DMG Blockchain instaluje podstację kryptowalutową
DMG Blockchain Solutions, firma zajmująca się wydobyciem kryptowalut, która dostarcza również rozwiązania blockchain, obecnie tworzy 85-megawatową stację crypto i transformator. Ma to na celu rozszerzenie działalności wydobywczej.
Według oświadczenia wydanego przez spółkę 26 lipca 2018 r. nowa stacja zostanie podłączona do głównej sieci energetycznej. Rozpocznie się pełną operację we wrześniu i będzie działać przy wsparciu lokalnych władz i dostawców energii elektrycznej.
Posunięcie to pozwoli firmie rozszerzyć zakres usług „Górnictwo jako usługa” (MaaS) dla klientów, a także korzystać z instrumentu dla własnych prywatnych projektów. Jego możliwości hostingu również wzrosną ponad 20 razy. Po ukończeniu obiekt będzie jednym z największych na kontynencie.
Zgodnie z oświadczeniem spółki, budowa podstacji pozwoli jej również na przyjęcie modelu hybrydowego, który pomoże spełnić wymogi kapitałowe, zwiększyć zwroty i czerpać korzyści ze stałych przychodów.
Kanada ma obecnie stać się głównym celem wydobycia kryptografii ze względu na swój wspierający ekosystem dla blockchain i kryptowalut.
Korzystna polityka ustawodawcza i dostępność taniej energii elektrycznej wyłącznie dla górników, przynajmniej początkowo, spowodowały że stała się ona na początku roku główną instytucją.
Nie wspominając o zimnej pogodzie, która przyczynia się do obniżenia kosztów energii elektrycznej związanej z klimatyzacją urządzeń górniczych.
The Upsurge in Cryptocurrency Mining
Na początku tego roku Kanada zwróciła uwagę entuzjastów krypto-górnictwa, szczególnie po przeprowadzce chińskiego rządu w celu ograniczenia operacji związanych z krypto-walutami. To skłoniło analityków branży do przewidywania dużego exodusu górników z Azji do Kanady.
Zakaz wymiany kryptowalut i wstępnych ofert monet był jednym z pierwszych oficjalnych ruchów podjętych przez chiński rząd w celu ograniczenia ekspansji kryptowalut i ekspansji handlowej.
Podczas gdy te anty-krypto wydarzenia rozwijały się w Chinach, kanadyjskie firmy energetyczne, takie jak Hydro Quebec, zmagały się z problemami z nadmiarem mocy.
Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez firmę, miała ona nadwyżkę mocy równą 100 terawatogodzin przez ponad 10 lat. Aby spojrzeć na to w perspektywie, jedna terawatogodzina może przez rok zasilić około 60 000 domów.
Aby wykorzystać tę energię, firma dotarła do górników bitcoinów, którzy przybyli do tłumnie do kraju. Zwabiło to ponad połowę największych graczy na blockchainach na świecie.
Jednak w czerwcu rząd Quebecu ogłosił blok na wszystkie wnioski dotyczące elektrowni wodnych od operatorów kopalni walutowych. Stało się tak dlatego aby Hydro-Québec mogło nadal dostarczać energię elektryczną do reszty kraju.
Zakaz ten został później zniesiony, wprowadzono ustrukturyzowany system stawek dla górników.
Zmiana polityki zapewniłaby większe korzyści ekonomiczne, a także stabilizację dostaw energii – powiedział rzecznik Hydro-Québec, Marc-Antoine Pouliot.