23 maja 2024

Giełdy, kryptowaluty, forex, Darmówki!

Wiadomości crypto online!

Aktywa cyfrowe ewoluują i poruszają się szybciej niż na jakimkolwiek innym rynku. Dla tych, którzy nie mają czasu na ciągłe przewijanie Crypto Twittera i innych sociali – cotygodniowa aktualizacja obejmująca wszystko, co wydarzyło się w tym tygodniu

6 min read
   
 


Podsumowanie

 • PayPal nazwał Bitcoin chińską bronią, nazywając go zagrożeniem dla USA
 • Aktywność kryptograficzna Robinhood wzrosła znacznie, gdy do platformy dołączyło 8 milionów nowych klientów
 • Japoński bank centralny jest zainteresowany stworzeniem wspólnych zasad dla CBDC
 • CTO Ripple podzielił się swoją opinią na temat stanu prawnego XRP
 • Firma zabezpieczająca Blockchain CipherTrace dodała nowe narzędzie zgodności dla DeFi
 • Platforma bankowości cyfrowej Revolut dodała obsługę 11 nowych zasobów kryptograficznych
 • Koreańska Kimchi Premium negatywnie wpłynęła na kurs Bitcoina w tym tygodniu
 • Grayscale dodał Chainlink do swojej listy funduszy kryptograficznych

 
 


Współzałożyciel PayPal, Peter Thiel, nazywa Bitcoin “ chińską bronią ”

2021-04-09 18_27_41-pt.jpg (1280 × 720) - Brave.pngPodczas wirtualnego okrągłego stołu, do którego dołączył sekretarz stanu USA Mike Pompeo, współzałożyciel PayPal, Peter Thiel, ostrzegł, że Bitcoin może być „chińską bronią finansową” używaną do destabilizacji stabilności monetarnej Stanów Zjednoczonych. Thiel powiedział, że jest zwolennikiem kryptowalut, ale nie jest pewien, czy Bitcoin stanowi zagrożenie dla USA, zwłaszcza dla dolara.

Oświadczenie zostało ostro skrytykowane przez liderów branży i samą społeczność kryptowalut, która uważa, że ​​stara narracja jest narzędziem używanym do zakłócenia wzrostu Bitcoina.


Robinhood: liczba klientów handlujących kryptowalutami wzrosła z 1,7 mln do 9,5 mln

Robinhood-app-controversy.jpgInternetowa platforma brokerska Robinhood podzieliła się w poście na blogu, że liczba klientów zajmujących się handlem kryptograficznym drastycznie wzrosła. W IV kwartale 2020 r. Tylko 1,7 miliona użytkowników zainwestowało w kryptowaluty. WI kwartale 2021 r. Liczba ta wzrosła łącznie do 9,5 mln.

W nowym poście na blogu zauważono również, że zespół Robinhood potroił się w tym roku i planuje dalszy rozwój działu kryptowalut.

 
 


Bank Japonii szuka „wspólnych zasad” dla CBDC

BN-PX631_bojher_P_20160921045631.jpg


Bank Japonii (BOJ) ujawnił w czwartek , że stara się określić „wspólne zasady” dotyczące korzystania z walut cyfrowych banku centralnego (CBDC). W tym celu podmiot finansowy będzie współpracował z siedmioma innymi głównymi bankami centralnymi, w tym z Rezerwą Federalną Stanów Zjednoczonych i Europejskim Bankiem Centralnym.

Według przedstawiciela banku te wspólne zasady powinny zaowocować wydajniejszymi płatnościami transgranicznymi. Ponadto w raporcie zaznaczono, że do współpracy dołączą kraje o podobnych strukturach gospodarczych.Ripple CTO atakuje pozycję SEC w sprawie kryptowalut, uważa, że ​​XRP i Bitcoin są podobne

riple-cto.jpgDavid Schwartz, CTO firmy Ripple, blockchain powiedział w wywiadzie dla CoinDesk, że Bitcoin i XRP są podobne, pomimo poglądu Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), że XRP jest sprzedawany nielegalnie jako zabezpieczenie.

CTO twierdzi, że rynek podziela ten sam pogląd i że niedawna akcja SEC „pojawiła się znikąd”. Wraz z plotkami o ponownym wystawieniu kontrowersyjnego aktywa przez Coinbase, Schwartz wierzy, że XRP powróci do swojej poprzedniej pozycji na rynku kryptowalut.


CipherTrace uruchamia narzędzie zgodności dla giełd DeFi

2021-04-09 18_31_17-CipherTrace-DeFi-003.png (1600 × 800) - Brave.pngFirma analityczna Blockchain CipherTrace zdecydowała się dodać przyjazny dla sankcji moduł śledzenia adresów do jako nowe narzędzie do zdecentralizowanych giełd (DEX), które można wykorzystać do monitorowania zgodności z przepisami i walki ze złośliwymi użytkownikami.

 
 

Narzędzie wykorzystuje zdecentralizowaną wyrocznię stworzoną przez Chainlink, która śledzi adresy portfeli, które są połączone z rządową listą obserwowanych. DEX i inne platformy DeFi mogą zatem używać tego narzędzia, aby zapobiegać interakcjom transakcji z adresami objętymi sankcjami.


Revolut dodaje 11 zasobów cyfrowych do swojej oferty kryptograficznej

Revolut.jpegUsługa bankowości cyfrowej, Revolut, brytyjska ogłosiła wprowadzenie na swojej platformie 11 nowych kryptowalut. Od teraz klienci z Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej będą mogli inwestować w Cardano, Uniswap, Synthetix, Yearn Finance, UMA, Bancor, Filecoin, Loopring, Numeraire, Graph i Orchid.

Revolut obsługuje ponad 15 milionów klientów na całym świecie i oferuje usługi handlu kryptowalutami od lipca 2017 roku. W tym roku firma finansowa planuje również rozszerzyć działalność na Stany Zjednoczone, ubiegając się o licencję bankową.


Zagrożenia regulacyjne w tym tygodniu

1. Prezes JPMorgan apeluje o przepisy dotyczące kryptowalut. W liście do swoich udziałowców , dyrektor generalny JPMorgan Jamie Dimon wymienił prawny i regulacyjny status aktywów kryptograficznych jako „poważną pojawiającą się kwestię, którą należy się zająć”.

 • Oprócz kryptowalut Dimon wymienił również równoległe bankowość, ryzyko cyberbezpieczeństwa i etykę dotyczącą technologii sztucznej inteligencji jako inne ważne kwestie.
 • W zeszłym tygodniu JPMorgan opublikował raport, w którym ustalono długoterminową cenę docelową dla Bitcoin na 130 000 USD.

2. Singapurski Bank Centralny ostrzega inwestorów detalicznych przed handlem kryptowalutami. Przewodniczący Monetary Authority of Singapore (MAS) stwierdził w poniedziałek, że kryptowaluty nie są odpowiednie dla inwestorów detalicznych w odpowiedzi na pytanie parlamentarne.

 • Przewodniczący zauważył, że rynek kryptowalut jest dość mały w porównaniu z obligacjami i giełdą w Singapurze.
 • W tym samym tygodniu premier Singapuru wezwał obywateli do „zachowania czujności w kontaktach z platformami kryptograficznymi”, ujawniając, że nie będą chronieni przez przepisy regulacyjne, gdy mają do czynienia z firmami nieregulowanymi.

3. Południowoafrykańska giełda kryptowalut iCE3 zostaje zlikwidowana. iCE3, czołowa giełda kryptowalut w RPA, powiedziała swoim klientom , że przeszła w stan likwidacji po odkryciu rozbieżności w ich saldach.

 • Giełda nie będzie działać ponownie, ponieważ zalecono jej zlikwidowanie aktywów w wyniku braku salda kryptowalut
 • Jednocześnie iCE3 zablokował wszystkie wypłaty i poinformował klientów, że otrzymają dalsze szczegóły w najbliższej przyszłości.


Bitcoin spada po spadku koreańskiego „Kimchi Premium”

The-kimchi-premium-osiąga-11-jest-ceną-Bitcoin.jpegThe Kimchi Premium , rozbieżność cen występujących na giełdach kryptograficznych w Korei Południowej, zaczęli masowo rosną na wartości w ciągu ostatnich kilku tygodni. Wierząc, że premia jest oznaką ożywionego zainteresowania, wieloryby Bitcoin przekroczyły dźwignię i weszły w szał zakupów.

 
Jet-Bot
 

W międzyczasie arbitrzy zdecydowali się zarobić kupując Bitcoiny na zachodnich giełdach i sprzedając monety na giełdach Korei Południowej. Łańcuch wydarzeń spowodował rozpad premii, co spowodowało, że Bitcoin stracił 6% swojej wartości na wszystkich innych platformach transakcyjnych.


Chainlink dołącza do listy funduszy kryptograficznych Grayscale

448.png

Zarządzający aktywami cyfrowymi klasy instytucjonalnej Grayscale Investments zdecydował się dodać Chainlink do swojego funduszu Digital Large Cap Fund. Decyzja została najprawdopodobniej podjęta w celu zastąpienia pustki pozostawionej przez usunięcie XRP kilka miesięcy temu.

Chainlink, zdecentralizowana sieć wyroczni oparta na Ethereum, jest teraz dostępna dla inwestorów instytucjonalnych Grayscale. Biorąc pod uwagę, że przypadek użycia projektu jest łagodny, wątpimy, aby niepewność regulacyjna nawiedziła inny fundusz kryptowalut należący do Grayscale.

Shrimpy to społeczna platforma handlowa dla kryptowalut. Jest przeznaczony zarówno dla profesjonalnych, jak i początkujących traderów, którzy chcą dowiedzieć się o rozwijającej się branży kryptowalut. W Shrimpy użytkownicy mogą kopiować portfele i strategie handlowe innych handlowców

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. e-pasywnezarabianie.pl 2024 | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex