Złoto najdroższe od 6 lat. Kupuj złoto bez względu na jego cenęKolejne dynamiczne wzrosty na złocie


 
   
 

Patrząc z punktu widzenia „złotówek”, po raz pierwszy w historii cena za uncję złotego kruszcu wynosi 6 tys. złotych. Stąd też wielu inwestorów, widząc spore możliwości zarobku lokuje swoje pieniądze w funduszach inwestujących w złoto. Co ważne te fundusze w stosunku do innych tym podobnych instrumentów, wzrosły w naszym kraju o 8,8 %

Inne kraje też są „zajęte” kupowaniem złota. Tylko w sierpniu 2019 roku do amerykańskich funduszy napłynął kapitał opiewający na zakup 101,9 ton złota. Jest to zdecydowany wzrost popytu na to aktywo, ponieważ na przełomie 2015/2016 roku zainteresowanie nim było najmniejsze od lat.

Inwestowanie w złoto przyniesie profity w długim horyzoncie, gdyż luźna polityka pieniężna wiodących banków centralnych oraz wzrost popularności walut cyfrowych zwiększą popyt na „prawdziwie twarde aktywa”, powiedział weteran inwestowania Mark Mobius w Bloomberg TV.

Eksperci od złota radzą, aby złoto kupować bez względu na cenę, a głównym powodem ma być stale rosnąca podaż pieniądza.

Uważa się że banki centralne będą stale drukowały pieniądze w bardzo szybkim tempie. Wiele osób uważa także że fizyczne złoto powinno stanowić około 10-proc. ich portfela.


Jesteś już w posiadaniu swojego „złotego portfela„?


 
AUVESTA
 
Podziel się wpisem:
RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LinkedIn
Share
YouTube
YouTube
Instagram
0 0 votes
Article Rating