20 maja 2024

Giełdy, kryptowaluty, forex, Darmówki!

Wiadomości crypto online!

Ripple kontra R3

5 min read
   
 

Ripple, zdecentralizowana platforma obsługująca szybkie transfery pieniężne za pomocą produktów cyfrowych, takich jak XRP, ogłosiła niedawno, że osiągnęła porozumienie z R3, kolejną korporacją typu blockchain.

Oświadczenie brzmi:

“R3 HoldCo LLC, R3 LLC, Ripple Labs Inc. i XRP II, LLC ogłosiły, że doszły do ​​rozstrzygnięcia wszystkich zaległych sporów pomiędzy stronami. Warunki umowy pozostaną poufne, a obie strony oczekują na zakończenie sporów. “

Pomimo ogłoszenia szczegółowe informacje dotyczące rozliczenia pozostają nieujawnione. To jednak kończy spór między obiema firmami, który trwał prawie rok. Początkowo, z powodu naruszenia warunków partnerstwa, sprawa przeciągnęła się, gdy obie firmy konkurowały ze sobą.

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 

Z siedzibą w San Francisco firma Ripple Labs nawiązała wiele partnerstw na przestrzeni lat, której celem było skalowanie rozwiązań finansowych typu blockchain i zachęcanie do adopcji. Jest to powszechna praktyka w branży i była dobrze postrzegana przez różne korporacje od Amazon i Kaleido do IBM i Stellar. Niestety, nie wszystkie partnerstwa z różnych powodów kończą się dobrze.

 

Czym jest Ripple?

 

Ripple jest zarówno wiodącą platformą rozwiązań blockchain, jak i kryptowalutą, podobnie jak Bitcoin. Jest jedną z wiodących cyfrowych platform o aktualnym kapitale rynkowym przekraczającym 18 miliardów dolarów. Platforma Ripple jest protokołem typu open source zaprojektowanym w celu umożliwienia wydajnych, bezpiecznych, szybkich i tanich transakcji finansowych.

Ripple został stworzony w 2012 roku przez Jed McCaleba (który założył także Stellar) w celu wprowadzenia opartych na blockchain, transgranicznych rozliczeń na świecie. Platforma jest wygodnym sposobem na transfer pieniędzy na arenie międzynarodowej w ten sam sposób, w jaki usługi takie jak Moneygram i Western Union są wykorzystywane do przekazywania waluty pieniężnej. Eliminuje przy okazji strony trzecie, stres i opłaty związane z konwersją walut gotówkowych.

Chociaż platforma Ripple jest obsługiwana przez XRP, własną walutę, użytkownicy mogą tworzyć też własne waluty cyfrowe w swojej sieci, znanej jako RippleNet.

Ripple obecnie zarządza zespołem liczącym ponad 200 osób i pozyskał fundusze w wysokości około 100 milionów dolarów. Firma dąży do utworzenia solidnej sieci banków, aby tworzyć kanały operacyjne ponad granicami. Sieć ta służy również jako łącznik między nimi a problemami, które mają nadzieję rozwiązać w branży bankowej.

 
Peer2Profit
 

W tym celu firma podpisała partnerstwo z American Express w listopadzie 2017 r., mając na celu utworzenie kanału płatniczego między Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi. W porównaniu ze Stellar, Ripple koncentruje się bardziej na marketingu swoich produktów i tworzeniu kilku partnerstw dla ich osobistego rozwoju, jak również branży.

 

Czym jest R3

 

R3 to korporacyjna firma oprogramowania typu blockchain współpracująca z ekosystemem składającym się z ponad 200 członków i partnerów z wielu branż w sektorze prywatnym i publicznym. Zespoły te składają się z 180 specjalistów pracujących w 13 krajach przy wsparciu ponad 2000 ekspertów w dziedzinie finansów, technologii oraz prawa.

Są one znane głównie z Corda, platformy open source typu blockchain oraz Corda Enterprise, której komercyjna wersja przeznaczona jest do użytku korporacyjnego. Corda stała się już znaną nazwą w branżach takich jak transport morski, opieka zdrowotna a nawet ubezpieczenie.

Według strony internetowej firmy, platforma zajmuje się rejestrowaniem, zarządzaniem i wykonywaniem umów finansowych dla różnych instytucji, w celu promowania bezproblemowych transakcji handlowych. Firma twierdzi, że niedopuszczalne bloki są nękane przez problemy dotyczące skalowalności, prywatności i interoperacyjności, które sprawiają, że nie nadają się one do globalnego handlu.

Corda została wprowadzona jako rozwiązanie tych problemów, a w 2018 r. uruchomiono Corda Enterprise. Platforma multililiardowa dla przedsiębiorstw nastawionych na potrzeby współczesnych firm.

Obie platformy są elastyczne i mogą być wykorzystywane w wielu branżach. Zostały one stworzone we współpracy z siecią instytucji finansowych, stowarzyszeń branżowych, firm świadczących profesjonalne usługi, regulatorów i firm technologicznych. Każda z nich przyczyniła się do wykorzystania blockchain i jego licznych zalet dla korzyści firm na całym świecie.

 

Problem między Ripple XRP i R3

 

We wrześniu 2017 r. R3 złożyła pozew przeciwko firmie Ripple za rzekome naruszenie warunków umowy partnerskiej. Ta umowa dała R3 prawa zakupu do 5 miliardów tokenów XRP wycenionych na 0,0085 USD za sztukę do końca 2019 roku. Zgodnie ze skargami, Brad Garlinghouse, dyrektor generalny Ripple Labs próbował zakończyć sprawę poprzez e-mail wysłany do Davida Ruttera, CEO R3.

W październiku 2017 r. Sędzia Delaware odmówił udzielenia roszczeń R3, powołując się na brak jurysdykcji. Zmusiło to firmę do kontynuowania sporów sądowych w Nowym Jorku i Kalifornii które miały ukierunkować Ripple do przestrzegania warunków umowy.

 
 

Ripple Labs złożył później oświadczenie w Kalifornii, argumentując, że R3 wcześniej unieważnił prawo do korzystania z opcji XRP, ponieważ nie wywiązał się ze swoich zobowiązań wynikających z umowy partnerskiej. Firma złożyła również ofertę, aby przyspieszyć jej odwołanie w sprawie nakazu uchylenia pozwu przeciwko R3. Oferta ta została odrzucona w marcu 2018 r. Przez sąd apelacyjny stanu Kalifornia.

W tym czasie wartość ceny XRP wzrosła do najwyższego poziomu ponad 3 USD za sztukę, podnosząc stawki dla obu firm. XRP jest obecnie notowane za nieco ponad 0,45 USD. Oznacza to wzrost o niemal 6000% w stosunku do ceny podanej w pierwotnej umowie z R3. Przedsiębiorstwo może uzyskać finanse, które obecnie są warte ponad 2 miliardy dolarów za jedyne 42,5 miliona dolarów.

 

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. e-pasywnezarabianie.pl 2024 | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex