×

Blockchain w rolnictwie, Kryptowaluty nieuchronną przyszłością pieniądza?, PKO Bank Polski wchodzi w blockchain

Blockchain w rolnictwie, Kryptowaluty nieuchronną przyszłością pieniądza?, PKO Bank Polski wchodzi w blockchain

 
 

Blockchain w rolnictwie i dostawach żywności będzie wart 430 mln USD do 2023 roku

   
 

 

Według nowego raportu rozwiązania oparte o blockchain w sektorze rolniczym i łańcuchach dostaw żywności będą warte ponad 400 milionów dolarów w ciągu najbliższych pięciu lat.

Raport pod nazwą “Blockchain: Prognoza rynku rolnictwa do 2023 roku” przygotowany przez Reportlinker, opublikowany w tym tygodniu, przewiduje wzrost sektora z obecnej wartości 60,8 mln USD do 429,7 mln USD. Wzrost ten ma nastąpić w ciągu kolejnych pięciu lat i oznacza roczną stopę wzrostu na poziomie 47,8 %.

“Technologia Blockchain rewolucjonizuje sektory żywności i rolnictwa, zwiększając możliwości decyzyjne organizacji. Oczekuje się, że rynek blockchain będzie rósł dzięki rosnącemu zapotrzebowaniu na przejrzystość łańcucha dostaw w obszarze rolnictwa i żywności” – głosi komunikat prasowy.

 

Poniżej firma do której mam pełne zaufanie odnośnie inwestycji w aktywa.

   
 
IbisInGold

Blockchain to realne oszczędności dla firm

Kolejne media donoszą, że najwięksi giganci żywności na całym świecie eksperymentują z rozwiązaniami opartymi o blockchain. Technologia łańcucha bloków pozwoli zaoszczędzić korporacjom znaczące środki finansowe. Z informacji opublikowanych przez IBM, wynika, że po wdrożeniu blockchaina w łańcuchu dostaw w firmie Maersk, udało się zaoszczędzić ok. 10% kosztów operacyjnych…….

 

Kryptowaluty są nieuchronną przyszłością pieniądza, twierdzi premier Malty

 

Maltański rząd słynie ze swojego niemalże idealnego podejścia dla rozwoju kryptowalut oraz technologii blockchain. Premier Malty powiedział podczas 73 sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, iż „Kryptowaluty są nieuchronną przyszłością pieniądza”. Joseph Muscat jest jedną z osób, która czynnie wspiera rozwój innowacyjnych technologii. Muscat chce, aby Malta stała się krajem, gdzie innowacyjne technologie tj. blockchain nie posiadają żadnych barier regulacyjnych do rozprzestrzeniania w szerokiej gamie branż. 

 
WiesPlus
 

Maltański premier twierdzi, że rozproszona księga rachunkowa (DLT) zmienia przejrzystość i funkcjonowanie systemów politycznych, obywatelskich i korporacyjnych. Ich potencjał do rozwiązania tradycyjnych problemów dla baz danych był dla Malty impulsem do stania się rajem dla rozwoju blockchainu. Ponadto, Muscat powiedział, że Malta jest aktualnie pierwszą jurysdykcją na całym świecie, która reguluje technologię blockchain, wspierając jej rozwój za pomocą przychylnego i prostego prawa.

Muscat dodał między innymi, że używając technologii blockchain można „upewnić się, że nikt nie jest pozbawiony swojej legalnej własności z powodu błędnych danych”. Muscat od wielu miesięcy wspiera kryptowaluty oraz technologię blockchain.

„Uważam kryptowaluty za nieuniknioną przyszłość w rozwoju pieniądza i podstawę naszej przyszłej gospodarki” – powiedział w kwietniu br. premier Malty, Joseph Muscat

 

 

PKO Bank Polski wchodzi w blockchain razem z JP Morgan. Podpisano list intencyjny

 

Ponad 70 największych światowych banków przystąpiło do projektu o nazwie Interbank Information Network (IIN) prowadzonego przez JP Morgan. Jedynym polskim bankiem w tej grupie jest PKO Bank Polski. IIN to rozwiązanie oparte na technologii blockchain, którego zadaniem jest przyspieszenie i dodatkowe zabezpieczenie płatności oraz przelewów transgranicznych.

Sieć IIN działa pilotażowo od 2017 roku. Jej elementem jest baza danych, która pozwala na bezpieczny dostęp do informacji wykorzystywanych przy weryfikacji źródła pochodzenia transferowanych środków. Dzięki takiemu rozwiązaniu, transakcja której realizacja została wstrzymana ze względu na konieczność dodatkowego sprawdzenia, zostanie szybciej zweryfikowana i w przypadku braku przeciwskazań – przekazana na rachunek docelowy. Zastosowanie w IIN technologii blockchain nie tylko przyspiesza wymianę niezbędnych informacji, ale także zwiększa jej bezpieczeństwo.

 
Cryptotab
 

– PKO Bank Polski stawia na rozwój bankowości międzynarodowej i aktywną współpracę z bankami zagranicznymi. Jesteśmy liderem w bankowości korespondenckiej pod względem liczby transakcji międzynarodowych, a grupa banków z którymi rozliczamy transakcje przekracza już 1400 instytucji z całego świata. Dostosowujemy nasze rozwiązania do aktualnych potrzeb biznesowych i możliwości technologicznych, po to aby z korzyścią dla klientów budować przewagi konkurencyjne w obszarze bankowości międzynarodowej – podkreśla Radosław Ptaszek, dyrektor Departamentu Bankowości Zagranicznej i Instytucjonalnej w PKO Banku Polskim.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


PKO Bank Polski sprawdzony partner w rozliczeniach międzynarodowych 

Obecnie PKO Bank Polski utrzymuje relacje z ponad 1400 bankami, działającymi we wszystkich istotnych dla polskich klientów krajach, oferując rozliczenia międzynarodowe w dwudziestu trzech walutach. Rozwój kompetencji bankowości zagranicznej pozwala klientom PKO Banku Polskiego nie tylko na osiąganie prostych oszczędności, ale przede wszystkim wzmacnia poczucie posiadania kompetentnego partnera, który podąża za swoimi klientami udzielając im wsparcia wszędzie tam, gdzie prowadzą swoją działalność. Jakość usług oferowanych przez PKO Bank Polski doceniają także globalne i największe regionalne banki, które wybierają PKO jako wyłącznego partnera do współpracy na terenie Polski. We wrześniu 2018 roku porozumienia o współpracy z bankiem podpisały kolejne dwie duże instytucje z rynku azjatyckiego – japoński Mizuho Bank oraz południowokoreański Industrial Bank of Korea….

 

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating
 
AUVESTA
 

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać." - Autorski blog o możliwościach jakie daje Nam Internet w kwestii technologii, innowacji oraz zarabiania online. Informacje zawarte na blogu e-pasywnezarabianie.pl oraz załącznikach oparte są na danych uzyskanych z ogólnie dostępnych źródeł, nie gwarantują osiągnięcia jakichkolwiek rezultatów i właściciel bloga e-pasywnezarabianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku wykorzystania informacji tu zawartych. Publikowane są one w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Działania podejmowane przez czytelnika, odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko. Żaden z przedstawionych artykułów NIE daje GWARANCJI zysku ani odzyskania wpłaconych pieniędzy. Pieniądze te NIE są gwarantowane przez jakąkolwiek instytucję lub firmę. Dlatego też i ja nie gwarantuję Ci ani zysku ani odzyskania wkładu. Jeżeli blog przypadł Ci do gustu? Możesz go wesprzeć kilkoma Satoshi: 3HAa6DCoFdQDt2iiqBTS4dvhhGWaxtn8ZR

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex