20 maja 2024

Giełdy, kryptowaluty, forex, Darmówki!

Wiadomości crypto online!

Wieloryb z rynku Bitcoina nagle przeniósł w ramach blockchaina zasoby BTC warte setki milionów dolarów, Doge?! to jakiś “kryptowalutowy żart”?, 100 000 $ za 1 BTC jeszcze w tym roku?, Bitcoin zostawia w tyle Microsoft, Apple, Amazon i Google

6 min read


Wieloryb z rynku Bitcoina wykonuje zaskakujące ruchy

   
 

16 kwietnia narzędzie do analizy blockchaina Bitcoina, Bitcoin Block Bot, zarejestrowało ciekawą transakcję. Tajemniczy podmiot przeniósł łącznie 9610 BTC o wartości ponad 603 mln USD z wielu adresów do dwóch portfeli. Zapłacił za to zaledwie 24 USD.Blockchain.com pokazuje, że portfel, który otrzymał 9000 BTC, ma historię zawierającą 31 transakcji. Obecnie jest na nim wielka fortuna w wysokości aż 62 601 BTC. Drugi portfel, który zebrał łącznie 610 BTC, ma historię zawierającą pojedynczą transakcję. Oba portfele otrzymujące nie wypłaciły swoich BTC.

BitInfoCharts ujawnia, że ​​portfele należały do ​​najbogatszych istniejących portfeli przed tymi transakcjami. W chwili pisania tego tekstu oba portfele wysyłające są puste.

 
 

Jak dotąd żaden z adresów, jakie opisujemy, nie był powiązany ze znanymi osobami lub organizacjami kryptowalutowymi. Co ważne, przesłane BTC nie trafiły na giełdę, gdzie można byłoby je sprzedać na wolnym rynku. Transfer ma miejsce w czasie, gdy Bitcoin nadal posiada kapitalizację powyżej 1 biliona dolarów.


Czy słyszeliście o DOGE? Z pewnością tak. Coin z charakterystycznym psem w logo stał się symbolem, który znacząco wyróżnia się w kalejdoskopie kryptowalut. Co jest tak ciekawego w DOGE, że inspiruje on środowisko kryptomaniaków do zadawania tak wielu pytań o jego naturę i cel powstania? W tym artykule przyjrzymy się Dogecoinowi z tej strony nieco bliżej.

DOGECOIN odleciał w kosmos!!! Czy DOGE doleci do $1, Rotszyldowie wchodzą w krypto, Debiut Coinbase – video z kanału You Tube Mike SatoshiDogecoin to zdecentralizowana kryptowaluta o otwartym kodzie źródłowym z charakterystycznym psem Shiba Inu w swoim logotypie. Projekt został założony przez Billy’ego Markusa i Jacksona Palmera. Cały pomysł polegał na tym, by przenieść do blockchain coś nietuzinkowego i wywołującego miłe skojarzenia. To pomysł na sieć, z którą wielu ludzi może zidentyfikować. Dodatkowo w zamyśle Markusa było stworzenie platformy, na której ludzie będą mieli poczucie przynależności i przyjemności, podczas gdy deweloperzy wykonują swoją pracę.


Czy jest się czym zachwycać? Odrobina technikaliów

Dogecoin ma wiele unikalnych funkcji, a w niektórych przypadkach spekulowano nawet, że był lepszy niż Bitcoin. Jedną z nich jest to, że DOGE to nieskończona ilość monet. Dogecoin działa na zasadzie Proof of Work (PoW). W tym rodzaju algorytmu użytkownicy muszą przeprowadzać transakcje i weryfikować je, zanim pojawią się one w głównej księdze blockchain.

Dla wielu dogecoin to żart i większość ludzi nie traktuje go poważnie. Jednak ma wierną i optymistyczną społeczność, która nawet przy minimalnych aktualizacjach zespołu programistycznego jest aktywna od lat i wykorzystuje platformę do popierania związanych z nią spraw w różnych częściach świata.

 
MOONCE SPACE
 

Aby zdobyć Dogecoin, możesz bez problemu kupić go na giełdzie kryptowalut lub od ludzi, którzy go posiadają. Jedynym problemem jest to, że może zająć dużo czasu, zanim znajdziesz kogoś, kto jest gotowy do zakupu lub sprzedaży żądanej liczby monet za preferowaną cenę.


Dogecoin = Proof of Work

Dogecoin korzysta w dużej mierze z podobnego modelu operacyjności, jak Bitcoin i wiele innych kryptowalut. Oznacza to z grubsza, że kiedy korzystasz z Dogecoina, dokonujesz transferu wartości w postaci zaszyfrowanych, cyfrowych pakietów informacji przy pomocy modelu konsensusu znanego jako Proof of Work.

Kiedy transakcja w sieci Dogecoin zostaje zainicjalizowana, jest ona zaszyfrowana i podjęta przez górników. Węzły w sieci sukcesywnie potwierdzają transakcje i śledzą klucze publiczne, aby określić, czy posiadasz wystarczającą ilość coinów do przeprowadzenia żądanej transakcji. Jak tylko zostanie spełniony warunek, ze nie dochodzi do podwójnego wydatkowania (double spending) i posiadasz wystarczającą iość coinów, twoja transakcja zostanie potwierdzona przez sieć i dodana do następnego bloku.

Jedną z głównych różnic pomiędzy Dogecoinem a Bitcoinem jest, na przykład, ilość dostępnych coinów. Kiedy startował projekt dogecoina, został stworzony w oparciu o skończoną ich ilość w wysokości 100 miliardów monet. Niemniej jednak później, w toku dalszego rozwoju platformy, ich ilość została zwiększona praktycznie do nieskończoności. To czyni z niego, w odróżnieniu od innych kryptowalut, walutę inflacyjną.


Cena bitcoina (BTC) osiągnęła w tym tygodniu nowy rekord, osiągając w ubiegłą środę poziom bliski 65 000 USD. Biorąc pod uwagę, że kurs kryptowaluty względem dolara może chcieć osiągać dalej nowe szczyty, a jej kapitalizacja rynkowa utrzymuje się powyżej 1 biliona dolarów, można zadać pytanie, jakie są szanse na bitcoina za 100 000 USD jeszcze w tym roku?

Oceńcie sami…


JP Morgan

Jeszcze w grudniu ubiegłego roku, analitycy amerykańskiego banku inwestycyjnego JPMorgan snuli prognozy, jakoby cena bitcoina miała wznieść się do poziomu nawet 650 000 USD. Jedynym warunkiem powyższego miałoby być to, że cyfrowe aktywo osiągnie kapitalizację równą złotu. Prezes JPM, Jamie Dimon, w przeszłości głośno krytykował bitcoina. Rosnące zaangażowanie firmy w projekty kryptowalutowe odzwierciedla rosnącą integrację kryptowaluty z tradycyjnym sektorem finansowym.

 
 


MicroStrategy

Dyrektor generalny MicroStrategy, Michael Saylor, stał się już wręcz legendarnym, bitcoinowym inwestorem, znanym z zamiany rezerw gotówkowych swojej firmy na BTC i zachęcania liderów innych korporacji do pójścia w jego ślady. Lider branży BI posiada ponad 90 000 BTC o wartości około 5,5 miliarda dolarów. Nic dziwnego, że Saylor jest wyjątkowo byczy, jeśli chodzi o cenę BTC. Podczas marcowego wywiadu dzielonego CNBC stwierdził, że „widzi, jak bitcoin osiąga milion… [lub] pięć milionów”.


Pantera Capital

Pantera Capital, uruchomiony w połowie 2013 r. amerykański, kryptowalutowy fundusz inwestycyjny, prognozował, że bitcoin może osiągnąć cenę w wysokości 115 000 USD jeszcze przed wrześniem 2021 roku. Wezwanie firmy Pantera opiera się na modelu ceny Stock to Flow (S2F), który zdaje się wykazywać jak na razie wysoki stopień mocy predykcyjnej. Biorąc pod uwagę specyfikę czasową prognozy analityków Pantery, a także ich odniesienia do jego racjonalnych fundamentów można by uznać, że taka prognoza nosi pewne znamiona racjonalności…


Kapitalizacja Bitcoina rośnie szybciej niż Microsoftu, Apple, Amazon czy Google

Jak pokazują dane od CoinGecko, ostatni wystrzał w górę popchnął kapitalizację rynkową BTC powyżej 1,2 biliona dolarów. Jest to rekord jednak nie tylko pod względem wartości. Bitcoin w ciągu ostatnich lat istnienia pokazał też niezwykłą wydajność, która pozwoliła mu osiągnąć ten kamień milowy dużo szybciej niż aktywa głównego nurtu.

Najpopularniejsza na świecie kryptowaluta potrzebowała zaledwie 12 lat, aby przebić tą barierę. Jak przeanalizowała firma CryptoParrot, amerykańskim gigantom technologicznym zajęło to znacznie więcej czasu.

 

Poniżej firma do której mam pełne zaufanie odnośnie inwestycji w aktywa.

   
 
IbisInGold

Microsoft potrzebował około 44 lat, aby dotrzeć do poziomu biliona dolarów, czyli około 3,6 razy więcej niż BTC. Apple na to samo przełomowe wydarzenie czekało 42 lata, Amazon 24 lata, a Google 21 lat.

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. e-pasywnezarabianie.pl 2024 | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex