20 maja 2024

Giełdy, kryptowaluty, forex, Darmówki!

Wiadomości crypto online!

“Pięć składników szczęścia”

4 min read
   
 

Ostatnio zapoznałem się z książką..a właściwie ebookiem Briana Tracy – “Wyznaczanie Celów, Osobisty Przewodnik”. Pozycję tą przeczytałem dzięki koleżance Agnieszce Patelskiej-Rabenda od której  informacje dostałem na swój email. Poniżej chciałbym przedstawić – zacytować ważną sentencję życiową jaką jest szczęście w podziale na pięć ważnych składników…..

Jedynym prawdziwym celem jest osiągnięcie szczęścia.
Od czasów Arystotelesa, wszystkie badania potwierdzają, że ludzie przede wszystkim chcą być szczęśliwi, jakkolwiek byśmy nie definiowali tejże wartości.
Szczęście jest wspólnym mianownikiem dla wszystkich ludzi i ludzkiego zachowania.
Wszystko co robimy, robimy po to, aby osiągnąć szczęście. Tak naprawdę,
życiowy sukces zależy od poczucia szczęścia.
Nawet jeżeli zdobędziesz pieniądze, mieszkanie, sławę, sukces, ale brakować Ci będzie szczęścia, to odniesiesz porażkę . Miarą powodzenia w życiu jest odpowiedź na pytanie: przez jaki odsetek czasu czujesz się naprawdę szczęśliwy? Odpowiadając sobie na to pytanie, dowiesz się jak daleko zaszedłeś oraz jak daleka jeszcze droga przed tobą.

Pięć składników szczęścia

Jest pięć wspólnych dla każdej osoby elementów szczęścia niezależnie od miejsca zamieszkania i warunków życiowych. Po pierwsze, są to zdrowie i energia.
Większość ludzi stawia swoje zdrowie na pierwszym miejscu. Mając zdrowie ma się wszystko. Tracą zdrowie przegrywa się najważniejszy mecz życia. Drugim składnikiem szczęścia są pełne miłości relacje z rodziną i innymi ludźmi. Im więcej w twoim życiu jest ludzi, którzy cię kochają i szanują tym jesteś zdrowszy i szczęśliwszy.
Trzecim składnikiem szczęścia jest praca przynosząca poczucie spełnienia, taka która coś wnosi w życie innych i którą wykonujemy dobrze. Jesteśmy na tym świecie po to, żeby spełnić jakieś zadanie i czujemy się szczęśliwi dopiero wtedy, kiedy to co robimy, w jakikolwiek sposób pomaga innym. Najszczęśliwsi i najbardziej spełnieni ludzie to ci, którzy poświęcają swoje życie czemuś, co sprawia, że życie innych jest lepsze i łatwiejsze.
Czwartym składnikiem szczęścia jest niezależność finansowa. Żyjemy
w świecie materialnym. Jedzenie, ubrania, schronienie, transport  za wszystko trzeba w jakiś  sposób płacić.  Możemy być szczęśliwi tylko wtedy, kiedy jesteśmy pewni, że mamy wystarczająco dużo pieniędzy, aby zapłacić za wszystko, czego chcemy.
Jednym z twoich głównych zadań jako dorosłego jest osiągnięcie niezależności finansowej. W dalszej części opracowania znajdziesz wskazówki na temat tego, jak to osiągnąć.
Piątym składnikiem szczęścia jest wyższy poziom wewnętrznego pokoju
i duchowej jasności. Bez tego nigdy nie osiągniesz prawdziwego szczęścia
ani długotrwałego pokoju ducha.
Kiedy osiągniesz już wyższy poziom zdrowia i energii, dobrych związków, dającej spełnienie pracy, niezależności finansowej oraz wewnętrznego pokoju, wtedy odnajdziesz długotrwałe szczęście. Ten przewodnik pokaże ci, jak możesz osiągnąć więcej i zdecydować, co dokładnie chcesz robić oraz w jaki sposób zbliżyć się do upragnionego celu.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany całością ebooka to proszę kliknąć “Cele – Brian Tracy

 
 
Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. e-pasywnezarabianie.pl 2024 | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex