×

Żeby łatwo sprzedać złoto, trzeba najpierw je mądrze kupić! Gdzie? – sprawdź!

Żeby łatwo sprzedać złoto, trzeba najpierw je mądrze kupić! Gdzie? – sprawdź!

   
 

Jeśli złoto, jest dla Ciebie dobrą inwestycją – masz tutaj kilka opcji: możesz kupić fizyczne złoto, takie jak sztabki lub złote monety, zainwestować w akcje firm wydobywczych złota, sklep internetowy z aktywami oraz MLM lub fundusz giełdowy złota lub ETF, lub kupić złoto w kontraktach futures. To, co dzieje się na rynku wyraźnie pokazuje, że dzisiaj fizyczne złoto, jak złote sztabki, czy monety są najmądrzejszą decyzją zakupową.

W jaką gramaturę złota najlepiej inwestować?

Po 1 i NAJWAŻNIEJSZE – oszczędzaj i inwestuj w złoto takie kwoty, na jakie Cię stać w danym monecie, ale rób tak, byś przynajmniej raz do roku nabywał złoto inwestycyjne w postaci sztabki lub monety. To ochroni Twoje pieniądze przed rosnącą inflacją i zbuduje majątek na przyszłość.
Po 2 ZAPAMIĘTAJ – im wyższa gramatura sztabki lub monety, tym tańszy gram złota przy zakupie i korzystniejszy spread – cena przy odsprzedaży.
Po 3 POLICZ, co Ci się opłaca – odkładając regularnie w ramach Inteligentnego Planu Inwestycyjnego co miesiąc równowartość 1 grama złota w sztabkę 10 lub 20 gram, finalnie po roku uzbierasz o ponad 4 gramy złota więcej, niż kupując co miesiąc 1 gram złota.
Prawda, że brzmi to interesująco?!

Jednak jeżeli planujesz zamienić cały swój portfel w złoto inwestycyjne, podejmij następujące środki ostrożności:

  • Określ swoją tolerancję na ryzyko: inwestowanie w kontrakty terminowe na złoto może być ryzykowne, podczas gdy fundusze ETF mogą pomóc rozłożyć ryzyko.
  • Przeprowadź swoje badania: jeśli zdecydujesz się zainwestować w sztabki, czy monety z konkretnej mennicy polskiej – przyjrzyj się jej wynikom w ciągu ostatnich kilku lat.
  • Zacznij powoli: większość osób inwestujących w złoto tworzy z niego niewielką część zdywersyfikowanego portfela. Rozważ szeroką gamę inwestycji, zanim na dobre zaprzyjaźnisz się z rynkiem złota.
  • Poproś o pomoc: nie wstydź się poprosić swojego doradcę finansowego o informacje na temat tego, czy złoto jako instrument finansowy byłoby dobrym dodatkiem.
  • Sklep Internetowy: jeżeli jest to platforma internetowa, która służy do zakupu złota sprawdź jej renomę, lata pracy, certyfikaty. W tym przypadku – Polecam Dobrą Firmę – IbisInGold!

Inwestowanie w złoto może być ważną częścią większego portfela inwestycyjnego, zwłaszcza przy dywersyfikacji rodzajów inwestycji. Dodatkowo, inwestorzy mogą skorzystać z usług brokera, aby kupić złoto, skontaktować się z bankiem oferującym konto na złoto lub porozmawiać z doradcą finansowym lub usługą maklerską dotyczącą szerszych inwestycji w złoto.

 
AUVESTA
 
Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu


System handlu AI - Automat BOT!

 
STRZALKA
   
AlgosOne
 
 
AUVESTA
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex