3 marca 2024

“Kryptowaluciane Newsy” – Kolejne strategiczne i motywujące informacje z rynku

5 min read

   
 

Rzut oka na podsumowanie nowych wiadomości! Iran oraz ich kryptowaluta wspierana złotem, Wikipedia – nowa metoda dotacji, południowokoreańskie giełdy współpracują, aby zapobiegać praniu pieniędzy, Binance umożliwia dokonywanie zakupów kryptowalut za pośrednictwem Visa i MasterCard, największy na świecie serwis aukcji broni GunBroker.com wdraża Stablecoin.

Iran „przetrwa” sankcje USA z powodu kryptowaluty?

Iran oficjalnie wprowadził swoją własną, wspieraną przez złoto, kryptowalutę o nazwie Peyman, która jest wspierana przez rząd. Celem jest poprawa gospodarki po otrzymaniu sankcji z USA.

Tymczasem Centralny Bank Iranu opublikował wstępny projekt ustawy o kryptowalutach, uchylając poprzedni „zakaz Bitcoinów”. Jednak restrykcje kryptowalutowe w Iranie są nadal surowe – Bitcoin może być używany tylko do międzynarodowych transferów, nigdy w kraju.

Iran drops gold-backed #cryptocurrency #Peyman pic.twitter.com/CwWK572ZGS

— TomoNews US (@TomoNewsUS) February 4, 2019

Nowa metoda płatności na Wikipedii: Bitcoin Cash

Największa na świecie e-encyklopedia zaczęła umożliwiać użytkownikom przekazywanie darowizny na jej rozwój w Bitcoin Cash. Wcześniej taka możliwość była dostępna za pośrednictwem BTC.

 
 

Transakcje są dostępne za pośrednictwem systemu BitPay, wcześniej obsługiwane były przez CoinBase. Przypomnijmy, że darowizny na Wikipedię za pośrednictwem BTC są możliwe od 2014 roku.

Wikipedia Now Accepts Bitcoin Cash Donations via Bitpay https://t.co/j2xtxBr2Ku pic.twitter.com/3lrdWrtjOv

— Bitcoin News (@BTCTN) January 30, 2019

Binance dodaje obsługę zakupów kryptowalut poprzez karty Visa i MasterCard

W informacji prasowej, którą CoinTelegraph otrzymał od wiodącej na świecie giełdy kryptowalutowej Binance, ogłoszono, że dodaje ona obsługę zakupów kryptowalut za pośrednictwem kart Visa i MasterCard. Użytkownicy Binance będą mogli używać tych kart do zakupu BTC, ETH, LTC i XRP.

Binance announces a partnership with Simplex to enable purchases w/ Visa and MasterCard credit cards. They are supporting credit card purchases for bitcoin (BTC), ether (ETH), litecoin (LTC) and XRP. These can then be traded against up to 151 other tokens offered by the exchange.

— Coinbus Pro (@Coinbus1) February 1, 2019

Południowokoreańskie giełdy współpracują w celu zapobiegania praniu pieniędzy

Cztery giełdy kryptowalutowe z Korei Południowej: Bithumb, Upbit, Corbit i Coinone podejmują wspólne działania, które poprawią metody zapobiegania praniu brudnych pieniędzy. Główną intencją jest zablokowanie jednego użytkownika jednocześnie na kilku platformach po zauważeniu podejrzanych transakcji.

GunBroker.com ma zamiar wdrożyć Stablecoin

Według informacji prasowej, największy na świecie serwis aukcyjny dotyczący broni – GunBroker.com – zamierza wprowadzić stablecoin „FreedomCoin”. Według statystyk strona ma około 4,7 miliona klientów, a roczny obrót transakcji za pośrednictwem strony internetowej osiąga 600 milionów USD.

 
 

Bitcoin jest masywnie “niedowartościowany”?

Niedawno poinformowaliśmy, że analitycy banku JP Morgan oświadczyli, że cena Bitcoina może spaść poniżej 1300 USD. Jednak nie każdy analityk jest taki pesymistyczny. PlanB, czołowy badacz przyjazny kryptowalutom, ukryty na Twitterze pod pseudonimem „100trillionUSD”, prezentuje ciekawe prognozy. Jego zdaniem, na razie Bitcoin jest „3 razy niedowartościowany”, a po halvingu w 2020 może osiągnąć nawet 10-100 razy większą cenę!

#bitcoin could be MASSIVELY undervalued

Satoshi: BTC is like a “metal as scarce as gold + can be transported over a communications channel”

Scarce metals (gold, silver, palladium, platinum) can be valued on stock-to-flow ratio. BTC: now 3X undervalued, after 2020halving 10-100X pic.twitter.com/Xx5XbD4pqe

— planɃ (@100trillionUSD) February 3, 2019

Dwie grupy hakerów ukradły 60% krypto

Według firmy Chainanalysis, zajmującej się analizą blockchainową, około 1 miliard dolarów kryptowalut w 2018 r. zostało skradzionych tylko przez dwie grupy hakerskie. To około 60% całkowitej skradzionej kwoty – 1,7 miliarda dolarów! Podejrzewa się, że te dwie grupy są nadal aktywne.

Giełda Liqui zostaje wyłączona

Liqui Exchange przestaje świadczyć swoje usługi, ponieważ nie może już zapewnić płynności (ang. liquidity).

„Liqui nie jest już w stanie zapewnić płynności pozostałym użytkownikom. Nie widzimy też żadnego ekonomicznego punktu świadczenia usług. Nie chcemy jednak powracać tam, gdzie byliśmy miesiąc temu. Dlatego zdecydowaliśmy zamknąć wszystkie konta i przestać świadczyć nasze usługi. Złamało to nasze serca, żeby to zrobić.” – poinformował właściciel Liqui w oświadczeniu.

 
 

R.I.P. Liqui Exchange

Bought my first $VET on Liqui when it wasn’t trading on more reliable exchanges. Must have been Oct 2017 and already felt as a risky move at that time….. pic.twitter.com/ddabcR78XC

— Crypto_Ed_NL (@Crypto_Ed_NL) January 28, 2019

CEO Twittera wierzy, że Bitcoin stanie się walutą Internetu

W podcaście znanego aktora i komika Joe Rogana, prezes Twittera, Jack Dorsey mówił o swoich przewidywaniach dotyczących Bitcoina.

Wierzę, że Internet będzie miał natywną walutę i nie wiem, czy to Bitcoin. Myślę, że będzie to [Bitcoin] biorąc pod uwagę wszystkie testy, przez które przeszedł i zasady, które za nim stoją, jak został stworzony. To było coś, co narodziło się w Internecie, zostało opracowane w Internecie, przetestowane w Internecie, [i] jest w Internecie.


Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex