23 maja 2024

Giełdy, kryptowaluty, forex, Darmówki!

Wiadomości crypto online!

Uniwersytet Maltański – Fundusz Blockchain Scholarship

5 min read
   
 

We współpracy z Maltą Information Technology Agency (MITA) Uniwersytet Maltański podpisał niedawno umowę o utworzeniu funduszu stypendialnego blockchain. Fundusz blokowy o wartości 300 000 EUR i fundusz o rozproszonej rachunkowości (DLT) będą dostępne dla studentów zainteresowanych kontynuowaniem studiów na kursach związanych z technologią w nadchodzącym roku akademickim.

Ze względu na luźne ramy technologiczne i prawne, Malta jest domem dla wielu obiecujących kryptowalut i startupów blockchain. Fundusz ten przyczynia się do rozkwitu szybko rozwijającej się sceny technologicznej w kraju poprzez zachęcanie do nabywania umiejętności potrzebnych do rozwoju branży.

Według Silvio Schembri, młodszego ministra gospodarki cyfrowej, w oświadczeniu dla CCN, jednym z głównych celów stypendium jest przyciągnięcie większej liczby firm blockchain na Maltę. Jeśli takie firmy zorientują się, że klimat jest wystarczająco dobry aby mogły się rozwijać, więcej z nich założy tam swoją działalność. Przyczyni się to do ogólnego rozwoju kraju pod względem zaawansowania technologicznego.

Oświadczenie Schembri brzmi:

“Firmy te potrzebują zasobów technicznych zarówno do budowy i działania przy użyciu tej technologii, jak i ekspertów w zakresie usług finansowych, prawa i funkcji kierowniczych. Z niecierpliwością czekamy na to, że pierwszy Maltańczyk obejmie te ważne i dobrze płatne role, mając jednocześnie nadzieję, że w przyszłości będą one znacznie rozszerzać się, ponieważ branża wciąż rośnie tutaj na Malcie. “

Jesteśmy zdecydowani wzmocnić nasz zasób ludzki, aby zaspokoić potrzeby nowo powstającego sektora. Właśnie zainicjowaliśmy fundusz stypendialny Blockchain i DLT o wartości 300 000 € za pośrednictwem umowy pomiędzy @MITAmalta i @uniofmalta. “

Uniwersytet Maltański oświadczył, że będzie stale sprawdzał różnych studentów studiów licencjackich i magisterskich w programach takich jak technologie informacyjno-komunikacyjne i finanse w celu zapewnienia dostępu do kryptowalut Fintech, sztucznej inteligencji, DLT i jednostek powiązanych z blokami blockchain. Przegląd ma na celu dostosowanie aktualnych programów edukacyjnych do strategii rządu Malty, aby uczynić z tego kraju wyspę blockchain.

 
 

MITA stwierdziła, że ​​podobna strategia zostanie powtórzona z innymi instytucjami edukacyjnymi w kraju. Odbędą się również sesje szkoleniowe mające na celu zaznajomienie pracowników sektora publicznego z pojawiającą się technologią.

 

Jakie jest zaangażowanie Malty w przemyśle?

 

Według premiera Malty, Josepha Muscata, kryptowaluty są “nieuchronną przyszłością pieniędzy”, które mogą stanowić punkt wyjścia dla przyszłej gospodarki. W związku z tym Malta znana jest z ogromnych postępów w zakresie technologii blockchain, nie tylko do wykorzystania w różnych sektorach, ale także do produkcji wykwalifikowanej siły roboczej.

Poprzez różne działania edukacyjne i legislacyjne kraj stopniowo staje się ośrodkiem rozwoju blockchain obok krajów takich jak Chiny, Japonia, Singapur, Szwajcaria, USA i Turcja.

Edukacja Blockchain jest szybko wprowadzana na całym świecie, na wybitnych uniwersytetach, takich jak Stanford, Duke i Johns Hopkins, które dodały nowe powiązane kursy do swoich sylabusów.

Turcja niedawno zleciła także budowę pierwszego centrum badawczego typu blockchain, a londyńska szkoła ekonomiczna również “wskoczyła do wagonu – Pendilono? 🙂 “. Jednak Malta nie tylko robi postępy w edukacji, ale jest również aktywnym orędownikiem powszechnego stosowania tej technologii.

Ostatnio Malta zdobyła zainteresowanie kilkoma ważnymi giełdami kryptowalut, w tym OKEx, Binance i BitBay. Każdy z nich ogłosił plany rozpoczęcia działalności na wyspie ze względu na pozytywny krajobraz regulacyjny, a także jego podejście do promowania adopcji i włączenia w przestrzeń kosmiczną.

Binance jest jedną z największych na świecie giełd kryptowalut, a jej plany przeniesienia się na Maltę wprowadziły fale krytyki w branży. Ogłoszenie podobnych planów przez OKEx i firmy typu blockchain, takie jak Neufund i The Abyss, również spotkało się z pozytywnym odbiorem w społeczności. Justin Sun, założyciel Tronu twierdził również, że rozważa podobny ruch. W miarę, jak coraz więcej przedsiębiorstw przemieszcza się, Malta staje się o krok bliżej swoich planów, aby stać się “wyspą blockchain”.

Kraj ten posunął się aż do stworzenia przepisów, które zapewniają właścicielom walut sieć bezpieczeństwa. Trzy projekty ustaw, które zostały ustanowione w lipcu 2018 r., dotyczą tego, w jaki sposób giełdy, biura maklerskie, podmioty zarządzające aktywami i podmioty gospodarcze prowadzą swoją codzienną działalność. To czyni je jednym z najbardziej kompleksowych zestawów regulacji, które obecnie istnieją w branży.

Parlament maltański wprowadził również “test instrumentów finansowych”, który określi, czy składnik blockchain może być sklasyfikowany jako instrument finansowy, pieniądz elektroniczny, wirtualny składnik aktywów finansowych lub token wirtualny.

 

 

Malta Blockchain Regulamin

 

Trzy ustawy przyjęte przez Maltę obejmują:

    Ustawa o wirtualnych aktywach finansowych (VFA)
Maltańska ustawa o innowacjach cyfrowych (MDIA)
Ustawa o innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych i usługach (ITAS)

Chociaż ustawy zostały uchwalone 20 lipca 2018 roku, miały one wejść w życie w październiku. Z tego powodu Maltański Urząd ds. Usług Finansowych (MFSA) powiedział sektorowi blockchain, aby poczekał, aż agencja zakończy wszystkie konsultacje z zainteresowanymi stronami. Po przejściu rachunków, operatorom doradzono, aby pozostali na miejscu do czasu oficjalnego publicznego ogłoszenia, przed uzyskaniem zezwoleń i zatwierdzeń.

 
REKLAMA, MARKETING, TWORZENIE!
 

MFSA ma współpracować z Delta Summit, ważnym wydarzeniem typu blockchain i cyfrowej innowacji, które odbyło się w październiku w tym kraju. Obecnie nadal prowadzą kontrole i oferują kursy instytucjom finansowym. Kursy te umożliwią tym instytucjom zakwalifikowanie się do wdrożenia Ustawy o Wirtualnych Aktywach Finansowych, jednym z ustaw uchwalonych w lipcu. Przejście tych rachunków sprawia, że ​​Malta jest pierwszym krajem na świecie, który tworzy system regulacyjny specjalnie dostosowany do przedsiębiorstw typu blockchain.

 

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. e-pasywnezarabianie.pl 2024 | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex