2 marca 2024

Nowa platforma Blockchain która umożliwia wymianę złota na kryptowaluty

6 min read


   
 

Digital Gold Exchange, startup z Blockchain w Korei Południowej, stworzył platformę która pozwala posiadaczom kryptowalut na wymianę zasobów cyfrowych na złoto. Złoto zawsze było ściśle powiązane z pieniędzmi i wymianą towarów i usług. Na długo przed utworzeniem dolara amerykańskiego złoto zostało użyte jako uniwersalny środek wymiany. Nawet po tym, jak Stany Zjednoczone i inne kraje stworzyły swoje waluty, powiązały je  w tak zwanym złotym standardzie.

Złoty standard umożliwił wielu krajom reprezentowanie każdej jednostki monet za pomocą jednostki złota przechowywanej w rezerwie. W Stanach Zjednoczonych 20,67 USD stanowiło równowartość jednej uncji złota.

Niestety, atak Wielkiego Kryzysu spowodował gwałtowny wzrost stopy bezrobocia, co doprowadziło do wydawania mniejszej ilości pieniędzy. Jako sposób na oszczędzanie funduszy, ludzie zaczęli wymieniać swoje dolary na równowartość złota, które trzymali.

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 

Praktyka polegająca na powiązaniu waluty pieniężnej z kryptowalutą nie jest nowa. Cyfrowe aktywa zwane stablecoins nadal pojawiają się w celu zapewnienia stabilności na rynkach. Chronią inwestorów przed zmiennością rynku, wiążąc aktywa kryptograficzne z walutami takimi jak dolar lub euro, a nawet z innymi stabilniejszymi kryptowalutami, takimi jak Bitcoin i Ethereum.

Tether (USDT), największy i najbardziej popularny stablecoin, to obecnie ósma co do wielkości kryptowaluta z kapitalizacją rynkową w wysokości 2 758 334 172 USD. Jest używany jako podstawa wymiany na popularnych giełdach takich jak Binance. Obecnie, startupy typu blockchain, takie jak Digital Gold Exchange, pracują nad połączeniem tego modelu ze standardem złota, aby stworzyć nowy, długotrwałysystem wymiany  z wieloma korzyściami dla ekosystemu.


Czym jest Digital Gold Exchange (DGE)?


Digital Gold Exchange to koreański startup, który oferuje elektroniczną platformę wymiany złota i kryptowalut. Zgodnie z dokumentem firmy, giełda będzie działać zarówno w trybie online, jak i offline, aby stworzyć dogodny sposób inwestowania w cyfrowe zasoby.

Do tej pory status quo obejmował wymianę waluty pieniężnej, takiej jak dolary i euro lub kryptowaluty jak Bitcoin dla innych aktywów. Chociaż wymiana złota na walutę fiducjarną jest powszechna, pomysł ten jest nowy dla rozwijającego się świata kryptowaluty i technologii blockchain. Wykorzystując to nowe podejście do handlu, firma ma nadzieję stworzyć wspaniały ekosystem wokół stałej wartości złota.

Według oficjalnej strony internetowej DGE firma z powodzeniem tworzy wartość dla konsumentów w pięciu kluczowych aspektach:

    -Zapewnienie prostego, a jednocześnie zrównoważonego modelu aktywów, który przynosi korzyści ekosystemowi zarówno w długim jak i krótkim okresie. Obecnie Digital Gold Exchange twierdzi, że jest pierwszą firmą z modelem, który łączy kryptowalutę ze złotem.
-Stworzenie monetyzującej platformy biznesowej, z której mogą korzystać handlowcy i udziałowcy zasobów cyfrowych na swoją korzyść. Aktywa będą przedmiotem obrotu tak jak na każdej innej giełdzie, a użytkownicy będą mogli wykorzystać marże zysku jak każdy inny rynek.
-Opracowanie samo podtrzymującego się mechanizmu wzrostu, który może eksponować się wykładniczo wraz z upływem czasu ze względu na stabilność i minimalne ryzyko jakie zapewnia.
-Zapewnienie weryfikacji i procesów uwierzytelniania dla aktywów będących przedmiotem obrotu na platformie. TMTG i MDG, główne aktywa do handlu na platformie są w pełni archiwizowane, a wszystkie transakcje są łatwo sprawdzalne w sieci. Wynika to z użycia blockchain, niezmiennej technologii księgi, która przechowuje dokładne zapisy wszystkich transakcji w sieci.
-Zapewnienie stabilnego wskaźnika rezerwy płatniczej. Firma twierdzi, że rozwija i aktywnie monitoruje najlepszy wskaźnik rezerw obowiązujący wszystkich zainteresowanych.

 

Projekt w którym czynnik ludzki został "wykorzystany" do przeprowadzania zyskownych transakcji

 
ROBOINVESTING
 

Digital Gold Exchange twierdzi, że użytkownicy będą mogli bezpiecznie przechowywać swoje aktywa i wymieniać je bez potrzeby stron trzecich. Firma stwierdziła także że skoncentruje się na stworzeniu interfejsu użytkownika podobnego do systemów przetwarzania płatności używanych w popularnych witrynach e-commerce.

Platforma wyeliminuje również wszelkie ograniczenia zaobserwowane w tradycyjnych wymianach złota. Oznacza to, że inwestorzy mogą bezpiecznie wymieniać swoje aktywa na złoto z dowolnego miejsca. Chociaż firma koncentruje się obecnie głównie na rynku złota, to jednak planuje rozszerzyć zasięg na inne metale szlachetne, takie jak platyna, diamenty i białe złoto w niedalekiej przyszłości.


Partnerstwo


Według Digital Gold Exchange, firma nawiązała ostatnio współpracę z niektórymi rozpoznawalnymi markami mającymi na celu zbudowanie stabilnego i niezawodnego ekosystemu wokół swojej platformy.

Starter nawiązał współpracę z Korea Gold Exchange 3M Co Ltd, największym w kraju kupcem złota w lutym 2018 roku, aby zapewnić funkcjonalność systemu wymiany i rezerw złota. Giełda w Seulu działa od trzynastu lat i oferuje niezbędne elementy potrzebne do uruchomienia Cyfrowej Giełdy Złota.

W marcu 2018 r. DGE nawiązała współpracę z firmą Happy Money Co, która oferuje karty podarunkowe, za pomocą których można kupować produkty od ponad 500 koreańskich marek. W wyniku tego partnerstwa użytkownicy będą mogli wymieniać swoje tokeny na bony podarunkowe w wielu miejscach sprzedaży detalicznej.


Jak działa Digital Gold Exchange?


Platforma cyfrowej wymiany złota działa jak giełda Bitcoin, ale ze złotem jako głównym przedmiotem wymiany. Platforma oferuje dwa oddzielne żetony do swoich operacji, z których pierwszy znany jest jako „The Midas Touch Gold (TMTG)”.

Token programowy TMTG zbudowany jest w standardzie Ethereum ERC20 i działa jak cyfrowe zasoby innych firm blockchain. Nie jest powiązany z aktywami rzeczowymi, takimi jak złoto, i można go wymienić na inne kryptowaluty na platformie.

Drugi token zwany MDG można kupić za pomocą tokenów TMTG. Każdy znacznik MDG jest powiązany z 1 gramem prawdziwego złota i można go wymienić na złoto według aktualnej wartości bazowej w momencie wymiany.

 
 

Wraz z handlem platforma DGE pozwala użytkownikom łatwo przeprowadzać kontrole cen i konwersje typu „pieniądze na gotówkę”. Firma zapewnia także bezpieczne przechowywanie i handel aktywami za pomocą protokołu wymiany CC, opartego na platformie wymiany zdecentralizowanej (DEX). Użytkownicy powinni także weryfikować swoje certyfikaty podczas dokonywania wymiany.


Podsumowanie


Chociaż Digital Gold Exchange jest dość nowy, idea, która się za nim kryje jest ekscytująca i potencjalnie korzystna dla branży kryptowalut. Złoto jest znane z tego, że jest stabilne i dzięki powiązaniu z nim aktywów cyfrowych, DGE może być w stanie rozwiązać niektóre problemy związane z dużą zmiennością, która nękała dotychczasową branżę.

Unikalna propozycja wartości giełdy wyróżnia się spośród innych spółek typu blockchain, ponieważ pomimo jego użycia, złoto jest przedmiotem.

źródło:https://www.mintdice.com

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex