×

Binance CEO: Fidelity Investments przenosi się na rynek crypto

Binance CEO: Fidelity Investments przenosi się na rynek crypto

   
 

 

Binance CEO  Changpeng Zhao pochwalił się przeniesieniem Fidelity Investments na rynek kryptografii. Fidelity, wiodący międzynarodowy dostawca usług finansowych, ogłosił niedawno ofertę usług depozytowo-kryptowalutowych, skierowaną specjalnie do inwestorów instytucjonalnych.

Firma zajmująca się planowaniem finansowym i zarządzaniem majątkiem obsługuje ponad 27 milionów klientów. Będzie to największe przedsiębiorstwo na Wall Street, które oficjalnie zaoferuje tę usługę za pośrednictwem swojej zależnej od kryptografii spółki Fidelity Digital Assets. Firma obejmie kilka kryptowalut, w tym Bitcoin, Ethereum i asortyment innych cyfrowych walut. Klienci Fidelity to około 13 000 firm w połączeniu z brokerami. Aktywa pod kontrolą firmy są wyceniane na około 7,2 biliona dolarów.

 
 

W odniesieniu do tej wiadomości, CEO Binance, poprosił na Twitterze zwolenników Fidelity Investments  o odpowiedź na pytanie:

Co się dzieje, gdy fundusz taki jak Fidelity przeznacza zaledwie 5% swojego portfela na kryptografię? Czy obliczyłeś ile to jest?

https://t.co/ljcZ4SjQnw

 

Przy pięciu procentach funduszy firmy wycenionych na około 350 miliardów dolarów, znacznie zwiększyłoby to postęp na rynku krypto. Jego tweet wywołał zróżnicowane wypowiedzi. Niektórzy sceptyczni fani odrzucili ten pogląd jako pobożne życzenie,  inni widzieli to jako coś, co może mieć miejsce w niedalekiej przyszłości.

 

Zasoby cyfrowe Fidelity

 

Od jednej z największych firm finansowych na świecie oczekuje się, że wejście Fidelity do rodzącego się sektora kryptowalut, będzie miało znaczący wpływ na rynek, który od początku roku wykazuje tendencję spadkową.

Kryptowaluty klienta będą przechowywane w fizycznych skarbcach rozproszonych w wielu lokalizacjach, pozostając w trybie offline jako dodatkowy środek bezpieczeństwa przeciwko zhakowaniu. W swojej platformie transakcyjnej, Fidelity Digital Assets planuje wykorzystać wewnętrzną technologię międzybranżową.

 

 

Wchodząc na rynek kryptowalut, firma planuje ułatwić inwestorom instytucjonalnym wejście w ryzykowną klasę aktywów. Zgodnie z oświadczeniem o uruchomieniu usługi wydanym przez Fidelity Investments, głównym celem podmiotu  związanego z cyfrowymi aktywami jest zwiększenie dostępności zasobów cyfrowych.

 

Fidelity Investments Historia z kryptowalutami

 

Według prezesa Fidelity Investments Abigail P. Johnson, firma będzie inwestować w nowe rynkowe formy aktywów, jednocześnie pomagając klientom zrozumieć, czym są i jak z nich korzystać.

W ostatnim czasie firma założyła blockchain, a w 2015 r. rozpoczęła akceptować darowizny bitcoinów za pośrednictwem Fidelity Charitable. W lutym bieżącego roku wkłady kryptowalutowe stanowiły największą część darowizn firmy na 69 milionów dolarów.

 
Cryptotab
 

W ubiegłym roku firma umożliwiła klientom przeglądanie ich walutowych sald  za pośrednictwem Coinbase, ale nie pozwalała na obrót. Posunięcie to doprowadziło do powszechnych spekulacji, że firma finansowa próbowała eksperymentować z handlem kryptograficznym za pośrednictwem giełdy.

Zdaniem szefa działu Fidelity Digital Assets, Toma Jessopa: “Tworzenie cyfrowych zasobów Fidelity to pierwszy krok w długoterminowej wizji stworzenia kompleksowej platformy dla cyfrowych zasobów”.

Fidelity twierdzi, że technologia rozproszonej księgi ma ogromny potencjał, zwłaszcza jeśli chodzi o tworzenie różnorodnych modeli biznesowych i systemów rynków finansowych.

 

 

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu


System handlu AI - Automat BOT!

 
STRZALKA
   
AlgosOne
 
 
AUVESTA
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex