×

Czym są Fintechy? Jakie korzyści możesz z nich mieć?

Czym są Fintechy? Jakie korzyści możesz z nich mieć?Dowiedz się czym są Fintechy. Sprawdź na dole tego wpisu – jak możesz na nich zarabiać!


   
 

Fintech (ang. financial technology) to technologie finansowe określane jako – różnego rodzaju innowacje technologiczne lub finansowe. Tego samego określenia używa się również jako nazwy firm, które oferują rozwiązania innowacyjne dla sektora finansowego dotyczące instrumentów finansowych oraz usług.

 
Boty Crypto
 

Fintech w Polsce jest o wiele mniej znany niż na Zachodzie. Możemy jednak już je zaobserwować na codzień. Oczywiście jest też druga strona fintechów, mniej bezpieczna – część z nich nie bierze za swoje działania żadnej odpowiedzialności.

Pierwsze fintechy powstały zaraz po kryzysie finansowym i były tworzone przez ludzi z branży finansowej. Te osoby miały wiedzę, doświadczenie i doskonale znały realia. Sprzyjał im okres niskich stóp procentowych i trudno dostępnych kredytów w bankach. Ich biznesy idealnie wpasowały się w pokryzysowy klimat.

Niestety, część fintechów podłączyła się pod globalny boom na tego typu usługi i nie biorą za swoje działania żadnej odpowiedzialności. A takie zachowanie może doprowadzić do katastrofy. Kiedy część ludzi potraci swoje pieniądze, zapaść w branży odbije się na wszystkich. W świecie finansów reputacja to podstawa.

źrodło: Wikipedia, https://businessinsider.com.pl

 
FINCLUB
 

Ponoć bankowcy na razie nie boją się zagrożenia ze strony branży fintechowej. Twierdzą, że wyprzedzają ją o kilka długości, ponieważ posiadają reputację i bazę klientów. Są szanowani i bezpieczni. Firmy finansowe w sieci nie mogą jeszcze tak powiedzieć, bo rzeczywiście mają poważny problem z pozyskaniem nowych osób.

Czy aby faktycznie tak jest?

Myślę że już niedługo banki zaczną odczuwać ich oddech na karku. Firmy fintechowe znalazły świetny sposób na przyciągnięcie nowych klientów.


Z jakich fintechów warto skorzystać i na nich zarabiać? – Nawet bez Inwestycji!?
Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
 
AUVESTA
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex