20 maja 2024

Giełdy, kryptowaluty, forex, Darmówki!

Wiadomości crypto online!

Porsche inwestuje w startupy w obszarze blockchaina, czy krypto Facebooka stanie się najpopularniejszą walutą świata?, wypłać bitcoiny w jednym z 7500 bankomatów w całym kraju

6 min read
   
 

Niemiecki producent samochodów Porsche AG zwiększy inwestycje w startupy. Skupi się głównie na obszarze blockchain i sztucznej inteligencji (AI). Mowa o kwocie około 176 milionów USD w ciągu następnych 5 lat. Informacja została podana w komunikacie prasowym firmy opublikowanym 25 września.

Wzrost inwestycji Porsche w działalność venture capital w ciągu najbliższych pięciu lat jest spowodowany koniecznością uzyskania dostępu do nowych technologii. Firma poszukuje również innowacyjnych modeli biznesowych.

Inwestycje będą ukierunkowane na firmy na wczesnym etapie istnienia, ale takie, które mają już coś konkretnego do zaprezentowania. W obszarze zainteresowań są startupy związane z obsługą klienta, mobilnością i cyfrowymi rozwiązaniami związanymi ze stylem życia. Komunikat firmy Porsche, wskazuje również zainteresowanie blockchainem, sztuczną inteligencją oraz rozszerzoną rzeczywistością.

 
 

Lutz Meschke, członek zarządu i Dyrektor ds. Finansów i IT w Porsche AG, zauważył, że firma musi gruntownie zmienić model biznesowy, aby móc kontynuować sukcesy w przyszłości.

“Do tej pory innowacja była w dużym stopniu napędzana przez technologię i silne powiązania z naszymi obecnymi kluczowymi kompetencjami […] Niezbędne jest zbudowanie silnego ekosystemu z kompetentnymi partnerami.”

Blockchain rewolucjonizuje branżę motoryzacyjną

Na początku tego roku firma Porsche rozpoczęła badania nad wykorzystaniem blockchaina w swoich pojazdach, we współpracy z berlińskim startupem XAIN. W komunikacie prasowym z 25 września Porsche wspomina, że ​​Porsche Ventures jest już udziałowcem w firmie, która używa blockchaina do zarządzania historią pojazdów zabytkowych.

W marcu Daimler AG, gigant samochodowy, właściciel marek Mercedes-Benz i Smart, ujawnił, że testuje własną cyfrową walutę MobiCoin opartą na blockchainie. Nowa kryptowaluta ma posłużyć nagradzaniu kierowców za przyjazne środowisku nawyki prowadzenia pojazdów……..

 

 

Jest już niemal pewne, że Facebook szykuje się do wprowadzenia własnej kryptowaluty. FaceCoin pozwoliłby największej sieci społecznościowej na świeci – i jednej z największych sieci reklamowych – uzyskać kontrolę nie tylko nad duszami, ale i zakupami swoich użytkowników. Do czego będzie służył FaceCoin i czy już teraz trzeba się go bać?

Coraz więcej mówi się o tym, że przyszłością płatności są kryptowaluty. Dzięki decentralizacji i taniości przenoszenia mogłyby teoretycznie zacząć pełnić funkcję „walut równoległych” do tych oficjalnych, a z czasem może nawet je wyprzeć. Główna przeszkoda to brak globalnej sieci akceptacji, którą mają dziś „tradycyjne” waluty za pośrednictwem Visy i MasterCarda. Niewykluczone, że Facebook spróbuje dokonać wyłomu.

Facebook i Google stworzą lepszego Bictoina?

Kilka lat temu, gdy na globalną gwiazdę wyrastać zaczął Bitcoin, wielu wróżyło, że to on może być pierwszą powszechnie akceptowalną i wymienialną kryptowalutą świata. Ale już dziś wiadomo, że tak się nie stanie. Owszem, stał się Bitcoin „oficjalnym” pieniądzem szarej strefy, ale nic poza tym.

Czytaj też: Osiem powodów, z których Bitcoin znów może być wart… prawie nic

Aby jakaś kryptowaluta mogła wejść do mainstreamu musi mieć potężnego „sponsora”. A więc firmę, która zaoferuje ten sposób przekazywania wartości miliardom ludzi, a jednocześnie dostawi do tego systemu wygodny interfejs pozwalający łatwo wymieniać kryptowalutę na „normalny” pieniądz.

Jest zaledwie tylko kilka firm, które spełniają ten warunek. Jedną z nich jest Facebook, z którego usług korzysta 1,3 mld ludzi na całym świecie. Jeśli Facebook uruchomi swoją kryptowalutę, FaceCoin, to uważam, że będzie ona skazana na sukces.

 
 

Z jednej strony przy tak dużym zasięgu Facebooka użytkownicy kryptowaluty będą mogli stosunkowo długo pozostawać w ekosystemie FaceCoina (nie mając potrzeby wymiany na „zwykły” pieniądz), a z drugiej strony FaceCoin będzie mógł zaoferować wystarczająco dużo usług, by być atrakcyjnym narzędziem do płacenia. A docelowo być może nawet potężną walutą „równoległą” do tradycyjnych.

Czytaj też: Program systematycznego oszczędzania… kryptowalut. Nowy pomysł Revoluta

Czytaj też: BurgerKing ma własną kryptowalutę. Dodaje ją do kanapek. Ale po co?

FaceCoin: co będziemy mogli z nim zrobić?

Facebook mógłby przede wszystkim zaproponować użytkownikom dwie rzeczy: możliwość wykonywania transakcji peer-to-peer, czyli bezpiecznego przelewania pieniędzy między kontami na Facebooku. System peer-to-peer, do którego należy jedna piąta populacji świata mógłby się dość fajnie rozwinąć.

Ale żeby przekazywać sobie FaceCoina serwis społecznościowy musiałby oferować usługi, za które tą kryptowalutą można byłoby płacić. I musiałyby to być popularne w internecie usługi takie jak np. sprzedaż abonamentów do serwisów streamingowych, wewnętrzny serwis aukcyjny do handlu między użytkownikami, mikropłatności dla producentów treści publikowanych na Facebooku, a przede wszystkim zakupy mobilne i online (zarówno spożywcze jak i odzieżowe).

A to nie byłyby zwykłe zakupy, tylko ich odmiana społecznościowa. A więc wspomagana przez cały system rekomendacji, poleceń i tzw. marketingu w wersji social….

 

 

 

Od poniedziałku czyli 24 września BitCan.pl uruchamia nową formę płatności za sprzedaż bitcoinów na swojej nowej platformie. Każdy użytkownik BitCan.pl będzie mógł wypłacić pieniądze za sprzedane bitcoiny w jednym z 7500 bankomatów w całej Polsce – bez użycia karty i bez potrzeby posiadania konta w banku. Usługa przez pierwsze 3 miesiące będzie darmowa.

Usługa zostanie włączona dla wszystkich użytkowników platformy o godzinie 10:00 w Poniedziałek 24 września, 2018.

Aby skorzystać z usługi ,,wypłata bitcoinów z bankomatu” należy posiadać konto na platformie BitCan.pl – konto możecie założyć klikając tutaj. Do wypłaty środków wystarczy telefon komórkowy. Po kliknięciu w panelu ,,Sprzedaj Bitcoiny” użytkownik natychmiast otrzymuje sms z kodami PIN, które pozwalają podjąć gotówkę z dowolnego bankomatu w ciągu kilku chwil.

 
AIOP
 

Otrzymaliśmy wcześniejszy dostęp do usługi i po przetestowaniu potwierdzamy – kody sms zostały dostarczone w ciągu kilku sekund od sprzedaży bitcoinów. Pieniądze wypłaciliśmy w dniu dzisiejszym (sobota) bez żadnego problemu z pierwszego napotkanego bankomat.

 

Jak widać powyżej – wypłatę można zlecić nie tylko z komputera, ale także ze smartfona – na stronie https://bitcan.pl/kantor/sprzedaz podajemy kwotę, za którą chcemy sprzedać bitcoiny, wybieramy jako sposób zapłaty “Bankomat” i gotowe.

Limit pojedynczej wypłaty to 2000PLN, ale limit dzienny wypłat (od 00:00 do 23:59) na numer telefonu użytkownika wynosi 10 500 zł. Miesięczny limit (od 1 do ostatniego dnia danego miesiąca) wynosi 21 000 zł. Usługa dostępna wyłącznie na polskie numery telefonów. Kod SMS do wypłaty w bankomacie ważny jest przez 48 godzin. Abonent musi mieć włączoną usługę przyjmowania smsów Premium. Kiedy po zalogowaniu użytkownik sprzeda z portfela odpowiednią sumę bitcoinów, otrzyma wiadomość tekstową z załączonym kodem PIN i wraz z tym kodem może udać się do bankomatu, aby od ręki wypłacić gotówkę.” – pisze na swojej stronie właściciel platformy……..

 

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. e-pasywnezarabianie.pl 2024 | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex