2 marca 2024

O co chodzi? Popularne kanały o kryptowalutach blokowane na You Tube!

3 min read


Wszystko zaczęło się 23 grudnia 2019 roku. Zorganizowana akcja? O co chodzi?


   
 

Mike Satoshi ma 3 scenariusze. Temat ten poruszył w …drodze na święta 🙂
Bardzo niemiła niespodzianka spotkała kilka popularnych kanałów “kryptowalutowych” na You Tube. Usunięcie video ich twórców nigdy nie jest miłe. A tym bardziej cała sytuacja jest ciekawa, gdy blokowane są trzy znane i lubiane kanały anglojęzyczne związane z branżą kryptowalut.

 

Dowiedz się jak skutecznie handlować na platformie za pomocą zautomatyzowanego Auto Pilota!

   
 
BYBIT
 

Po co gigant social video jakim jest You Tube to robi?


Czyżby ktoś chciał stłumić rynek kryptowalut? Zablokowanie trzech znanych kanałów crypto i ich oflagowanie to dopiero początek większej ekspansji?

Dla wielu osób taka kolej rzeczy była nieoczekiwana. Inni zastanawiają się czym mogą być powodowane takie ruchy ze strony You Tub’a.

Chris Dunn (@ChrisDunnTV) napisał na Twitterze, że większość jego filmów związanych z kryptowalutami została całkowicie usunięta z platformy. YT uzasadniał to podobno stwierdzeniami: „szkodliwe lub niebezpieczne treści” oraz „sprzedaż towarów podlegających przepisom”. Kanał Dunna istnieje już od 10 lat i może pochwalić się ponad 200 000 subskrybentów i ponad 7 milionami wyświetleń.

Inny kryptowalutowy YouTuber również zgłosił podobną sytuację. YouTube oznaczył wideo BTC Sessions (@BTCsessions) sprzed trzech lat, powołując się na „szkodliwe i niebezpieczne treści”. Tematem filmu były portfele i miejsca do korzystania z Bitcoin.

https://twitter.com/BTCsessions/status/1209209932249124865

Podobną historię przytoczył na Twitterze Chico Crypto (@ChicoCrypto). Wiele jego filmów zostało usuniętych z tego samego powodu – „szkodliwych lub niebezpiecznych treści”. Jego filmy zniknęły z YT i platforma zablokowała go na cały tydzień.


Kto jest za to odpowiedzialny?


Obecnie nie jest jasne, kto stoi za przytoczonymi wyżej przypadkami. Nie ma również dowodów sugerujących wprost, że to sam YouTube blokuje i usuwa kanały o kryptowalutach. Jednocześnie nie pojawiły się żadne nowe wytyczne ze strony YT odnośnie treści związanych z kryptowalutami.

 
 

Z drugiej strony pojawiły się doniesienia, że może to być atak ze strony grupy, która masowo zgłasza treści. Chico Crypto odkrył informacje o tej grupie i przekazał to do YouTube. Co z tego wyniknie, okaże się zapewne niebawem.

Co ciekawe, oflagowanie niektórych video – dotknęło także naszych polskich You Tuberów a więc wspomnianego już Mike Satoshi oraz Phil Konieczny. Sytuacja ta nie ominęła też Krypto-Raport i Kryptoholikźródło: https://bithub.pl


Aktualizacja – You Tube przywraca filmy dot. kryptowalut


Część treści związanych z kryptowalutami jest przywracanych na YouTube po kilku dniach ich blokowania i usuwania. Platforma You Tube zaczęła bez ostrzeżeń usuwać filmy, których głównym tematem były cyfrowe waluty – nie liczyło się to, czy było to nagranie edukacyjne czy związane z piramidą finansową. WIĘCEJ!

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex