22 maja 2024

Giełdy, kryptowaluty, forex, Darmówki!

Wiadomości crypto online!

Ryzyko handlu zautomatyzowanego i jak nim zarządzać

4 min read
   
 Handel algorytmiczny ma ponad 40-letnią historię, której korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku na NYSE. Maszyny mogą pracować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, bez emocji i są w stanie śledzić dane rynkowe dla setek par handlowych na kilku rynkach jednocześnie. Według badań JPMorgan, udział ręcznego handlu na tradycyjnych giełdach, takich jak NYSE, wynosi tylko 10% ich całkowitego obrotu. Resztę wykonują algorytmy. Rynek kryptowalut z pewnością pójdzie tą drogą, ponieważ większość doświadczonych traderów i funduszy inwestycyjnych ma doświadczenie w tradycyjnych aktywach.

Podczas gdy handel algo generuje 90% obrotów, zdecydowana większość prywatnych handlowców nadal korzysta z terminali giełdowych i handluje ręcznie. Od samego początku roboty handlowe były bardzo drogie, skomplikowane w instalacji i wymagały na początek specjalnej wiedzy technicznej. Wymagali również niezawodnej infrastruktury serwerowej. Jednak dzięki rozwojowi technologii w chmurze coraz więcej dostawców zaczyna dostarczać swoje algorytmy jako usługę.

Po prostu „zautomatyzowany handel kryptowalutami” przez strony Cryptohopper, Krypto Bot, ATS , ArbiSmart lub TradeSanta

 


 

W przypadku takiego oprogramowania w chmurze użytkownicy muszą tylko zarejestrować się online, ustawić parametry handlowe za pomocą stosunkowo przyjaznego interfejsu i uruchomić bota….lub 100 botów, jeśli chcą. Połączenie między kontem giełdy tradera a botem w chmurze opiera się na funkcji dostępu API, obsługiwanej przez wszystkie główne giełdy. Po skonfigurowaniu boty do handlu kryptowalutami będą działać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, zgodnie z zasadami ustalonymi przez użytkownika. Obroty rosną bardzo szybko, 20-50 razy w porównaniu z handlem ręcznym. Możliwości zysku również mogą wzrosnąć. Brzmi jak jackpot, co?

Udany handel botami kryptowalutowymi:W prawdziwym świecie nowe możliwości zarabiania częściej wiążą się z ryzykiem większej straty. Handel algorytmiczny ma swoje własne wyzwania, które należy wziąć pod uwagę. Na przykład – ryzyko zhakowania konta bota i kradzieży kluczy API, złe ustawienia bota, błąd w algorytmie, który generuje straty zamiast zysków, nagłe ruchy na rynku kryptowalut itp. Handlowcy mogą stracić swoje środki lub kupić dużą pozycję w tokenie o niskiej płynności.

Nieudany handel botami kryptowalutowymi:Opierając się na moim doświadczeniu handlowym z różnymi botami i platformami kryptograficznymi, istnieje kilka uniwersalnych sugestii, jak zacząć używać botów, jeśli np. zdecydujesz się je wypróbować.

NIGDY nie ufaj botom „black box”, które obiecują Ci dochód po zdeponowaniu krypto w ich „inteligentnym kontrakcie”. Prawdziwy bot będzie działał tylko za pośrednictwem Twojego konta na znanej giełdzie kryptowalut. Powinieneś być w stanie zobaczyć wszystkie transakcje i zamówienia swojego bota. Twoje klucze API NIE powinny pozwalać botowi na dokonywanie wypłat z Twojego konta wymiany. Pozwolenie na dokonywanie transakcji jest absolutnie wystarczające dla wszystkich popularnych strategii.
ZAWSZE ograniczaj swoje ryzyko. Zarejestruj nowe konto na swojej giełdzie. W ten sposób ograniczasz swoje najgorsze straty do kwoty, która znajduje się na tym koncie.
Zacznij od małego wkładu. Minimalne zamówienie na większości giełd jest z grubsza równe wartości 10 USD. Aby wypróbować bota do handlu kryptowalutami, wystarczy mieć wartość depozytu od 10 do 20 $.
Graj bezpiecznie. Handluj tylko parami o dużym wolumenie od Coinmarketcap. Powiedzmy, że TOP-10 będzie mądrym wyborem. Mają wystarczającą zmienność, aby boty wykonały swoją pracę, i wystarczającą płynność, aby zamknąć Twoją pozycję, jeśli będziesz tego potrzebować.
Zachowaj ostrożność. Nie próbuj łapać każdego ruchu na rynku, ustawiając niskie poziomy wyzwalaczy botów. Powiedzmy, że od 1% do 5% powinno działać dobrze dla większości początkujących. Oznacza to, że cena rynkowa powinna zmienić się o co najmniej 1%, aby Twój bot wykonał jedną transakcję.

Handel algorytmiczny w chmurze to rosnący trend, który rozpoczął się pod koniec 2017 roku. Może to być obiecujące zarówno dla posiadaczy kryptowalut, którzy mogą zarobić więcej, jak i dla giełd kryptowalut, którzy mogą znacznie zwiększyć swoją płynność i wolumeny. Jak zwykle, należy jednak pamiętać o ryzyku

ROZPOCZNIJ TRADING

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. e-pasywnezarabianie.pl 2024 | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex