17 kwietnia 2024

Kraj który jako pierwszy zatwierdził Bitcoina, po 9 latach uśpienia – budzi się Bitcoinowy wieloryb, samochód który będzie kopał Doge oraz Btc oraz inne dobre i złe wiadomości o crypto!

4 min read


Kryptowaluta legalnym środkiem płatniczym. Pierwszy kraj na świecie zatwierdził Bitcoina

   
 

Kryptowaluta bitcoin stanie się legalną formą płatniczą w Salwadorze, powiedział we wtorek prezydent tego kraju Nayib Bukele. Oznacza to, że to położone w Ameryce Środkowej państwo jest pierwszym na świecie, które wprowadza takie rozwiązanie. Elon Musk uznał Bitcoina za nieekologicznego. Kryptowaluty mocno w dół

AFP podała, że parlamentarzyści przegłosowali we wtorek ustawę, która ustanowiła bitcoina jedną z form płatniczych w Salwadorze. Kryptowaluta może więc być wykorzystywana od zakupów nieruchomości po płatności podatkowe.

Prezydent Bukele na swoim Twitterze określił ustawę jako “historyczną”.Jego entuzjazmu nie podzieliły jednak partie opozycyjne, które zarzuciły mu, że proces legislacyjny odbył się zbyt szybko. “Bukele przedłożył projekt przed kongresem narodowym raptem tydzień wcześniej” – przytacza AFP zarzut jednego z posłów.

 
Crypto - Boty!
 


Kryptowalutowy wieloryb, który nie przetransferował ani jednego Bitcoina przez prawie dziewięć lat, wysłał właśnie BTC warte około 34 miliony dolarów BTC na adres innego portfela

Wspomniany portfel został załadowany 900 BTC dokładnie 16 sierpnia 2012 r. o 16:40. Dane Bitcoincharts wskazują, że kryptowaluta kosztowała wówczas około 13,50 USD. Oznacza to, że w chwili, gdy cyfrowe środki wpływały na jego adres, 900 bitcoinów było warte około 12 150 USD. To mniej niż jedna trzecia ceny jednego bitcoina w chwili przygotowywania niniejszej publikacji.

We wtorek, w momencie przeprocesowania transakcji, te same 900 bitcoinów przedstawiało wartość 33 794 136 USD, co oznacza wzrost o 278,041%. Portfel, na który wpłynęły bitcoiny, nie ma powiązań z żadnymi instytucjami kryptowalutowymi, giełdami ani inwestorami.

W ciągu ostatnich dziewięciu lat, na długo uśpiony portfel wielokrotnie wpływały śladowe ilości bitcoinów, chociaż transakcje te wydają się być wynikiem ataków typu dusting.


Kanadyjski producent lekkich pojazdów elektrycznych Daymak (konkurent Tesli) ogłosił, że jego samochód elektryczny Spiritus, umożliwi wydobywanie bitcoinów i dogecoinów w chwilach, gdy jest zaparkowany

Firma z 20-letnią tradycją zadeklarowała również, że będzie akceptować płatności w przedsprzedaży w kilku kryptowalutach, w tym w Cardano. W ramach kampanii crowdfundingowej na samochód – która rozpoczęła się w marcu – zebrano już ponad 350 milionów dolarów.

 
 

Oczekująca na opatentowanie infrastruktura kryptowalutowa firmy Daymak zostanie zintegrowana z interfejsem użytkownika samochodu.

Oprócz tego, że jest pierwszym samochodem elektrycznym, który chce umożliwić wydobywanie kryptowalut, bogaty w funkcje Daymak Spiritus aspiruje również do zostania najszybszym trójkołowcem na świecie. Pierwsze egzemplarze mają pojawić się w sprzedaży najwcześniej w 2023 roku.

Założyciel Daymak, Aldo Baiocchi, twierdzi, że jego firma planuje swoją przyszłość z wykorzystaniem kryptowalut:

“Wyobrażamy sobie przyszłość, w której opłaty za autostrady, parking i zamówienie drive-thru będą opłacane bezpośrednio w locie za pomocą kryptowalut. Twoje rachunki online i bankowość mogą być obsługiwane za pośrednictwem tej samej platformy oprogramowania opłacanej w kryptowalutach.”


Dobre wieści

• Firma BlockFi pożyczająca kryptowaluty uruchomiła nową platformę o nazwie BlockFi Primer, aby uzyskać płynność od inwestorów instytucjonalnych.
•Dyrektor wykonawczy BoE wskazał w przemówieniu w czwartek, że stablecoiny i CBDC nie stanowią zagrożenia dla stabilności monetarnej.
• Szef zespołu blockchain JPMorgan skomentował, że firma jest zainteresowana programowalnymi pieniędzmi, kierując DeFi jako kolejne przedsięwzięcie.

 
 


Złe wiadomości

• Nowy raport JPMorgan uważa, że ​​​​aktywność Bitcoin futures jest oznaką słabego popytu.
• Wpływ Bitcoina na światowe rynki finansowe był wielokrotnie wspominany podczas przesłuchania Senackiej Komisji Bankowej w sprawie CBDC, co sugeruje, że kryptowaluty mogą znaleźć się pod presją, ponieważ banki centralne badają waluty cyfrowe.


Inne

• Litecoin pokazuje wczesne sygnały odwrócenia kursu byczego!

• Czy Warren Buffett dołącza do trendu kryptowalut?

• ADA jest w trakcie opracowywania symetrycznego trójkąta, ale posuwając się naprzód, są dwie prawdopodobne ścieżki, które mogą zaowocować.

• Crypto wchodzi do głównego nurtu; Salwador staje się pierwszym krajem, w którym Bitcoin jest prawnym środkiem płatniczym!


Kraje, które zadeklarowały przyjęcie standardu Bitcoina jako waluty narodowej:

✅ El Salvador ?? – done✅ Paraguay ?? – in progress✅ Panama ?? – in progress✅ Brazil ?? – in progress✅ Argentina ?? – in progress✅ Nicaragua ?? – in progress✅ Mexico ?? – in progress✅ Nigeria ?? – in progress

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved © e-pasywnezarabianie.pl | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex