Katalogowanie stron i ich pozycjonowanie
Czy warto dodawać stronę do katalogów? Co to jest katalog stron www? Czy katalogami idzie wypozycjonować stronę? Czy katalogowanie jest bezpieczne? Do jakich katalogów warto dodać stronę? Katalogowanie stron w erze pingwina?
Co to jest katalog stron www – katalog stron www to nic innego jak zbiór stron internetowych, pogrupowanych tematyczne, o przyjęciu strony do katalogu decyduje moderator. Katalogi dzielimy głównie na płatne i darmowe. W przypadku płatnych katalogów opłata jest pobierana za weryfikację wpisy przez moderatora co nie jest równoznaczne z akceptacją wpisu w katalogu.
Podział katalogów:
- Katalogi stron darmowe
Plusy:
- Brak kosztów dodania strony do katalogu
- Darmowe pozycjonowanie strony ( dobry wybór w katalogach, które dopiero rozpoczynają swoją działalność w internecie, na te zaspamowane nie patrzymy tylko omijamy)
- Przydatne do podlinkowania słabego zaplecza seo
- Duża dostępność darmowych katalogów w sieci
Minusy:
- Większość katalogów zaspamowana
- Większość katalogów zgłoszona do disavow tool
- Długi czas na akceptacje wpisu lub brak takiej akeptacji
- Brak przełożenia linków z tego typu katalogów na pozycje
- Katalogi stron płatne
Plusy:
- Lepsza indeksacja wpisów w porównaniu do darmowych
- Szybsza akceptacja wpisów
- Zadbane wpisy w katalogu
- Dobrze podlinkowany
Minusy:
- Koszt dodania wpisu
Czy warto dodawać stronę do katalogów?
Pozycjonowanie w oparciu o katalogowanie stron było kilka lat temu czymś co przynosiło bardzo zadowalające efekty w postaci wysokich pozycji. W chwili obecnej, gdy wyszukiwarka Google przeszła wiele aktualizacji algorytmu znaczenie katalogowania spadło a tym samym samo katalogowanie nie pomoże nam w osiągnięciu wysokich pozycji na konkurencyjne frazy. Nie można jednak mówić o tym, że skatalogowanie strony nie przyniesie żadnych korzyści w kontekście pozycjonowania danej strony. Patrząc na to jak rozwija się pozycjonowanie w Polsce można stwierdzić, że katalogowanie będzie służyło głównie jako zróżnicowanie źródeł linków dla naszej strony co jest bardzo ważne w przypadku tworzenia odpowiedniego link buildingu.
Czy katalogami można wypozycjonować stronę?
Wielu początkujących adeptów sztuki seo, właścicieli wizytówek firmowych zastanawia się czy za pomocą katalogowania można wypozycjonować stronę. Dodając stronę do listy najlepszych katalogów seo w Polsce, którą możemy nabyć w sklepach seo wraz z usługą katalogowania, możemy spodziewać się tego, że stronę z niezbyt dużą konkurencyjnością na rynku lokalnym tą techniką wypozycjonujemy bez większych problemów.
Gdzie możemy kupić usługę katalogowania do najlepszych katalogów w Polsce?
Usługę katalogowania możemy kupić w jednym ze sklepów seo dostępnym pod tym adresem http://linkhouse.pl/14-katalogowanie-stron skorzystaliśmy przy kilku projektach z ich usług i zawsze wszystko było w porządku.
Czy katalogowanie stron jest bezpieczne?
Wiele początkujących osób, które rozpoczynają swoje pierwsze kroki w seo zastanawia się czy katalogowanie jest bezpieczne i czy ich strona za katalogowanie nie dostanie filtra od Google za nienaturalne linki.
Właściciele katalogów tych wartościowych dostosowali swoje katalogi wraz ze zmieniającym się algorytmem wyszukiwarki Google i wprowadzili do nich taką zmianę, że na rzecz anchor tekstu jest możliwość wstawienia tylko gołego urla co jest bezpiecznym rozwiązaniem dla twojej strony i nie musisz się obawiać o sankcje ze strony Google. W przypadku seo i bezpieczeństwa z nim związanego wszystko rozgrywa się o bezpieczny rozkład anchorów w linkach, dywersyfikację źródeł linków i kilku innych zmiennych.
Do jakich katalogów warto dodać stronę?
W polskim internecie jest około 100 katalogów do których na pewno warto dodać swoją stronę internetową, pełne listy można znaleźć w internecie lub seo sklepach typu linkhouse.pl. Na start proponujemy dodać stronę do największych katalogów stron w Polsce:
- onet.pl (od 1 czerwca 2017 koniec możliwości dodania wpisu)
- wp.pl
- interia.pl
- gazeta.pl
- di.com.pl
- gwiazdor.pl
- hoga.pl
- mistrzu.com
Jak w prosty sposób katalogować strony, publikować wpisy presell page i zwiększać swoją pozycję w Google
Publiker to wszechstronny program do pozycjonowania łączący zalety automatycznej, półautomatycznej i ręcznej publikacji różnego rodzaju tekstów w Internecie. Narzędzie to służy do katalogowania stron oraz publikacji treści na stronach typu Presell Pages (potocznie zwane „preclami”).
Cechą wyróżniającą program Publiker jest obsługa wszystkich rodzajów katalogów i połączenie dodawania automatycznego do darmowych katalogów i precli, dodawania automatycznego do płatnych katalogów oraz dodawania wpisów ręcznie. Dzięki temu dodasz wpisy w sposób ręczny tylko tam, gdzie jest to rzeczywiście konieczne – do pozostałych katalogów i precli Publiker doda wpis automatycznie. Pozwala to zaoszczędzić mnóstwo czasu – jeśli dodamy do tego samoaktualizującą się bazę katalogów i precli, to w praktyce okazuje się, że to najbardziej efektywny sposób katalogowania. Teraz już nie musisz się zastanawiać, czy wybrać program do katalogowania ręcznego czy automat, bo Publiker jest jedynym narzędziem, który łączy zalety obu tych rozwiązań.
Dodawanie wpisów do katalogów w sposób ręczny jest wspomagane sprawdzonymi rozwiązaniami katalogowania automatycznego. Polega to na tym, że wpis dodany ręcznie może zostać przez program automatycznie podlinkowany z innych katalogów, precli, systemów wymiany linków, czy też może być pingowany.
Zastosowanie „dopalaczy” w postaci automatycznego podlinkowania wpisów dodanych ręcznie do wartościowych katalogach powoduje, że wpisy takie nie tylko mają olbrzymią wartość pozycjonującą, ale dodatkowo są źródłem bezpośrednich wejść użytkoników Internetu, którzy znaleźli wpis w katalogu i są zainteresowani Twoją stroną internetową.
Dzięki rozbudowanym algorytmom rozpoznawania katalogów i precli dodawarka Publiker cechuje się dużą skutecznością dodawania wpisów, które nie tylko są wysyłane do katalogów/precli, ale są publikowane na tych stronach.
Dodawarka Publiker przeznaczona jest zarówno dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę związaną z promowaniem swojej strony w Internecie, jak również dla zaawansowanych użytkowników i pozycjonerów.
Zaplecze administracyjne robota pozycjonującego Publiker zostało tak zaprojektowane, aby początkujący użytkownicy mogli w prosty i szybki sposób rozpocząć katalogowanie i promocję swoich serwisów internetowych. Zaawansowani użytkownicy mają do dyspozycji szereg różnego rodzaju ustawień, dzięki którym wpisy kierowane do katalogów/precli mogą być zróżnicowane i przechodzą pozytywną weryfikację przez moderatorów.
Przegląd głównych zalet katalogowania i promocji przy pomocy Publikera:
- połączenie trzech metod dodawania wpisów do katalogów: automatycznego, półautomatycznego i ręcznego;
- wysoka skuteczność automatycznego dodawania wpisów do katalogów i precli;
- automatyczna aktualizacja bazy katalogów i precli;
- automatyczne dodawanie wpisów do SeoKatalogów;
- automatyczne sprawdzanie, czy wpis został opublikowany;
- podlinkowywanie wpisów (z katalogów, precli, systemów wymiany linków) oraz pingowanie – również wpisów dodanych ręcznie!;
- wszechstronna obsługa najpopularniejszych skryptów katalogów/precli;
- automatyczne pingowanie wpisów;
- wysoko zautomatyzowane redagowanie tekstów przy użyciu synonimów;
- automatyczne pobieranie nowych adresów katalogów/precli z sieci i automatyczne usuwanie adresów już nieaktywnych;
- wysoka elastyczność ustawień projektów, katalogowanych stron, pozycjonowanych fraz, promowanych linków;
- omijanie zabezpieczeń w postaci tokenów graficznych i innych zabezpieczających katalogi (w przypadku katalogów otwartyMini, Hurricane, WebMini oraz FreeGlobe skuteczność łamania tokenów to ponad 95%!);
- w pełni automatyczna rejestracja w preclach typu WordPress;
- półautomatyczne dodawanie wpisów do katalogów zabezpieczonych tokenem graficznym (tych, których nie udało się obejść w sposób automatyczny) – w takim przypadku wystarczy wpisać tekst z obrazka, a całą resztą katalogowania zajmie się Publiker;
- oszczędność transferu danych łącza internetowego;
- zaawansowane rozpoznawanie tokenów graficznych poprzez integrację z serwisami: Antigate.com oraz DeathByCaptcha.eu.
- uruchamianie skryptu z CRONa (+automat symulacyjny w panelu administracyjnym);
- i jeszcze wiele, wiele więcej… obejrzyj prezentacje wideo, aby zapoznać się z szeregiem innych zalet aplikacji Publiker.
Mając pogląd na ogólny kształ możliwości Publikera sprawdź dokładniej dlaczego Publiker wprowadza tyle innowacji do procesu katalogowania stron, zarówno automatycznego jak i półautomatycznego.
Wysoka skuteczność automatycznego katalogowania – dodawania wpisów do katalogów i precli
Skuteczność ta wynika przede wszystkim z 3 kluczowych elementów:
Po pierwsze, katalogi i precle są poddawane ciągłej ocenie i w przypadku, gdy nie akceptują wpisów lub publikowane wpisy są bezużyteczne z punktu widzenia katalogowania/pozycjonowania, to takie adresy są automatycznie odrzucane. Pierwsza weryfikacja adresów następuje już przy dodaniu adresu katalogu/precla do bazy Publikera. Jeśli katalog/precel nie jest aktywny lub przez dłuższy czas (ustawiany w konfiguracji dodawarki Publiker) nie wykazuje aktywności w publikacji nowych wpisów, to jest odrzucany.
Po drugie, duża elastyczność w konfigurowaniu procesu katalogowania (np. ustawianie słów kluczowych preferowanych kategorii i podkategorii, ustawianie słów nie mogących wystąpić w nazwach kategorii/podkategorii) oraz w ustawieniach treści do publikacji sprawiają, że wpisy przypisywane są do właściwych kategorii, są poprawnie zredagowane, są odpowiedniej długości (przez co nie są np. ucinane podczas wysyłania do katalogu) i tym samym niczym nie różnią się od wpisów katalogowanych ręcznie. Wpisy takie są zatem chętnie akceptowane przez moderatorów katalogów.
Po trzecie, Publiker jest w stanie automatycznie ominąć zabezpieczenia w postaci tokenów graficznych. W przypadku najpopularniejszych aktualnie katalogów opartych o skrypty otwartyMini, Hurricane, FreeGlobes, WebMini to skuteczność omijania tokenów jest rzędu 95%. Inny bardzo rozpowszechniony skrypt katalogów, to oczywiście qlWeb i jego modyfikacje. W przypadku tego skryptu omijanie tokenów też jest realizowane, ale już w mniejszym stopniu (na dzień dzisiejszy… pracujemy nad tym). Jeśli próba ominięcia zabezpiczenia nie powiodła się, wówczas katalog jest oznaczany jako do użytku manualnego.