Kto skrytykował Bitcoina na Blockchain Economic Forum w Davos?

   
 

„Bitcoin i kryptowaluty są matką i ojcem wszystkich baniek”, blockchain to zaś nic innego jak „fantazyjna baza danych” – takimi opiniami przywitał uczestników Blockchain Economic Forum w Davos Nouriel Roubini, profesor Uniwersytetu Nowojorskiego.

Przemawiając Roubini przyznał, że obecne spadki są dowodem na to, że jego niechęć do Bitcoina była słuszna. Ponadto, ekonomista twierdzi, że kryptowaluty i technologia blockchain nie są wcale częścią nowej rewolucji technologicznej, ani fintech.

 
 
REKLAMA
 

Bitcoin – nie, blockchain… też nie

Co wyróżnia Roubiniego w gronie krytyków nowej technologii, to fakt, że atakuje nie tylko Bitcoina, ale też sieć bloków. To znamienne, bo nawet krypto-sceptyk i założyciel Microsoftu, Bill Gates, uważa blockchain za innowację, która może zrewolucjonizować bankowość, logistykę i opiekę zdrowotną.

„To, co widzimy [w przypadku] blockchaina, zostało już zrobione w sektorze prywatnym”

– twierdził Roubini.

Dodaje, że system płatności oparty na kryptowalutach jest nieefektywny i powolny, stąd nie ma przyszłości. Nie słyszał zapewne o projektach, które poprawiają skalowalność sieci bloków, o czym pisaliśmy tutaj… To jednak ponoć nie wszystkie wady. Blockchainowe waluty nie są środkami płatniczymi i nie trzymają wartości. Zresztą będzie jeszcze gorzej. Jeśli jakiś bank centralny zdecyduje się wprowadzić własną walutę cyfrową, to zdominuje rynek kryptowalut i uczyni je przestarzałymi. Taką wizję wieszczy Roubini.

 
 

Bitcoin – tak!

Roubini uchodzi w gronie zwolenników kryptowalut za ignoranta. Jeremy Allaire – CEO Circle – uważa, że ludzkość potrzebuje cyfrowych walut:

„Kryptografia jest podstawą ochrony nowoczesnego społeczeństwa, ludzkiej prywatności. To podstawowe narzędzie naszej cyber-obrony.”

Allaire zauważył, że nowoczesne społeczeństwo opiera się na cyfrowej infrastrukturze. W związku z tym ludzkość ostatecznie nie będzie w stanie przetrwać w erze cyfrowej bez e-walut:

„Kryptografia ma fundamentalne znaczenie dla przyszłości. Potrzebujemy odpornej na manipulację, zdecentralizowanej infrastruktury, jeśli chcemy, aby społeczeństwo przetrwało erę cyfrową.”


Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu


System handlu Arbitrage Automat. Zbudowany na TECHNOLOGII BLOCKCHAIN. Pracuje na Smart Contract Protocol. Posiada dowód PŁYNNOŚCI tzw. BASEN. Start od 20 USDT TRC20!

 
STRZALKA
   
AAS
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
error

Lubisz tego bloga? Pomóż w jego promocji :)

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex