„Kryptowaluciane Newsy” – 21.05.2018
Steve Wozniak: Kolejnym Apple może być Ethereum
Projektant Apple pozytywnie o Ethereum
Na jednej z konferencji informatycznej WeAreDevelopers w Wiedniu, śmiałą tezę wystawił główny projektant i inżynier światowego koncernu technologicznego Apple – Steve Wozniak, który powiedział, że bardzo interesuje go Ethereum gdyż potrafi wykonywać rzeczy i jest to platforma. Przewidział, że będzie miał taki sam wpływ na Świat jaki ma Apple teraz w długiej perspektywie. Steve Wozniak jest utożsamiany jako fan Bitcoin’a i kryptowalut. W przeszłości ciekawie wypowiadał się odnośnie właśnie Bitcoin’a porównując go do dolara. Bitcoin dzięki skończonej ich ilości jest bardziej autentyczny niż dolar, który jest „fałszywy” i poddawany manipulacjom ze strony chociażby polityków. Używał również ciekawych metafor i porównań:
„Twój dom ma wartość. A jeśli jest to dom dzisiaj, za 40 lat, wciąż jest domem wartościowym, nawet jeśli cena rośnie z czasem ”
„Złoto jest wydobywane, wydobywane i wydobywane. Być może na świecie istnieje skończona ilość złota, ale Bitcoin jest jeszcze bardziej matematyczny i regulowany i nikt nie może zmienić matematyki. „
Podsumowanie pierwszego Polskiego Kongresu Bitcoin
Za nami pierwszy Polski Kongres Bitcoin. Wydarzenie zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Bitcoin przeszło już do historii, przyszedł zatem czas na podsumowanie.
Warszawa. Hotel Sheraton. Dni 11 i 12 maja. Kilkunastu prelegentów i około dwustu słuchaczy. Dwa dni referatów i dyskusji na temat obecnej sytuacji bitcoina w Polsce i za granicą oraz przyszłych perspektyw rozwoju technologii.
Z perspektywy ostatnich kilku tygodni jednym z najgorętszych tematów w naszym kraju z punktu widzenia społeczności kryptowalutowej były oczywiście kwestie regulacyjne. Nie powinno zatem dziwić, iż organizatorzy kongresu przewidzieli w jego planie wiele miejsca dla prelekcji i paneli dyskusyjnych związanych z tymi właśnie zagadnieniami.
W tym temacie, swojego wystąpienia udzielić miała również minister cyfryzacji w rządzie premier Beaty Szydło, Anna Streżyńska. W ostatniej chwili, ku rozczarowaniu zgromadzonych słuchaczy, okazało się jednak, iż pani minister nie pojawi się na wydarzeniu.
W tej sytuacji jako pierwszy głos zabrał Konrad Zacharzewski. Doktor habilitowany, adwokat, Kierownik Katedry Prawa Handlowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Specjalista w zakresie prawa zobowiązań, prawa rynku kapitałowego, prawa papierów wartościowych, prawa bankowego oraz prawa walut cyfrowych i technologii blockchain.
W swoim wystąpieniu, „Czy w prawie walut cyfrowych może być już lepiej?” Zacharzewski zwracał przede wszystkim uwagę na poważny brak normatywnych regulacji dotyczący sfery kryptowalut, z jakim mamy obecnie do czynienia w naszym kraju.
„Z jednym wyjątkiem, normatywnych regulacji nie ma. Zatem poruszamy się tutaj na terenie zupełnie dziewiczym, surowym … Ustawodawca musi zadać sobie dość dużo podstawowych pytań związanych z regulacją. Pytanie numer jeden – co to jest waluta cyfrowa?” – stwierdza Zacharzewski.
BitBay zwraca się do premiera Morawieckiego o stworzenie jasnych i zdroworozsądkowych reguł prawnych
Podczas Polskiego Kongresu Bitcoin, Sylwester Suszek oficjalnie zakomunikował, że giełda Bitbay przenosi się na Maltę. Nasz rodzimy biznes kryptowalutowy, który jest jednym z największych w Europie został zaproszony na słoneczną wyspę przez tamtejszego premiera.
„Dzisiaj mogę już oficjalnie powiedzieć … że jednak decyzja o planie B, o której państwo czytaliście, została podjęta w stu procentach, więc również BitBay wychodzi już z Polski. Jest to przykre. Przechodzi na Maltę.” – potwierdza Suszek
Prezes BitBay zapowiedział jednocześnie, iż już w niedługim czasie zostaną wydane i uruchomione pierwsze licencje dla giełdy, które zapoczątkują jej funkcjonowanie na pro-kryptowalutowej Malcie. Co zaś zrobiła Polska dla prężnie i dynamicznie rozwijającej się firmy która zauważona została nawet przez komisję Europejską i zaproszona do obrad przy okrągłym stole? Nagrodziła BitBay… wpisem na czarną listę KNF. Dziś jednak giełda podjęła jeszcze jedna próbę w nadziei na normalizację i racjonalizację podejścia aparatu państwowego do kryptowalut w Polsce, pisząc list do premiera Mateusza Morawieckiego:
CEO Twittera uważa, że Internet zasługuje na swoją walutę i ma nadzieję, że będzie nią Bitcoin
„Internet zasługuje na swoją walutę. Będzie ją miał, ale nie wiem czy będzie nią Bitcoin. Mam nadzieję, że tak” – powiedział CEO Twittera Jack Dorsey na konferencji „Consensus”.
„Internet będzie miał swoją walutę, więc nie czekajmy, aż to się stanie, pomóżmy, aby to się stało” – mówi Dorsey
Dorsey jak sam twierdzi, jest wielkim fanem rozwijającej się technologii i wspiera kryptowaluty. Jeszcze w marcu tego roku, Dorsey stwierdził, że Bitcoin stanie się walutą Internetu już w ciągu dekady. CEO Twittera jest również prezesem Square Inc. czyli dużego operatora płatności, który uruchomił w styczniu handel kryptowalutami za pośrednictwem aplikacji Cash. Jego firma przetwarzająca płatności sprzedała w pierwszym kwartale bieżącego roku, bitcoiny o równowartości 34,1 miliona dolarów. Jak Twierdzi Dorsey, mobilna aplikacja do płatności od Square rośnie szybciej niż Venmo PayPala i dostaje dodatkowy impuls, ponieważ umożliwia transakcje w bitcoinach.
Jak zabić Bitcoina? Kara śmierci za kryptowaluty! Lech Wilczyński i Szczepan Bentyn
Banki zaczną handlować kryptowalutami szybciej niż myślicie, twierdzi była szefowa JP Morgan ds. blockchainu
Jak twierdzi Amber Baldet, była szefowa operacji dot. rozwoju i implementacji blockchainu w kuluarach JP Morgan, „banki zaczną handlować kryptowalutami znacznie szybciej niż ludzie o tym myślą”. Jak podaje CNBC, Amber powiedziała, że główne banki, tj. JP Morgan Chase, czy Goldman Sachs, mogą wkrótce zawojować światowy rynek kryptowalut.
Amber Baldet znalazła się na liście 40 najbardziej wpływowych młodych ludzi w amerykańskim dwutygodniku Fortune. Prowadziła „Centrum Doskonałości Blockchain” J.P. Morgan, wydział pracujący nad doskonaleniem technologii blockchain w strukturach banku JP Morgan. Odegrała kluczową rolę w ustanowieniu strategii rozwojowych blockchainu w przedsiębiorstwie.
Podczas rozmowy w CNBC i pytaniu odnoszącym się do ingerencji i inwestycji banków w rynek kryptowalutowy, odpowiedziała:
„Myślę, że ten czas nadejdzie szybciej, niż ludzie prawdopodobnie myślą . Ale nawet tam, gdzie jest wola wykonania, ramy prawne i regulacyjne rzucają pewne wyzwania.” – powiedziała Amber Baldet podczas rozmowy dla CNBC
Blockchain Alliance Warsaw, 23 maja
Tematem przewodnim spotkania Blockchain Community Alliance w dniu 23 maja będzie:
- Wpływ technologii blockchain na różne dziedziny gospodarki, prawa, finansów Polsce i na świecie. Przykłady, koncepcje, aktualne zastosowania.
Blockchain Community Alliance chce promować ideę edukacji, badań i dobrych praktyk wdrożeń z użyciem technologii blockchain. Będzie skupiać w społeczności najlepsze umysły i liderów branży blockchain reprezentujących najlepsze praktyki przedsiębiorstw w Polsce i nie tylko.
Blockchain Community Alliance współpracuje z przedsiębiorcami, inwestorami, środowiskami akademickimi, praktykami i early adopterami nowych technologii nad połączeniem całej różnorodności dyscyplin, w których można zastosować technologię blockchain, rozproszonych rejestrów baz danych DLT i walut cyfrowych.
Podczas kolejnego spotkania Blockchain Alliance Warsaw będą mieli Państwo okazję zobaczyć prezentacje najlepszych osób z branży blockchain w Polsce. Swoje prelekcje wygłoszą m. in.: przedsiębiorcy, programiści, naukowcy, praktycy, przedstawiciele korporacji, startupowcy, oraz byli przedstawiciele administracji publicznej.
Jeżeli chcesz zacząć zarabiać pasywnie w zautomatyzowanych platformach - zapraszam poniżej.
Pamiętaj! Warto mieć zawsze na uwadze ryzyko inwestycji.
Żaden z wpisów na blogu nie daje 100% gwarancji zarobku ani zysku, podobnie jak 100% gwarancji nie daje własny biznes stacjonarny, etat czy działanie zarobkowe w jakiejkolwiek innej postaci. Dlatego inwestując pieniądze do któregokolwiek programu bądź świadomy/a istniejącego ryzyka.