17 kwietnia 2024

Znani celebryci którzy angażują się w rynek kryptowalut

4 min read

   
 

Co multimilionerzy, artyści i sportowcy, myślą o kryptowalutach? Czy są zainteresowani cyfrową walutą, widzą w niej potencjał czy też patrzą tylko z punktu widzenia inwestycji?

Poniżej kilka znanych osobistości które zainwestowały w kryptowaluty lub zaangażowały się w kampanie reklamowe z nimi związane.

Mike Tyson

Źródło: Lintao Zhang/Getty
Słynna gwiazda boksu założyła firmę pod nazwą … Mike Tyson Bitcoin! Tyson jest znany z inwestowania w Bitcoin, a nawet otworzył portfel Bitcoin we współpracy z Bitcoin Direct. Stało się to w 2016 roku, a portfel ma tapetę komputerową z tatuażem, który ma na twarzy ta supergwiazda.

 
 

„Ludzie tak naprawdę nie rozumieją waluty opartej na równaniach liczbowych. Osobiście ja nadal też nie … ale jestem wdzięczny, że jestem częścią rewolucji i mam nadzieję, że mój udział w tej przestrzeni doprowadzi do większej liczby rozmów i pomoże zwiększyć wiedzę i świadomość [na ten temat].” powiedział Tyson w wywiadzie dla CoinDesk.

Lionel Messi

Żródło: Lionel Messi / Facebook
Ta 31-letnia supergwiazda FC Barcelony jest twarzą pierwszego smartfonu blockchain o nazwie Finney stworzonego przez Sirin Labs. Smartfon jest wyposażony w portfel, który umożliwia przechowywanie kryptowalut. Po ogłoszeniu przez Messiego w mediach społecznościowych jego zaangażowania, liczba osób zainteresowanych blockchainem i kryptowalutami astronomicznie wzrosła.

50 Cent

Źródło: Tommaso Boddi/WireImage
W 2014 r. znany raper umożliwił kupowanie albumu „Animal Ambition” w Bitcoinach. 200 000 sztuk zostało sprzedanych! 50 Cent hodlował Bitcoiny i podobno zarobił aż 8 milionów dolarów na nich! Cena Bitcoin była wtedy 6 razy niższa niż dziś. Jednak 50 Cent zaprzeczył plotkom.

„Wszystkie transakcje online dotyczące mojej marki były obsługiwane przez niezależną firmę Central Nervous LLC. Transakcje bitcoin, które miały miejsce w Internecie, zostały przeliczone na dolary amerykańskie w oparciu o kurs wymiany …”

Snoop Dogg

Źródło: Paras Griffin / Getty Images
Snoop Dogg to kolejny muzyk, który postanowił pozwolić ludziom na kupowanie swoich albumów w Bitcoinach. Było to w 2013 roku, a cena wynosiła 0,3 BTC. Ponadto w 2017 r. Snoop Dogg otrzymał 1500 kryptowalut SparkleCOIN jako darowiznę dla Snoop Youth Football League, organizacji wspierającej promocję piłki nożnej wśród młodych ludzi. W 2018 r. Snoop Dogg pojawił się również na imprezie krypto XRP Community Night.

Bill Gates

Źródło: Lacy O’Toole | CNBC
Jak przyznaje multimiliarder, ktoś kiedyś kupił mu Bitcoiny jako prezent urodzinowy! Jednak Bill Gates sprzedał je wkrótce potem. Gates mówi pozytywnie o kryptowalutach, choć raz przyznał, że nie jest optymistą, jeśli chodzi o ponowne zwiększenie ceny Bitcoin.

„Bitcoin jest lepszy niż [tradycyjna] waluta, ponieważ nie trzeba być fizycznie w tym samym miejscu i, oczywiście, w przypadku dużych transakcji, [ta] waluta może stać się dość niewygodna” powiedział.

 
Crypto - Boty!
 

Paris Hilton

Źródło: FAYESVISION/WENN
W 2017 r. Paris Hilton zaangażowała się w ICO projektu LyndianCoin. Później dystansowała się do prowadzonej przez nią kampanii reklamowej, z powodu kontrowersji – właściciel tej kryptowaluty został oskarżony o przemoc domową. Hilton szybko zdecydowała się usunąć tweety dotyczące tak zwanej „paryskiej monety” (ang. Paris Coin).

Johnny Depp

Źródło: Reuters
Znany aktor znany między innymi z ról w „Piratach z Karaibów” to kolejny celebryta zaangażowany w kryptowaluty. Pod koniec 2018r. został partnerem w startupie TaTaTu Blockchain. Za interakcję z filmami i grami użytkownicy są wynagradzani przez platformę tokenami.

Nikita Kucherov

Źródło: Nikita Kucherow / Instagram
Nikita Kucherov to rosyjski zawodowy hokeista. Dołączył do TokenStars – platformy zarządzania celebrytami opartej na blockchain – jako ambasador.

Luis Suarez

Żródło: Getty Images
Gwiazdor FC Barcelony oraz reprezentacji Urugwaju w piłce nożnej zachęcił miliony swoich followersów na Instagramie by przyłączyli się do niego, podpisując kontrakt z platformą prognozowania opartą na Ethereum, Stox i przedstawiając swoje prognozy dla US Open.

 
Cryptotab
 

Mel B

Źrodło: Vivian Zink/NBC/NBCU/Getty Images
Mel B, znana również jako Melanie Brown – była piosenkarka Spice Girls – to kolejny artysta, który sprzedaje swoją muzykę – konkretnie świąteczny album z 2014 roku – w Bitcoinach. Jest pierwszą brytyjską piosenkarką, która umożliwiła tę formę płatności.

„Uwielbiam, w jaki sposób nowa technologia ułatwia nam życie, a dla mnie to ekscytujące: Bitcoin jednoczy moich fanów na całym świecie za pomocą jednej waluty – mogą po prostu płacić za pomocą Bitcoinów” powiedziała.


Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved © e-pasywnezarabianie.pl | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex