Kto po raz pierwszy w historii ma więcej złota niż dolarów?

 
   
 


Jak informuje Bloomberg, powołując się na raport opublikowany w poniedziałek 11 stycznia, na koniec czerwca 2020 roku (to najświeższe dostępne dane) złoto stanowiło 23 proc. wartych 583 miliardy dolarów rosyjskich rezerw walutowych. Udział dolara spadł do 22 proc. z ponad 40 proc. w 2018 roku.

Zobacz też: Rosjanie znaleźli rekordowe zasoby złota

Po raz pierwszy raz w historii Rosja ma więcej rezerw w dolarze niż w złocie.

 

"Trzeba mieć wielkie cele, by nie poddać się przygnębieniu z powodu małych niepowodzeń" Buduj, oszczędzaj, zabezpieczaj, inwestuj! Osoby posiadające tylko jedno źródło dochodu, które nie robią dywersyfikacji powinny się liczyć z tym, że kiedyś: – mogą stracić pracę – ich firma może upaść – warunki zdrowotne mogą nie pozwolić na pracę. Sprawdź już teraz jak możesz rozpocząć swoją przygodę z inwestycjami w złoto już od ...15 zł miesięcznie!

 
 
 


Putin ucieka od dolara

To element długofalowej strategii prezydenta Władimira Putina, by „oddolaryzować” rosyjską gospodarkę i zwiększyć odporność kraju na amerykańskie sankcje w obliczu pogarszających się relacji Rosja-USA.

Złoto jest obecnie drugim pod względem udziału procentowego aktywem w rosyjskich rezerwach, zaraz po euro, które stanowi 1/3 rezerw. 12 proc. rezerw Rosja zgromadziła w chińskim juanie – pisze Bloomberg.

Zobacz też: Rosja zwiększa rezerwy złota

Wzrostowi udziału złota pomógł 26-procentowy wzrost jego ceny w między czerwcem 2019 a czerwcem 2020 roku. Rosyjski bank centralny kupił w tym okresie złoto warte 4,3 mld dolarów.


Rosja wydała na złoto najwięcej na świecie

W ciągu ostatnich pięciu lat Rosja była największym kupcem złota na świecie – wydała na nie ponad 40 mld dolarów. Bank centralny Rosji twierdzi, że w pierwszej połowie 2020 roku wstrzymał zakupy złota, by zachęcić jego krajowych producentów i banki do eksportu kruszcu i zasilenia rosyjskiej gospodarki zagranicznymi walutami po krachu cen ropy spowodowanym pandemią koronawirusa COVID-19.

Podziel się wpisem:
RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LinkedIn
Share
YouTube
YouTube
Instagram
0 0 votes
Article Rating