×

Jak skonfigurować klucz Binance API i dodać go do Botów Crypto?

Jak skonfigurować klucz Binance API i dodać go do Botów Crypto?

   
 

Chcesz handlować na Binance z Trailing Stop, równoczesnym Stop Loss i Take Profit oraz innymi zaawansowanymi rodzajami zleceń? Wszystkie są do Twojej dyspozycji dzięki PLATFORMOM BOT AI API. Dodaj klucz API Binance do każdego bota i ciesz się płynnym przepływem transakcji dzięki zaawansowanym narzędziom handlowym, które działają w ten sam sposób na każdej obsługiwanej giełdzie kryptowalut.

 


 

Wprowadzenie do Binance dla nowych użytkowników

Binance to platforma handlu kryptowalutami która jest zdecydowanie jedną z najbardziej rozpoznawalnych giełd kryptowalut w skali globalnej. Miliony użytkowników handlują różnymi cyfrowymi monetami na pieniądze fiducjarne lub inne cyfrowe monety na tej platformie handlu kryptowalutami . Zwykle też wykazuje największy wolumen 24h spośród wszystkich giełd kryptograficznych. Założenie u nich konta jest więc było dobrym wyborem.

Aby śledzić postępy swojego portfela na tej giełdzie i nauczyć się, jak ustawić stop loss na Binance, oraz wybrać zautomatyzowane boty po prostu warto je sobie wszystbie – przejrzeć. Najpierw jednak skonfigurujmy klucz API na Binance, aby dodać go do Botów Crypto.

Co to jest klucz API?

Interfejs API, który nie jest specyficzny dla kryptowalut, oznacza interfejs programowania aplikacji, który umożliwia dwóm aplikacjom rozpoznawanie i komunikowanie się ze sobą. Pomyśl o połączeniu dwóch aplikacji za pomocą interfejsu API jako o tworzeniu czatu grupowego dla kilku znajomych, których chcesz sobie nawzajem przedstawić.

Binance i Boty Crypto to dwie oddzielne aplikacje, więc musisz je połączyć, jeśli chcesz zaimportować swoje transakcje i salda z Binance do Botów Crypto i realizować na niej zlecenia. Pomoże Ci w tym klucz API.

Prawdopodobnie słyszałeś o kluczach publicznych i prywatnych w kontekście portfeli blockchain. Klucz API, który generujesz na giełdzie, składa się dokładnie z tych dwóch kluczy i działa podobnie.

Klucz API lub klucz publiczny lub adres publiczny identyfikują Cię jako użytkownika. Pomyśl o tym jako o adresie e-mail, którego używasz do utworzenia konta, podczas gdy tajny klucz API , widoczny tylko dla Ciebie, podpisuje żądania z Twojego adresu publicznego i bez wątpienia udowadnia, że ​​to Ty wysłałeś żądanie ze względu na ścisłe matematyczne zasady szyfrowania asymetrycznego.

Bezpieczeństwo

Czy więc korzystanie z Binance jest bezpieczne?

Ogólnie rzecz biorąc, wydając klucz API, stwarzasz potencjalne (choć niewielkie) ryzyko dla bezpieczeństwa Twojego konta.

Gdy dodasz klucz API do swojego konta Boty Crypto, zostanie on natychmiast zaszyfrowany na Twoim urządzeniu i przesłany na ich serwery w zaszyfrowanej formie przez bezpieczny kanał. Od teraz Twój zaszyfrowany klucz jest przechowywany w ich bazie danych i jest niewidoczny dla nikogo. Kanały komunikacji między aplikacją bota a serwerami giełdy są zawsze zaszyfrowane – w ten sposób upewniamy się, że żaden atak typu man-in-the-middle nie jest możliwy. Kiedy chcesz wysłać zamówienie na giełdę, instruujesz aplikację. Serwer błyskawicznie umieszcza Twoje zamówienie na giełdzie.

Co więcej, Twoje klucze publiczne i tajne są zawsze przechowywane w osobnych zaszyfrowanych i chronionych zaporą firewall bazach danych na serwerach i „spotykają się” tylko na krótką chwilę podpisania żądania do giełdy.

W ten sposób klucz API jest całkowicie bezpieczny po wejściu do aplikacji – Twoim głównym zadaniem jest upewnienie się, że sam nie ujawnisz swojego klucza API. Najważniejszą zasadą jest to, aby NIGDY nie wysyłać klucza API przez nieszyfrowany kanał. Oznacza to absolutny brak wysyłania klucza API na Twój telefon e-mailem ! Najbezpieczniejszym sposobem jest wydanie kodu QR dla klucza API na pulpicie i zeskanowanie go za pomocą odpowiedniej aplikacji z telefonu.

 


 

Istnieje również dodatkowa warstwa bezpieczeństwa, ponieważ to Ty i tylko Ty definiujesz dozwolone działania lub uprawnienia dla Twojego klucza API. To mniej skomplikowane niż myślisz.

Boty Crypto zwykle wymagają dwóch uprawnień: uprawnienia do importowania i śledzenia zamówień i sald (odczyt) oraz wysyłania zamówień na giełdę (zapis). Aby zezwolić na te uprawnienia, po prostu zaznacz opcję Odczyt i zapis podczas tworzenia kluczy.

Zdecydowanie odradzam zaznaczanie pola “Wypłata” podczas tworzenia kluczy. Żaden bot nie potrzebuje tej opcji do poprawnego działania, więc zrób sobie przysługę i zmniejsz w ten sposób ryzyko.

Proces konfiguracji i dodawania klucza API

Krok 1: Przejdź do zarządzania API

Przejdź do zarządzania API


Zaloguj się na swoje konto na stronie Binance , kliknij ikonę Konto/Profil , a następnie Zarządzanie API .

Krok 2: Poleć giełdzie wydanie klucza API

Poleć giełdzie wydanie kluczy API


Zacznij tworzyć swój klucz API , nadając mu nazwę, na przykład Bot Crypto. A następnie naciśnij Utwórz API

Krok 3: Zweryfikuj swoje dane uwierzytelniające

Zweryfikuj swoje dane uwierzytelniające


Zweryfikuj swoje działania, wprowadzając dwa różne kody: w formularzu weryfikacji adresu e-mail oraz w formularzu kodu weryfikacyjnego Google.

Pierwszy kod zostanie wysłany na Twój e-mail po kliknięciu „Wyślij kod”.

Drugi to ten wygenerowany przez Twoją aplikację Google Authenticator (lub podobną) – to ten sam kod 2FA, którego użyłeś do zalogowania się do giełdy lub będzie to sms na Twoją komórkę.

Po kliknięciu Prześlij – Twój klucz API zostanie utworzony.

Krok 4: Sprawdź i edytuj uprawnienia klucza API

Binance_4_pol


NIE ZAMYKAJ TEGO EKRANU, dopóki nie dodasz klucza API do Bot Crypto – Twój tajny klucz zostanie wyświetlony tylko raz – jeśli opuścisz ten ekran, nigdy więcej go nie zobaczysz.

Spójrz na czerwone strzałki wskazujące odpowiednio na API Key i Secret Key (API Secret). Musisz skopiować każdy z nich osobno, aby później dodać je do aplikacji Botów Crypto.

Gratulacje! Utworzyłeś właśnie swój klucz API. Możesz również zobaczyć kod QR – w rzeczywistości zawiera oba klucze jednocześnie.

Sprawdźmy teraz, jakie uprawnienia ma Twój nowo wybity klucz. Domyślnie Twój klucz Binance API powinien mieć dwa uprawnienia: „Czytanie” oraz „Handel spot & Margin”. Osobiście – zanaczam wszystko co się da, oczywiście oprócz wypłat.

„Czytanie” pomoże Ci śledzić Twój portfel w Bot Crypto. „Handel spot & Margin” pomoże Ci składać zlecenia spot za pośrednictwem aplikacji, np. w Binance stop loss lub Binance trailing stop.

Jeśli z jakiegoś powodu te dwa pola nie są zaznaczone – użyj „Edytuj ograniczenia”, aby je zaznaczyć.

!!! Binance niedawno zmieniło swoją politykę kluczy API. Od teraz wszystkie nowe klucze API utworzone na Binance bez adresów IP umieszczonych na białej liście będą wygasać co 30 dni. Aby uniknąć zakłóceń w handlu, dodaj do białej listy adresy IP serwerów Botów Crypto o ile one je udostępniają.

!!! Nie aktywuj opcji „Wypłata” – Bot nie potrzebuje tej opcji do poprawnego działania.

 
 

Krok 4: Włącz handel kontraktami terminowymi

Jeśli nie interesuje Cię handel na Binance Futures – po prostu pomiń to i przejdź do następnego kroku.

Jeśli w tym momencie widzisz dodatkową opcję „Włącz kontrakty futures”, jak pokazano na poniższym obrazku, oznacza to, że już aktywowałeś swoje konto Binance futures.

Binance_5_pol


Nie widzisz tej opcji? Aktywuj funkcję handlu kontraktami terminowymi, jak pokazano na poniższym obrazku, a zaraz po tym w ustawieniach API znajdziesz pole „Włącz kontrakty terminowe”. Jak wyżej napisałem, ja aktywuje wszystkie zakładki przy tworzeniu klucza API – oprócz Wypłat!

Aktywuj funkcję handlu kontraktami terminowymi, jak pokazano na poniższym obrazku, a zaraz po tym w ustawieniach API znajdziesz pole „Włącz kontrakty terminowe”.


Krok 5: Dodaj swój klucz API do Bot Crypto

  • Opcja 1: kod QR + aplikacja mobilna

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem przeniesienia klucza API z Binance do Bota jest zeskanowanie kodu QR.

Binance_7_pol


Po zakończeniu tworzenia klucza API – naciśnij Zapisz i zatwierdź .

W każdy z botów opcja dodania kluczy Api jest podobna. Dla przykładu w TradeSanta klucze Api dodajesz jak poniżej.

W EazyBot – jak poniżej:


Ok wiemy jak stworzyć i gdzie podłączyć klucze API. Co dalej!?

Zazwyczaj musimy się zalogować do bota i następnie uruchomić, skopiować lub zasubskrybować strategię, Tradera lub Handlowca.

W TradeSanta wygląda to jak poniżej. Wybieramy “MarketPlace” i tam decydujemy z jaką parą uruchomić bota. W każdym bocie jest podobna opcja. Oczywiście jeżeli gramy na stablecoin np. USDT to musimy mieć tam jakieś minimum. Zazwyczaj rozpocząć można od około 100$.

Co się potem dzieje:

Teraz Bot Crypto zaimportuje historię Twoich transakcji, wpłat i wypłat z giełdy. Na Binance zajmuje to trochę czasu, więc bądź cierpliwy. Rozpocznie transakcje, realizację zleceń porpzez określone ustwienia strategów, handlowców lub Traderów. Bot zaczyna zarabiać. Zazwyczaj w botach tego typu mamy opcję “wirtualne papiery” – możemy więc przetesować każdego bota bez realnej kasy. Warto wiedzieć że zyski możemy zwiększyć, polecając zatomatyzowane boty dla partnerów. Praktycznie każdy z nich, ma swój program partnerski. Niektóre boty są darmowe, niektóre wymagają subskrybcji a więc opłaty za – pomysł ich twórców.

Powodzenia! 🙂

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu


System handlu AI - Automat BOT!

 
STRZALKA
   
AlgosOne
 
 
AUVESTA
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex