22 maja 2024

Giełdy, kryptowaluty, forex, Darmówki!

Wiadomości crypto online!

Niby każdy wie!, ale czym jest tak naprawdę Bitcoin, kilka zdań o halvingu oraz…”ostatnim górniku”

4 min read


   
 

Historia kryptowaluty Bitcoin rozpoczyna się wraz z powstaniem koncepcji b-money, która po raz pierwszy została opisana przez programistę i matematyka Wei Daia w 1998 roku, a następnie opracowana przez informatyka Nicka Szabo jako „bit gold”. Pomysły obu tych autorów miały wspólny cel wyeliminowania tzw. podwójnego wydatkowania. Pierwszą kryptowalutą, której algorytm pokonał to ograniczenie, a na której wzorowanych jest wiele następnych – jest Bitcoin.


Od idei do realizacji bitcoina


Koncepcja bitcoina w obecnej postaci powstała w 2008 roku, a jej autorem jest Satoshi Nakamoto członek listy mailingowej metzdowd.com. To właśnie na tej liście w dniu 31 października 2008 roku po raz pierwszy został opublikowany Manifest Satoshi Nakamoto opisujący już konkretne zasady działania sieci bitcoin.

 
 

„Satoshi Nakamoto” to pseudonim osoby lub grupy ekspertów w dziedzinie matematyki i kryptografii, twórcy lub twórców założeń teoretycznych bitcoina ujętych w dokumentacji, normujące także późniejsze funkcjonowanie algorytmów sieci bitcoin. Twórca bitcoina nie ujawnił się i nawet przestał udzielać się w przestrzeni internetowej. Istnieją domniemania, kim jest autor, lecz są to tylko poszlaki bez konkretnych dowodów w tej sprawie. Satoshi jest w Japonii popularnym imieniem męskim, Nakamoto to nazwisko spotykane wśród osób pochodzących z wysp Riukiu (Japonia). 


Ciekawostka – aktywność Satoshiego Nakamoto jest nadal dostępna


Posty Satoshiego Nakamoto są nadal dostępne na pierwszym forum dla osób zainteresowanych rozwojem bitcoina – www.bitcointalk.org (forum jest anglojęzyczne, lecz jest podgrupa dedykowana dla Polaków). W każdej chwili możemy prześledzić aktywność twórcy bitcoina – napisał blisko 600 postów.


Jak działa bitcoin?


Bitcoin to waluta cyfrowa, co oznacza, że do swojego działania wykorzystuje komputer i internet. W gruncie rzeczy bitcoin jest zapisem transakcji (inaczej księgą), w której każda płatność jest dokładnie odnotowana wraz z tzw. adresem portfela nadawcy i odbiorcy, datą, godziną oraz kwotą.
Kryptowalutę definiujemy jako tzw. łańcuch podpisów cyfrowych. Każdy z posiadaczy waluty może przenieść własność krypto-monety poprzez cyfrowe podpisanie „hasha” poprzedniej transakcji oraz tzw. klucza publicznego następnego właściciela, dodając tę nową wartość na koniec dotychczasowego zapisu (ciągu) waluty. Odbiorca płatności ma jednak możliwość weryfikacji tych podpisów, tak aby sprawdzić łańcuch posiadania. Historia każdej transakcji jest jawna, użytkownik może bowiem sprawdzić, jak kształtowały się wszystkie wcześniejsze operacje aż do chwili obecnej, tj. wejścia w posiadanie określonej wartości bitcoina.

Bez względu na to czy uwierzycie czy też nie, ale na „zdrowy rozsądek” cena BTC powinna dalej rosnąć. Gdyby jednak kurs Bitcoina miał nagle zawrócić w kierunku głębokiego załamania, testowalibyśmy ostatniego, najsilniejszego górnika, który mógłby dalej działać. Tak twierdzi Willy Woo. Jakie karty ma w swojej ręce i talii?


Ostatni górnik na placu boju


W najnowszym odcinku Keiser Report, bitcoinowy maksymalista Max Keiser gościł Willy’ego Woo. Oprócz dość odważnych prognoz cenowych, które Woo przykazał traktować bardziej jako projekcje niż pewniki, wyraził on swoją opinię na temat najgorszego scenariusza.Jeśli kurs BTC spadnie do 1000 $, „zaczniemy testować ostatniego najsilniejszego górnika, który może nadal działać”, powiedział Woo. Dodał również, że w tym momencie sieć stałaby się krucha i znacznie bardziej podatna na ataki z zewnątrz:


Woo i Keiser: Bitcoin zwycięży!


Pomijając ten niewiarygodnie ponury scenariusz, Keiser i Woo wierzą, że Bitcoin ostatecznie „zwycięży”. Woo wyjaśnia, że w swojej analizie ​​wykorzystuje przepływy kapitału. Na podstawie ich obserwacji ocenia, dokąd zmierza rynek.


„Lepiej niż złoto”


Woo i Keiser dyskutowali również o halvingu bitcoina. Willy Woo stwierdził: „To znaczące, że stopa inflacji bitcoinów spada poniżej wskaźnika inflacji złota”.

 
 

Ograniczona podaż w modelu cyfrowym jest bardziej doskonała… Złota nie brakuje, wystrzel kilka rakiet, wydobądź je z pasa asteroid… Bitcoin opiera się na absolutnej matematycznej teorii … Natomiast jeśli ktoś wymyśli, jak lepiej wydobywać złoto, a jego cena spadnie.

Keiser zadał również pytanie o to, czy bitcoin ma szansę stać się cyfrowym store-of value. Woo odpowiedział: „Jeśli mogę kupić dom za jeden bitcoin, zrobię to” – mówi. Woo wierzy, że tak się stanie. Powtarza jednak, że nie nastąpi to zbyt szybko. W pierwszej kolejności Bitcoin musi dojrzeć i rozszerzyć swoje wpływy.

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. e-pasywnezarabianie.pl 2024 | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex