3 marca 2024

Inwestorzy instytucjonalni korzystający z rynków OTC szykują się do wejścia na rynek Bitcoinów

3 min read
   
 

 

 

‼️O fenomenie Bitcoina, Kryptowalutach, Blockchain, Tokeniczacji, Ikonizacji mówi się coraz więcej. Ale co lepsze ! – Nie tylko Mówi – Ale i robi.
Do przemysłu Crypto dołączają banki, majętne osoby, instytucje (jak najbardziej też państwowe), firmy, organizacje.
A teraz………….

Inwestorzy instytucjonalni wchodzą na rynek Bitcoin za pośrednictwem platform transakcyjnych OTC. Obecnie rynek obrotu pozagiełdowego jest ponad dwukrotnie większy od regulowanych giełd z kilkoma biurami obsługującymi ponad 100 milionów dolarów dziennie w transakcjach.

Jednak wejście większej liczby graczy instytucjonalnych jest świetną wiadomością dla przemysłu krypto. Według wielu ekspertów kryptograficznych, zinstytucjonalizowani inwestorzy są brakującym elementem niezbędnym do rozpoczęcia procesu wzrostu cen kryptowalut.

Według raportu Bloomberga, inwestorzy instytucjonalni już zaczęli inwestować w branżę, a niektórzy  kupują obecnie ponad 100 000 USD cyfrowych walut za pośrednictwem platform transakcyjnych OTC. Zostało to ujawnione przez Bobby Cho, szefa handlu w Cumberland, który prowadzi platformę transakcyjną OTC w ramach DRW Holdings LLC. Uważa on że przemysł krypto czekał na dużych instytucjonalnych inwestorów aby móc wesprzeć słabnący rynek.

 
 

Istniejące firmy wydobywczo – kryptograficzne podobno również wykorzystują  platformy transakcyjne OTC do sprzedaży monet cyfrowych inwestorom instytucjonalnym po wyższych cenach, zamiast czekać na podwyżki stóp procentowych. Według raportu Bloomberga monety firm wydobywczych najwyraźniej dowodzą ich dominującej wartości rynkowej. Dzieje się tak dlatego, ponieważ wielu cyfrowych inwestorów uważa je za “nieskażone” aktywa kryptograficzne.

Ponieważ monety są nowe i nie były w użyciu żadnej nielegalnej działalności, łatwo spełniają wymogi prawne nałożone przez organy rządowe.

 

Rynki pozagiełdowe mają wiele zalet dla inwestorów w porównaniu do giełd Crypto

 

Według Cho wiele firm inwestycyjnych decyduje się obecnie zainwestować w przemysł kryptowaluty ze względu na obecną stabilność rynku. Pozwala to na jego lepsze prognozowanie  i ocenę ryzyka.

Jedną z głównych zalet korzystania z platform transakcyjnych OTC, szczególnie dla dużych inwestorów jest to, że generalnie mają wystarczającą płynność krypto-walutową, aby ułatwić realizację cyfrowych zamówień monet o wartości wielu milionów dolarów. Co więcej, kupowanie wartych miliony dolarów krypto na giełdach nie jest prostym procesem. Zmiany na rynku wynikające z ogromnych transakcji są również znacznie ograniczone i mało prawdopodobne jest aby ceny były znaczące.

 
 

Kolejną godną uwagi zaletą jest to że ceny kryptowalut mogą być wcześniej ustalane przez podmioty handlujące OTC. W pewnym stopniu mogą łagodzić obawy przed nagłymi skokami cen, które mogą wpłynąć na ostateczną wartość transakcji.

 

 

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex