24 maja 2024

Giełdy, kryptowaluty, forex, Darmówki!

Wiadomości crypto online!

10 zaskakujących faktów o złocie, Co wybierasz? – Fiaty, złoto czy kryptowaluty? Kto idzie w parze ze złotem?!

3 min read


   
 

Aby wyprodukować sztabkę o wadze 1 uncji złota, potrzeba 38 roboczo-godzin, 1400 litrów wody i tyle energii, ile duży dom potrzebuje na tydzień. Więcej w video:



GOTÓWKA VS ZŁOTO VS KRYPTOWALUTY? CO WYBIERASZ?



Bitcoin idzie w parze ze złotem. Korelacja wzrosła dwukrotnie


Jest wielu opiniotwórców, którzy twierdzą, że pierwsza pod względem kapitalizacji kryptowaluta (Bitcoin) jest złotem internetu. Niektórzy mówią o Bitcoinie, że jest druga wersją złota (złoto 2.0). Dane, które opublikował ostatnio Bloomberg informują, że korelacja między bitcoinem a złotem wzrosła dwukrotnie. Wskaźnik koroleracji w ciągu ostatniego roku wyniósł 0,466, zaś w ciągu ostatnich trzech miesięcy wzrósł spiralnie do 0,837. (Współczynnik korelacji 1 wskazuje, że aktywa poruszają się idealnie tak samo, podczas gdy -1 pokazuje zmianę w dokładnie przeciwnych kierunkach).

 
AUVESTA
 

Bloomberg podkreśla, że ​​trzy miesiące danych z handlu nie są na tyle wystarczające, aby wyciągnąć wnioski statystyczne, ale trend ten nie powinien być ignorowany – inwestorzy zawsze szukają schronienia w czasach zawirowań. Coś podobnego wydarzyło się w 2016 roku, kiedy Wielka Brytania ogłosiła wyjście z Unii Europejskiej, co spowodowało gwałtowny skok funta. Od tego czasu niepewność gospodarcza i polityczna dostarczyła więcej dowodów na to, że Bitcoin dołączył do złota jako alternatywa zabezpieczająca.

„Na bitcoiny wpływają nie tylko siły rynkowe”, dodaje Bloomberg. Stablecoin Tether, prawdopodobnie odgrywa główną rolę w płynności rynków kryptowalutowych i ma wpływ na BTC. Cena Bitcoina od czerwca zmierza w tym samym kierunku co złoto. To nie mogło pozostać niezauważone.

źródło: https://coininsider.pl

 
AIOP
 
Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. e-pasywnezarabianie.pl 2024 | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex