20 maja 2024

Giełdy, kryptowaluty, forex, Darmówki!

Wiadomości crypto online!

KryptoWaluciane Njusy! Powyżej 100 000 USD Bitcoina sprzeda 65% osób. A ty? – Bitcoin a Złoto, czy porównanie jest tu absurdem? – Video, Smart Contract na Litecoine, Przyszłość ETH, Klucze prywatne do 127 Bitcoinów

8 min read
   
 


Rynek kryptowalut w ostatnim czasie notował niesamowite wzrosty. Co więcej Bitcoin i kilka innych tokenów osiągnęły nowe ATH. Dla przykładu Ethereum! W związku z tym analitycy stworzyli ankiety na Twitterze, aby zapytać społeczność, kiedy planują zamknąć swoje pozycje i zrealizować zyski.


Ile BTC sprzedasz przy następnym szczycie?

Podczas hossy 2020/2021 bezapelacyjnie liderem była sztandarowa kryptowaluta. Bitcoin od początku października zwiększył swoją wartość czterokrotnie, rosnąc z 10 000 dolarów do 42 000 USD. Pomimo delikatnego powrotu w południowe strony wykresu, BTC cały czas jest warte ok. 10% więcej niż pod koniec 2020 roku. Taki stan rzeczy wywołał dyskusję wśród społeczności.

 
FreeBitco
 

Kryptoanalityk Josh Rager stworzył twitterową ankietę, w której zapytał: “Ile BTC planujesz sprzedać na następnym szczycie?

https://d-37551394693443054276.ampproject.net/2101211748002/frame.html

Co ciekawe, najwięcej głosów (34,4%) oddano na odpowiedź, która sugeruje, że w razie kolejnego szczytu inwestorzy planują pozbycie się większości, jeżeli nie wszystkich BTC. Warto jednak zauważyć, że podobny odsetek ankietowanych (31,6%) zapowiedział sprzedaż mniej niż 25% swoich pozycji.

Podczas gdy niektóre komentarze wskazywały, że wielu inwestorów planuje trzymać swoje monety nawet po kolejnym szczycie cenowym, inni zauważyli, że każdy cykl ma swój szczyt, a następnie spadki. W związku z tym doradzali oni nawet najbardziej zagorzałym HODLEROM, aby w pewnym momencie rozważyli realizację zysków.


Za jaką cenę chcesz sprzedać?

Kolejna ankieta zainicjowana przez popularnego analityka Filb Filb rzuciła nieco światła na cele cenowe, przy których inwestorzy będą sprzedawać swoje BTC.

https://d-37551394693443054276.ampproject.net/2101211748002/frame.html

Większość ankietowanych zaznaczyła, że zaczęliby “myśleć o sprzedaży kilku BTC”, gdy cena aktywów wejdzie w sześciocyfrowy obszar. Ponad 40% zrobiłoby to przy cenie od 100 000 do 300 000 dolarów, podczas gdy 26,3% oczekiwałoby na BTC przebijające poziom 300 000 dolarów.


Bitcoin kontra złoto to temat właściwie tak samo popularny jak sama kryptowaluta. Główny ekonomista w Rosenberg Research & Associates Inc. David Rosenberg twierdzi, że nikt nigdy nie mówi o ryzyku, że złoto może spaść do zera, ponieważ nie jest to możliwe. A co z bitcoinem?

Rosenberg uważa, że porównywanie bitcoina ze złotem nie ma sensu i generalnie jest to absurd:

„Porównania do złota w tym zakresie są bezpodstawne. Nikt nigdy nie mówi o ryzyku, że złoto może spaść do zera, ponieważ po prostu nie może – jego cena jest minimalna, ponieważ ma właściwości fizyczne, które sprawiają, że jest użyteczne nawet poza swoją podstawową funkcją jako bezpiecznej przystani. Ale bitcoin, który ma marginalną wartość wewnętrzną, opiera się na wierze swoich posiadaczy, że jest wart więcej niż nic i że technologia, która za nim stoi jest solidna.”

 
 


Kiedy Bitcoin mógł spaść do zera…

Być może etap, w którym mógł tego doświadczyć bitcoin zaliczyliśmy już w 2013 roku? Z każdym kolejnym halvingiem cena rosła i nigdy nie spadła do poziomów sprzed halvingów z poprzednich cykli.

cykle rynkowe bitcoina
cykle rynkowe bitcoina; źródło: tutajTrendy cenowe w kolejnych cyklach rynkowych mogą być wystarczającym dowodem na aprecjację ceny BTC. Jednak w przeciwieństwie do tego, co zasugerował Rosenberg, porównywanie Bitcoina ze złotem może nie być całkowicie absurdalne.

 
 


Smart contract w sieci Litecoin? | Podobno jeszcze w tym roku

Flare Networks pracuje nad wprowadzeniem inteligentnych kontraktów na blockchainie Litecoin. Nowa funkcjonalność wprowadzi aplikacje i możliwości programistyczne, podobne do funkcji dostępnych w Ethereum. Użytkownicy Litecoin mogą również uczestniczyć w airdropach Flare Networks.

 
 


Flare Networks dodaje smart contract w sieci Litecoin

Flare Networks (FN) deklaruje, że wprowadzi tę funkcję przed jej oficjalną premierą w drugim kwartale 2021 r. Mówi się, że pozwoli to na używanie Litecoina w Flare „z inteligentnymi kontraktami w stylu Ethereum”. Ma to zapewnić LTC większą „interoperacyjność i kompozycję.


https://platform.twitter.com/embed/index.html?creatorScreenName=BithubPl&dnt=false&embedId=twitter-widget-0&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1347540303494979586&lang=pl&origin=https%3A%2F%2Fbithub.pl%2Fkryptowaluty%2Faltcoin%2Fsmart-contract-w-sieci-litecoin-podobno-jeszcze-w-tym-roku%2F&siteScreenName=BithubPl&theme=light&widgetsVersion=ed20a2b%3A1601588405575&width=550px

FN nie ogłosiła jeszcze dokładnie, co deweloperzy będą mogli zrobić z inteligentnymi kontraktami. Prawdopodobne, że programiści Litecoin będą mogli tworzyć zdecentralizowane aplikacje (dApps) podobne do tych, które można znaleźć w Ethereum.

Planowany jest także airdrop tokenów przeznaczony dla hodlerów litecoina. Projekt przeniesie 5 miliardów tokenów FLR z własnych zasobów, aby rozdać je tym, którzy zechcą partycypować w zrzutach.

Flare pracuje również, na podobnej zasadzie, nad integracją inteligentnych kontraktów z XRP Ledger.


Darmowy Bitcoin


Czy projekt jest opłacalny?

Flare to projekt strony trzeciej, aczkolwiek Fundacja Litecoin dostrzegła jej wysiłki. Zauważyła na Twitterze, że jest „bardzo podekscytowana, widząc możliwości inteligentnych kontraktów i interoperacyjności”, które pojawią się za pośrednictwem Flare.


Przed Ethereum świetlana przyszłość, również na wykresach

Czy nadchodzące kontrakty futures na Ethereum na CME, zwiększone zainteresowanie instytucjonalne ETH w Grayscale i rozwój sektora DeFi, który jest napędzany głównie przez zdecentralizowane aplikacje oparte na Ethereum, może spowodować, że cena ETH wzrośnie do co najmniej 10 000 USD?

Tak twierdzi analityk kryptowalut Lark Davis. Uznał, że wymienione wyżej kwestie, w towarzystwie niedawnego zatwierdzenia użycia stablecoinów przez OCC, nieuchronnie doprowadzą do wykładniczych wzrostów wartości ETH.

https://platform.twitter.com/embed/index.html?creatorScreenName=BithubPl&dnt=false&embedId=twitter-widget-0&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1347705953592823809&lang=pl&origin=https%3A%2F%2Fbithub.pl%2Fkryptowaluty%2Faltcoin%2Fprzed-ethereum-swietlana-przyszlosc-rowniez-na-wykresach%2F&siteScreenName=BithubPl&theme=light&widgetsVersion=ed20a2b%3A1601588405575&width=550px

„Kontrakty terminowe na Ethereum już wkrótce, w Grayscale pojawiają się już pierwsi inwestorzy nastawieni na ETH, OCC daje zielone światło stablecoinom, EIP 1559, warstwa 2, defi…. Tak, ETH osiągnie co najmniej 10K. ”


CME uruchomi kontrakty terminowe ETH już na początku lutego

Niecały miesiąc temu Chicago Mercantile Exchange (CME) ogłosiła, że uruchomi kontrakt futures na Ether (ETH) począwszy od 8 lutego 2021 r.

CME to jeden z wiodących, najbardziej zróżnicowanych i regulowanych rynków instrumentów pochodnych na świecie, który jako pierwszy uruchomił kontrakty terminowe na Bitcoin w grudniu 2017 r. wraz z Chicago Board of Options Exchange (CBOE).

Każdy kontrakt futures na ETH będzie zawierał 50 jednostek ETH, a handel produktami będzie możliwy od niedzieli do piątku w godzinach 17: 00-16: 00 CT.


Kontrakty futures na ethereum

Decyzja CME o uruchomieniu kontraktu futures na ETH wynika najprawdopodobniej z ogromnego sukcesu stojącego za kontraktami terminowymi na bitcoiny. Kontrakty futures są dobrze znane na tradycyjnym rynku instrumentów pochodnych, ale są stosunkowo nową koncepcją na rynku kryptowalut. Pozwalają inwestorom kupić (pozycja długa) lub sprzedać (pozycja krótka) aktywa po z góry określonej cenie w przyszłości.

Po wygaśnięciu kontraktu transakcja jest wykonywana automatycznie, niezależnie od aktualnej ceny rynkowej aktywa. Inwestorzy wykorzystują kontrakty futures, aby zminimalizować ryzyko. Kontrakty mogą być realizowane za pośrednictwem giełdy lub smart kontraktów.


Sukces ETH zależy od ETH 2.0?

Ponad 2% całkowitej podaży ETH jest obecnie w stanie stakingu w ramach ETH 2.0. Dane z BeaconScan pokazują, że liczba walidatorów wzrosła o 62% z 27 507 (od chwili uruchomienia 1 grudnia) do 72 294 walidatorów.

Podczas gdy inwestorzy wydają się być optymistami co do wartości ETH, druga co do wielkości kryptowaluta na świecie wciąż znajduje się w środku ogromnej transformacji technologicznej, której wskaźnik sukcesu może znacząco wpłynąć na jej przyszłość.


Odzyskał klucze prywatne do 127 bitcoinów wartych ok. 4 milionów dolarów

Pewien użytkownik Bitcoina stwierdził, że odnalazł przypadkiem swoje klucze prywatne do kryptowaluty pozyskanej już w 2011 roku. Dało mu to dostęp do ponad 4 milionów dolarów w BTC.

Według BitcoinHolderThankU, użytkownik Reddit był w stanie wypłacić około 4,2 miliona dolarów w Bitcoinie (BTC) po znalezieniu zagubionych kluczy do 127 BTC. Klucze zostały znalezione 22 grudnia 2020, kiedy cena kryptowaluty wynosiła 23000 dolarów. Sprzedał monety w środku wyścigu byków.

„Spędziłem następny tydzień, zastanawiając się, jak bezpiecznie upłynnić tak dużą ilość bitcoinów w najniższych możliwych kosztach” – stwierdził użytkownik. „Chodziłem tam i z powrotem między różnymi [platformami OTC] i ostatecznie sprzedałem wszystkie 127 bitcoinów za cenę 33 439,02 USD za monetę minus 0,15% opłaty. Wartość netto transakcji wyniosła około 4,24 miliona dolarów”.


„HODL-owałem BTC przez 8-9 lat…”

Użytkownik miał pozyskać bitcoiny w 2011 lub 2012 roku dzięki „ankietom, oglądaniu filmów i wykonywaniu losowych zadań”, aby ostatecznie wykorzystać te monety do zakupu waluty w grze online DarkOrbit. Klucze prywatne podobno nigdy nie zaginęły, po prostu ostatecznie zapomniane na starszym modelu komputera Dell.

 
320h320
 

Niestety, jeśli wierzyć powyższemu wyznaniu, bitcoinowiec stracił 1 milion dolarów dodatkowego zysku, nie trzymając BTC tylko przez kilka kolejnych tygodni. Od grudnia cena bitcoina przekroczyła 41000 USD, aby osiągnąć nowe rekordy wszech czasów. BitcoinHolderThankU przyznał, że „nie sprzedałby wszystkich 127 bitcoinów”, gdyby tylko mógł wiedzieć o tym wcześniej.

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. e-pasywnezarabianie.pl 2024 | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex