Ripple kontra R3

   
 

Ripple, zdecentralizowana platforma obsługująca szybkie transfery pieniężne za pomocą produktów cyfrowych, takich jak XRP, ogłosiła niedawno, że osiągnęła porozumienie z R3, kolejną korporacją typu blockchain.

Oświadczenie brzmi:

“R3 HoldCo LLC, R3 LLC, Ripple Labs Inc. i XRP II, LLC ogłosiły, że doszły do ​​rozstrzygnięcia wszystkich zaległych sporów pomiędzy stronami. Warunki umowy pozostaną poufne, a obie strony oczekują na zakończenie sporów. “

Pomimo ogłoszenia szczegółowe informacje dotyczące rozliczenia pozostają nieujawnione. To jednak kończy spór między obiema firmami, który trwał prawie rok. Początkowo, z powodu naruszenia warunków partnerstwa, sprawa przeciągnęła się, gdy obie firmy konkurowały ze sobą.

 

EDUKACJA - PRAKTYKA - AUTOMATYZACJA - GOLDENWAY!

   
300_300_pl.gif
 

Z siedzibą w San Francisco firma Ripple Labs nawiązała wiele partnerstw na przestrzeni lat, której celem było skalowanie rozwiązań finansowych typu blockchain i zachęcanie do adopcji. Jest to powszechna praktyka w branży i była dobrze postrzegana przez różne korporacje od Amazon i Kaleido do IBM i Stellar. Niestety, nie wszystkie partnerstwa z różnych powodów kończą się dobrze.

 

Czym jest Ripple?

 

Ripple jest zarówno wiodącą platformą rozwiązań blockchain, jak i kryptowalutą, podobnie jak Bitcoin. Jest jedną z wiodących cyfrowych platform o aktualnym kapitale rynkowym przekraczającym 18 miliardów dolarów. Platforma Ripple jest protokołem typu open source zaprojektowanym w celu umożliwienia wydajnych, bezpiecznych, szybkich i tanich transakcji finansowych.

Ripple został stworzony w 2012 roku przez Jed McCaleba (który założył także Stellar) w celu wprowadzenia opartych na blockchain, transgranicznych rozliczeń na świecie. Platforma jest wygodnym sposobem na transfer pieniędzy na arenie międzynarodowej w ten sam sposób, w jaki usługi takie jak Moneygram i Western Union są wykorzystywane do przekazywania waluty pieniężnej. Eliminuje przy okazji strony trzecie, stres i opłaty związane z konwersją walut gotówkowych.

Chociaż platforma Ripple jest obsługiwana przez XRP, własną walutę, użytkownicy mogą tworzyć też własne waluty cyfrowe w swojej sieci, znanej jako RippleNet.

Ripple obecnie zarządza zespołem liczącym ponad 200 osób i pozyskał fundusze w wysokości około 100 milionów dolarów. Firma dąży do utworzenia solidnej sieci banków, aby tworzyć kanały operacyjne ponad granicami. Sieć ta służy również jako łącznik między nimi a problemami, które mają nadzieję rozwiązać w branży bankowej.

 
Peer2Profit
 

W tym celu firma podpisała partnerstwo z American Express w listopadzie 2017 r., mając na celu utworzenie kanału płatniczego między Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi. W porównaniu ze Stellar, Ripple koncentruje się bardziej na marketingu swoich produktów i tworzeniu kilku partnerstw dla ich osobistego rozwoju, jak również branży.

 

Czym jest R3

 

R3 to korporacyjna firma oprogramowania typu blockchain współpracująca z ekosystemem składającym się z ponad 200 członków i partnerów z wielu branż w sektorze prywatnym i publicznym. Zespoły te składają się z 180 specjalistów pracujących w 13 krajach przy wsparciu ponad 2000 ekspertów w dziedzinie finansów, technologii oraz prawa.

Są one znane głównie z Corda, platformy open source typu blockchain oraz Corda Enterprise, której komercyjna wersja przeznaczona jest do użytku korporacyjnego. Corda stała się już znaną nazwą w branżach takich jak transport morski, opieka zdrowotna a nawet ubezpieczenie.

Według strony internetowej firmy, platforma zajmuje się rejestrowaniem, zarządzaniem i wykonywaniem umów finansowych dla różnych instytucji, w celu promowania bezproblemowych transakcji handlowych. Firma twierdzi, że niedopuszczalne bloki są nękane przez problemy dotyczące skalowalności, prywatności i interoperacyjności, które sprawiają, że nie nadają się one do globalnego handlu.

Corda została wprowadzona jako rozwiązanie tych problemów, a w 2018 r. uruchomiono Corda Enterprise. Platforma multililiardowa dla przedsiębiorstw nastawionych na potrzeby współczesnych firm.

Obie platformy są elastyczne i mogą być wykorzystywane w wielu branżach. Zostały one stworzone we współpracy z siecią instytucji finansowych, stowarzyszeń branżowych, firm świadczących profesjonalne usługi, regulatorów i firm technologicznych. Każda z nich przyczyniła się do wykorzystania blockchain i jego licznych zalet dla korzyści firm na całym świecie.

 

Problem między Ripple XRP i R3

 

We wrześniu 2017 r. R3 złożyła pozew przeciwko firmie Ripple za rzekome naruszenie warunków umowy partnerskiej. Ta umowa dała R3 prawa zakupu do 5 miliardów tokenów XRP wycenionych na 0,0085 USD za sztukę do końca 2019 roku. Zgodnie ze skargami, Brad Garlinghouse, dyrektor generalny Ripple Labs próbował zakończyć sprawę poprzez e-mail wysłany do Davida Ruttera, CEO R3.

W październiku 2017 r. Sędzia Delaware odmówił udzielenia roszczeń R3, powołując się na brak jurysdykcji. Zmusiło to firmę do kontynuowania sporów sądowych w Nowym Jorku i Kalifornii które miały ukierunkować Ripple do przestrzegania warunków umowy.

 
 

Ripple Labs złożył później oświadczenie w Kalifornii, argumentując, że R3 wcześniej unieważnił prawo do korzystania z opcji XRP, ponieważ nie wywiązał się ze swoich zobowiązań wynikających z umowy partnerskiej. Firma złożyła również ofertę, aby przyspieszyć jej odwołanie w sprawie nakazu uchylenia pozwu przeciwko R3. Oferta ta została odrzucona w marcu 2018 r. Przez sąd apelacyjny stanu Kalifornia.

W tym czasie wartość ceny XRP wzrosła do najwyższego poziomu ponad 3 USD za sztukę, podnosząc stawki dla obu firm. XRP jest obecnie notowane za nieco ponad 0,45 USD. Oznacza to wzrost o niemal 6000% w stosunku do ceny podanej w pierwotnej umowie z R3. Przedsiębiorstwo może uzyskać finanse, które obecnie są warte ponad 2 miliardy dolarów za jedyne 42,5 miliona dolarów.

 

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu


System handlu Arbitrage Automat. Zbudowany na TECHNOLOGII BLOCKCHAIN. Pracuje na Smart Contract Protocol. Posiada dowód PŁYNNOŚCI tzw. BASEN. Start od 20 USDT TRC20!

 
STRZALKA
   
AAS
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
error

Lubisz tego bloga? Pomóż w jego promocji :)

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex