20 maja 2024

Giełdy, kryptowaluty, forex, Darmówki!

Wiadomości crypto online!

9 głównych barier dla powszechnego zaadoptowania kryptowalut

7 min read
   
 

Tak jak każda powstająca technologia tak też  i kryptowaluty muszą przejść poprzez szereg kontrowersyjnych zmian i decyzji, zanim zostaną w pełni wykorzystane. Teorie na temat elektryczności zostały opublikowane już w XVII wieku, ale elektryczność dotarła do domów dopiero pod koniec XIX wieku. Nawet dziś na świecie żyje około miliarda ludzi, którzy żyją bez niej. Nie jest więc niczym  zaskakującym, że w ciągu zaledwie 10 lat masowa akceptacja kryptowalut jest wciąż bardzo odległa.

Dlaczego więc istnieje tak duży nacisk na kryptowalutę i technologię energetyczną?

Osiągnęliśmy szczyt zawyżonych oczekiwań ponieważ Blockchain jest reklamowany jako rozwiązanie wszystkich bolączek świata. W rzeczywistości jedną z głównych barier utrudniających masowe wykorzystanie krypto jest zbyt szybkie ich wprowadzenie na rynek oraz  fakt że tak naprawdę mało osób wie – jak tą technologię w pełni wykorzystać.

 
 

Zgodnie z niedawnym badaniem przeprowadzonym przez Deloitte, “zmęczenie blockchainami” zaczyna pojawiać się na całym świecie. Ale poza faktem, że ludzie znudzeni są słuchaniem o tych cyfrowych pieniądzach, których nie rozumieją w pełni, istnieje także wiele innych barier w przyjęciu kryptowalut do masowego obrotu. Rzućmy okiem na pierwszych dziewięć.

 

1.Brak przejrzystości

 

Kiedy słyszymy twierdzenie, że Blockchain jest niezmienny, a później czytamy, że tak naprawdę nie jest, lub że Bitcoin jest anonimowy ale nie tak anonimowy jak myśleliśmy……. to Blockchain pozostaje tematem bardzo tajemniczym. Brakuje jasności ze strony społeczności kryptowalut, a brak regulacji z pewnością w tym nie pomaga.

Jeśli ludzie odpowiedzialni za ochronę inwestorów nie mogą zdecydować, jak nazwać tokeny, które regulują, jak powinni wiedzieć o tym ludzie? Jaka jest różnica między tokenem narzędziowym, tokenem zabezpieczającym i znacznikiem equity – i dlaczego musimy przechowywać niewidzialne pieniądze w fizycznym portfelu sprzętowym?

Wiele z tych pytań jest trudnych do odpowiedzi dla osób zajmujących się szyfrowaniem, nie mówiąc już o laiku, który otrzymuje rozwodnioną wersję wyjaśnień.

 

 

Mniejsze kraje, takie jak Malta, uruchamiają programy edukacyjne dla ogółu społeczeństwa, w szczególności dla osób, które będą codziennie korzystać z technologii Blockchain, takich jak pracownicy rządowi.

Inne kraje, w tym Irlandia i Australia, pracują nad stworzeniem Ph.D.s i innych kursów uniwersyteckich w technologii Blockchain. Dzieci w młodym wieku uczęszczające tam do szkół są zachęcane do zainteresowania się programowaniem. Firmy takie jak ConsenSys oferują kursy crossover w Blockchain Ethereum dla programistów, matematyków, informatyków i tym podobnych entuzjastów  którzy chcą poznać tę nową technologię.

 
 

Istnieje również wiele kursów online, w tym bezpłatne podcasty i samouczki YouTube. Dopóki jednak te pożyteczne inicjatywy edukacyjne  nie zapewnią klarowności i przejrzystości, będziemy musieli poczekać na pełną symbiozę technologi kryptograficznej z społeczeństwem.

 

2.Przytłaczająca ilość kryptowalut

 

Na Coinmarketcap znajduje się obecnie około 1800 kryptowalut. Wiele z nich jest  zwykłą obietnicę i teorią a firmy które uruchamiają tokeny robią to wyłącznie w celu pozyskania funduszy. Dopóki nie usuniemy bezużytecznych krypto i niepoprawimy współdziałania między blokami, masowe wprowadzanie kryptowaluty będzie trudne.

 

3.Użyteczność

 

Większość społeczności kryptograficznej może nie mieć nic przeciwko złożoności wprowadzania 42-znakowych adresów lub zabezpieczania kluczy prywatnych. Ale robi to szersza publiczność. Powodem dla którego branża cyberprzestępczości jest “tak płodna”, jest to że nieustannie wybieramy wygodę nad bezpieczeństwem. Wybieramy proste hasła, które są łatwe do złamania, pozostają zalogowane w naszych sesjach lub zakładają nowe konta za pomocą Facebooka.

Zwiększanie płynności transakcji kryptowalutowych i prostsze tworzenie kont pozostaje barierą dla masowej adopcji kryptowalut. Wiele osób jest obecnie zniechęconych przez konieczność przesyłania selfie z kartą identyfikacyjną, ponieważ regulatorzy stają się coraz trudniejsi w kwestii wymogów KYC / AML. Użyteczność więc – nadal będzie przeszkodą.

 

4.Skalowalność

 

Skalowalność jest cierniem po stronie dewelopera, a przy tym niezwykle kłującym. Sieć Ethereum może obsługiwać tylko około 15 transakcji na sekundę. Maksymalna wydajność przetwarzania Bitcoinów wynosi od 3 do 7 na sekundę. Podczas gdy inne łańcuchy blokowe, takie jak NEO lub nie-blokowe, takie jak DAG oferują nowe rozwiązania.

Nie możemy poprzeć masowej adopcji kryptowalut, gdy czas oczekiwania na transakcję zajmie 10 minut lub więcej. Skalowanie do większej liczby użytkowników to jedno z największych wyzwań.

Ale jeśli pomyślimy o elektryczności – to jest już w porządku. Wciąż czekamy aby połączyć resztę świata z siecią energetyczną. 2 miliardy ludzi na całym świecie wciąż czeka na połączenie internetowe. Jest więc mało prawdopodobne, że w najbliższym czasie nastąpi masowa deaktywacja kryptowalut. Technologia potrzebuje czasu, aby dojrzeć i znaleźć rozwiązania dla swoich problemów.

 

5.Scams & Hacks

 

Tak jak złe wieści zawsze pojawiają się na pierwszych stronach gazet, tak też w mediach pojawiają się historie giełd kryptowalutowych, które zostały zhackowane, a inwestorzy tracą fundusze.

 

 

Dodatkowo oszustwa ICO zdarzające się zbyt często. OneCoin przejdzie do historii jako jeden z najbardziej wyrafinowanych schematów Ponziego, jakie kiedykolwiek wymyślono.

SEC stara się kształcić ludzi w USA w tego typu problemach poprzez takie inicjatywy, jak oszustwo HoweyCoin. Ma to na celu pokazanie inwestorom możliwych czerwonych flag, na które należy zwrócić uwagę przy wspieraniu ICO. Bardziej rygorystyczne przepisy wyeliminują kolejne fałszywe ICO. W rzeczywistości najnowsze przepisy prawa Malty zawierają najostrzejsze wymagania dla whitepaper, aby celowo usuwać osoby które na samym już początku swoich działań mają w zamiarze kogoś oszukać.

 

6.Zmienność

 

Możesz być fanem Bitcoin, Ethereum, Litecoin lub Cardano. Ale musisz przyznać, że żadna z nich nie zbliżyła się do skuteczności jako środek codziennej waluty.

Jeśli mamy używać kryptowaluty jako waluty, a nie jako narzędzia inwestycyjnego, musimy patrzeć z punktu widzenia zmienności danej krypto.

 

7.Stowarzyszenia przestępcze

 

Bitcoin był najpopularniejszą metodą płatności dla cyberprzestępców w atakach Ransomware w 2017 roku. A teraz cryptojacking jest największym zagrożeniem cybernetycznym w tym roku, wzrastając o 8500 % w czwartym kwartale 2017 roku.

Oczywiście nie wszystkie ICO to oszustwa, nie wszystkie fundusze kryptowalutowe są hakowane, a większość przestępców woli jednak dolara amerykańskiego do prania pieniędzy. Jednak negatywne skojarzenia o krypto przestępczości wciąż trwają.

 

8.Regulacje

 

Regulacje, a raczej ich brak nadal powstrzymuje wiele osób. W tym roku zaobserwowaliśmy kilka poważnych ruchów od ICO do STO i nowych przepisów z mniejszych krajów, takich jak Malta. Wciąż jest jednak o wiele za dużo szarych obszarów. I oczywiście jest zbyt wiele rozbieżności między jurysdykcjami.

 
 

Chociaż ustalenie globalnego standardu regulacji może nie być możliwe (lub nawet pożądane) to  przynajmniej podstawowa zgoda na praktyki KYC / AML może zapobiec dalszemu przestępstwu i zachęcić więcej ludzi do wejścia w przestrzeń kryptografii.

 

9. Wpływ środowiska

 

Podczas gdy kraje takie jak Kanada i Islandia pozwalają na wydobycie kryptowalut za pomocą zrównoważonych zasobów energetycznych, warto zmniejszyć ilość wykorzystywanej mocy obliczeniowej która ma zdecydowany wpływ na nasze środowisko.

Istnieje wiele barier w adaptacji kryptowalut na większą skalę. Dodatkowa zmiana mentalności i kultury wymaga czasu. Blockchain może być teraz niepewny, ale minęło niewiele ponad dziesięć lat, odkąd smartfon pojawił się na scenie (pamiętasz swój telefon Nokia?). Kryptowaluta wejdzie do głównego nurtu, ale technologia musi być lepsza, szybsza, bardziej zrównoważona i łatwiejsza w użyciu.

 

 

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. e-pasywnezarabianie.pl 2024 | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex