

 

Budować, oszczędzać, zarabiać, zabezpieczać oraz inwestować w aktywach możesz już od 15 zł

   
 
AUVESTA

możesz alokować swój kapitał w jeden portfel inwestycyjny, bo kto ci zabroni!, oczywiście. Pamiętaj jednak o dywersyfikacji, może ona w dużym stopniu zrekompensować ryzyko inwestycyjne które podejmujesz – ponieważ każda inwestycja To Ryzyko!

inwestuj regularnie, nawet pomimo porażek ( wiele osób które odniosły w końcu sukces, miały masę wpadek), one nas uczą nowych dobrych rzeczy. Nie wejdziemy wtedy już do tej samej rzeki, będziemy ostrożniejsi a w kolejnych krokach najpierw zbadamy brzeg – zanim się zanurzymy.

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved © e-pasywnezarabianie.pl | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex