Bitcoin jako pieniądz, AMPL DeFi – projekt który rozwala mózg, Nowa wersja Ethereum 2.0, USA&Crypto
VISA + MASTER CARD = CRYPTO. ZŁOTO vs BITCION. MONETY na WRZESIEŃ. BTC JAKO PIENIĄDZ !!! z kanału You Tube 321 Crypto
AMPL DeFi – Projekt rozwala mózg. Inteligentny Stable Coin z potężnymi inwestorami z kanału You Tube Encyklopedia Kryptowalut
Uruchomienie wersji Ethereum 2.0
Długo oczekiwana najnowsza wersja Ethereum 2.0 jest do słownie o krok od uruchomienia, ogłoszono wstępny termin startu planowanej publicznej sieci testowej.
„Po długich rozmowach z klientami, kolejna sieć testowa obsługująca wielu użytkowników ukaże się w dniu 4 sierpnia. Szczegóły dotyczące premiery zostaną podane w wiadomościach publicznych w ciągu kilku dni.”
– powiedział Danny Ryan, koordynator prac nad platformą.
Testy Fazy 0 ETH 2.0 odbywały się na różnych płaszczyznach. Jest ona pierwszym etapem długo oczekiwanej aktualizacji wersji Proof-of-stake i została stworzona między innymi w celu przyspieszenia dokonywanych transakcji.
Testy zakończone sukcesem
Beacon Chain został wcielony w życie podczas pierwszych testów sieci zwanej sapphire w kwietniu, przy użyciu mniejszych depozytów do 3,2 ETH. Po jej sukcesie, podczas utworzenia sieci testowej Topaz zostały uruchomione już 32 węzły ETH.
Sieć testowa Onyx została otwarta w czerwcu i do końca miesiąca działała stabilnie licząc 20 000 walidatorów. Wreszcie, w lipcu twórcy otworzyli sieć dla fazy 0, aby zapewnić stabilność przed wprowadzeniem w życie testów z udziałem prywatnych użytkowników.
Firma Quantstamp, która zajmuje się bezpieczeństwem łańcucha bloków oraz audytem zatwierdziła w zeszłym tygodniu projekt ETH 2.0 i nic nie stoi na przeszkodzie, aby ruszyły oficjalne publiczne testy dla wielu klientów jednocześnie.
Kłopoty Ethereum
Warstwa 2.0 ma za zadanie rozwiązać problem ze skalowalnością. Jest to bez wątpienia priorytet dla Ethereum. Aby mogło ono zrealizować swoją wizję musi w dość szybkim tempie obsługiwać transakcje finansowe, inteligentne kontrakty oraz zdecentralizowane aplikacje w swojej sieci. Początkowo Ethereum mogło przetwarzać tylko 5-15 transakcji na sekundę. To zaś nie pozwalało mu konkurować z systemami płatności takimi, jak Visa czy MasterCard, które w tym samym czasie obsługują nawet do 2 000 transakcji.
W USA mogą przechowywać kryptowaluty w bankach
Dnia 22 lipca Jonathan Gould, starszy radca prawny biura kontroli waluty (OCC) wydał publiczne pismo, w którym zezwolił bankom krajowym na świadczenie usług przechowywania kryptowalut.
W liście tym zawarte są szczegółowe informacje o tym, że banki mają dostęp do portfeli kryptowalutowych. Dzięki temu mogą one przechowywać aktywa cyfrowe w imieniu swoich klientów.
„Banki krajowe mogą przechowywać klucze szyfrujące używane w związku z certyfikatami cyfrowymi, ponieważ usługa przechowywania kluczy jest funkcjonalnym odpowiednikiem fizycznego przechowywania”.
Wydarzenie to ma bardzo duże znaczenie dla branży kryptowalut z uwagi na to, że dotychczas depozyty były przechowywane przez prywatne giełdy kryptowalutowe takie jak Coinbase. W większości przypadków potrzebowały one licencji udzielanej przez państwo na przechowywanie aktywów należących do dużych korporacji.
Jonathan Gould w swoim liście dodaje, że banki są w stanie zapewnić większe bezpieczeństwo przechowywania aktywów od prywatnych konkurentów a zarówno klienci, jak i doradcy inwestycyjni mogą chcieć spróbować skorzystać z ich usług. Mieliby oni pewność ze nie stracą dostępu do swoich funduszy. Jednak świadczenie usług powierniczych w kontekście kryptowalut różniłoby się pod kilkoma względami od innych rodzajów aktywów.
OCC jest obecnie kierowana przez Briana Brooksa, byłego wykonawcę Coinbase, który dołączył do projektu na początku tego roku. Pełni on funkcję Komptrolera od początku lata i już zaproponował szereg reform, które byłyby korzystne dla giełd kryptowalutowych. Ma on zamiar wprowadzić między innymi krajową kartę płatniczą, która pozwoli startupom ominąć koncepcję „State by state” w zakresie nabywania licencji na transmisję pieniędzy, jeśli świadczą one usługi płatnicze.
Informacje zawarte w dokumencie wskazują również, że banki krajowe mają możliwość świadczenia usług bankowych na rzecz firm specjalizujących się w dowolnych branżach, także tych związanych z kryptowalutami. Warunkiem jest działanie firm zgodnie z obowiązującymi przepisami.