23 maja 2024

Giełdy, kryptowaluty, forex, Darmówki!

Wiadomości crypto online!

Ripple Mining: Niemożliwe zadanie

5 min read

   
 

W roku 2018 firma Ripple (XRP) miała swoje wzloty i upadki z kilkoma znaczącymi wydarzeniami, które zapewniły jej stałą obecność w centrum uwagi. Niemniej jednak z platformy cyfrowej waluty możemy dowiedzieć się znacznie więcej niż na pierwszy rzut oka.

Będąc nowo dodaną krypto na Coinbase, XRP odnotował spory napływ inwestorów, co doprowadziło do objęcia Ethereum drugą co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej. Innym efektem tego rozwoju jest gwałtowny wzrost cen, który sprawił, że inwestorzy zaczęli się zastanawiać, czy istnieją inne dochodowe kanały, za pomocą których można by wykorzystać kapitał Ripple.

Jednym z głównych sposobów dzięki któremu posiadacze kryptowalut mogą uzyskać zysk, jest wydobycie a więc proces zabezpieczania sieci poprzez potwierdzenie transakcji w zamian za wypłatę (nagroda za blok). Ponieważ wiele cyfrowych walut opiera się na technologii blockchain, wydobycie jest powszechnym procesem w branży. Niestety w tym przypadku Ripple, jest nie do wydobycia.


Co to jest Ripple?


Ripple jest zdecentralizowanym rozwiązaniem blockchain, które ma na celu wyeliminowanie głównych problemów związanych z transgranicznym przekazem pieniężnym. Przez długi Ripple było obarczone wieloma problemami, takimi jak powolne transakcje i wysokie opłaty z uwagi na liczbę stron trzecich zaangażowanych w proces. XRP zapewnia platformę dla użytkowników do wysyłania pieniędzy na całym świecie, podobnie jak inne platformy rozliczeniowe, takie jak Moneygram i Western Union.

Platforma Ripple jest zbudowana na rozproszonym protokole open source, który umożliwia obsługę kryptowalut, fiat, towarów i kilku innych jednostek wartości. Opiera się na wspólnej technologii publicznej księgi a więc wykorzystuje mechanizm konsensusu, który pozwala użytkownikom na rozproszone wymiany, płatności i przekazy pieniężne. Firma stwierdziła, że ​​jej głównym celem jest umożliwienie ‘bezpiecznych, natychmiastowych i prawie bezpłatnych globalnych transakcji finansowych o dowolnej wielkości bez żadnych obciążeń zwrotnych’.

Platforma Ripple pochodzi z RipplePay, która miała zastąpić banki korzystające z cyfrowych praktyk rozliczeniowych. Została stworzona i prowadzona przez Ryana Fuggera w 2004 roku, około 5 lat przed pojawieniem się Bitcoin.

Współzałożyciel firmy Ripple, Jed McCaleb, rozpoczął w 2011 roku tworzenie nowego cyfrowego systemu opartego na konsensusie walutowym. System umożliwiłby łatwą weryfikację wszystkich transakcji przeprowadzanych w jego obrębie przez kogokolwiek w sieci, chroniąc jednocześnie dane użytkowników. Oznaczało to, że w przeciwieństwie do Bitcoin, Ripple nie miałby dużego procesu wydobywczego i byłby odporny na większość kosztów związanych z wydobyciem waluty.

Do 2013 r. Ripple był skoncentrowany na tym, aby stać się siecią rozliczeniową dla banków, a nie dla protokołu płatności skoncentrowanego na użytkowniku. Firma dodała także do swojej platformy liczne funkcje, takie jak zamrażanie rachunków, w celu ułatwienia przestrzegania przepisów.


Wydobycie kryptowalut jest częstym zjawiskiem, jednak sporo cyfrowych walut nie nadaje się do tego. Ku rozczarowaniu inwestorów, Ripple jest jedną z takich walut. Jest kilka powodów:

Platforma jest obsługiwana wyłącznie przez laboratoria Ripple, włącznie z kontrolowaniem dystrybucji tokenów i projektowaniem systemu. Możliwość tworzenia większej ilości tokenów XRP leży więc w ich rękach.
Jak dotąd laboratoria Ripple wyprodukowały około 100 miliardów XRP i tylko niewielka część tej liczby jest obecnie w obiegu.
Wydobycie bitcoinów rośnie wraz z każdym blokiem, który górnicy rozwiązują i dołączają do łańcucha blokowego. Ripple ma stały zapas i pozostanie taki sam, dopóki laboratoria Ripple nie zrobią czegoś, by to zmienić.


Jak zdobyć XRP?


Jedynym sposobem na uzyskanie  tokenów XRP jest ich zakup na giełdach takich jak Binance, Bitstamp lub Kraken.


Dlaczego Ripple jest znany jako Crypto dla banków?


Odkąd pojawiły się kryptowaluty, instytucje finansowe a zwłaszcza banki, były sceptyczne wobec handlu walutami cyfrowymi. Banki są od lat depozytariuszami pieniędzy, a świat kryptowalut jest niepewny, nieprzewidywalny i  niestabilny w porównaniu do waluty fiducjarnej.

Ripple będąc typową  usługą dla banków, wydaje się być stworzony dla tej infrastruktury. Dzięki Ripple powstały użyteczne produkty, takie jak xCurrent i xRapid, które znacznie poprawiają szybkość, wydajność i jakość transakcji finansowych.

Tradycyjne systemy bankowe szybko stają się przestarzałe i zbyt nieefektywne w stosunku do obciążenia, które są wymagane do przetwarzania. To odciąża banki, które teraz odczuwają potrzebę ewolucji, a Ripple wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.

 
 

Obecnie Ripple łączy przedsiębiorstwa, banki, giełdy i platformy płatnicze za pośrednictwem RippleNet.

Dzięki bankom, Ripple kontynuuje ekspansję globalną. A od 2017 r. do 2018 r. ta waluta cyfrowa odnotowała ogromny wzrost o 36 000% i może jeszcze wzrosnąć do końca roku.

Górnictwo cyfrowe jest lukratywnym sposobem dla inwestorów Bitcoin, Litecoin i innych kryptowalut w związku z możliwością ich wydobycia, umożliwienia obrotu i zabezpieczenia sieci. Niestety nie dotyczy to Ripple. Pomimo jednak braku zysków z wydobycia istnieją inne sposoby zarabiania na tej platformie w postaci  handlu czy pożyczek.


Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. e-pasywnezarabianie.pl 2024 | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex