24 maja 2024

Giełdy, kryptowaluty, forex, Darmówki!

Wiadomości crypto online!

Czym jest platforma Waves?

4 min read
   
 

 

Waves to platforma blockchain, za pomocą której możesz stworzyć swój własny token. Niezależnie od tego, czy chcesz crowdfundować projekt, stworzyć program lojalnościowy, czy utworzyć walutę w aplikacji, warto zaglądać do platformy Waves.

Na dzień dzisiejszy:

 

Zgodnie ze swoją witryną możesz stworzyć swój własny token w zaledwie jedną minutę. Waves zawiera również zdecentralizowaną wymianę (DEX), w której możesz wymienić nowo utworzoną monetę na parę handlową z dowolnym innym tokenem Waves.

 

Jak działa ta platforma

 

Nowe tokeny, które tworzysz i przenosisz za pomocą platformy Waves są wykonywane jako załączniki w transakcjach blockchain. W tym przpyadku mamy jednak do czynienia ciągle z pewnym problemem. Korzystając z typowego protokołu blockchain, jak np. w przypadku Bitcoina, oprogramowanie klienta sieciowego musi aktualizować się z każdym nowym typem transakcji.


Cryptohopper handluje wszystkimi dostępnymi cyfrowymi monetami jednocześnie, śledząc ich dokładne ceny i sprzedając, gdy tylko osiągną docelowy zysk!

 
 

Aby temu zapobiec, Waves implementuje nowe typy transakcji za pomocą wtyczek jako rozszerzenia na rdzennym oprogramowaniu. W ten sposób, nawet jeśli klientowi brakuje wtyczki, nadal może przekazywać transakcję niestandardową za pośrednictwem sieci i skutecznie uczestniczyć w sieci bez aktualizacji oprogramowania.

W rdzeniu oprogramowania Waves dostępnych jest kilka funkcji:

    Niestandardowe tokeny aplikacji (CAT)
Zdecentralizowana wymiana (DEX)
Inteligentne kontrakty

 

Niestandardowe tokeny aplikacji (CAT’s)

 

Podstawowym celem platformy Waves jest tworzenie i przenoszenie tokenów niestandardowych. Możesz utworzyć token bezpośrednio przez klienta, który jest dostępny w Internecie, a także w systemach Android i iOS.

Żetony które tworzysz, można kupować, sprzedawać, wymieniać i zawierać transakcje bez pośrednika. W związku z tym że możesz dostosować swoją monetę, to możesz też nią reprezenotwać to co chcesz. Możesz nie uzyskać tak dużej funkcjonalności jak na innej platformie takiej jak Ethereum, z drugiej jednak strony korzystanie z Waves jest dużo łatwiejsze i wymaga zerowej wiedzy o kodowaniu. Ta łatwość użycia sprawia, że platforma Waves jest idealna dla finansowania społecznościowego, prostych ICO i programów lojalnościowych.

Koszt 1 WAVE powoduje utworzenie tokena niestandardowego – około 2,00 $ w momencie pisania tego tekstu.

Korzystanie z platformy znacznie wzrosło od czasu uruchomienia. Od grudnia 2017 r. liczba tokenów niestandardowych wydanych na platformie Waves wzrosła z 7000 do prawie 20 000 CAT.

 

Zdecentralizowana wymiana (DEX)

 

Zdecentralizowane giełdy zmniejszają ryzyko w przeciwieństwie do typowej scentralizowanej wymiany.

Ponieważ twoje środki są przechowywane bezpośrednio w twoim portfelu, praktycznie nie ma szans na zhakowanie DEX-a. Ponadto decentralizacja oznacza, że nie ma administratora, który mógłby zamrozić twoje fundusze lub ograniczyć transakcje i wypłaty. Masz pełną kontrolę nad swoim kontem.

Waves DEX wykorzystuje automat do parowania zleceń kupna / sprzedaży i wymiany tokenów po zrealizowaniu zleceń.

 

 

Smart Contracts

 

We wrześniu 2018 r. zespół Waves wdrożył pierwszy zestaw funkcji inteligentnego kontraktu na platformie. Nowe funkcje obejmują “adresy multi-sig, zamrożenie tokenów, głosowanie i Oracles.” Inteligentne kontrakty wykorzystują nowy język programowania, RIDE, opracowany specjalnie dla projektu.

 
 

W przeciwieństwie do inteligentnych kontraktów Ethereum, te na Waves nie wymagają Gas do wykonania. Zamiast tego sieć pobiera minimalną, zryczałtowaną opłatę.

 

 

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. e-pasywnezarabianie.pl 2024 | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex