17 kwietnia 2024

“Kryptowaluciane Newsy” – 19.06.2018

6 min read

Co Polacy sądzą o kryptowalutach? Bitcoin kusi zyskami, ale jeszcze nie do końca mu ufamy.

   
 

 

Kryptowaluty – na czele z Bitcoinem – to temat kontrowersyjny i wywołujący intensywną dyskusję, przede wszystkim wśród inwestorów, polityków i mediów. Zwolennicy mówią o płatnościach przyszłości, uniezależnieniu od banków. Przeciwnicy straszą bańkami spekulacyjnymi i widmem bankructwa. A co o kryptowalutach sądzą Polacy? Odpowiedzi dostarcza najnowszy raport[1] SW Research zrealizowany na zlecenie Luno, globalnej platformy zakupu i wymiany kryptowalut.

 
 

Już niemal co dziesiąty Polak deklaruje posiadanie kryptowalut. Bitcoin deklasuje konkurencję

Waluty cyfrowe, potocznie zwane kryptowalutami, stają się coraz popularniejszym instrumentem finansowym w Polsce. Ich znajomość deklaruje już co drugi uczestnik badania. Co więcej, spośród tych, którzy znają pojęcie kryptowalut, już 16,5 proc. deklaruje ich posiadanie! Oznacza to, że wśród generalnej populacji waluty cyfrowe kupił prawie co dziesiąty dorosły Polak. Najczęściej był to Bitcoin.

– W Polsce sytuacja jest jasna – jest Bitcoin i długo, długo nic. Monety BTC nabyło 85 proc. respondentów posiadających jakiekolwiek kryptowaluty. Na kolejnych stopniach podium znalazły się Ethereum (40 proc.) i Ripple (35 proc.). Oczywiście na giełdach dostępne są dziesiątki kryptowalut, ale na razie mogą tylko pomarzyć o popularności Bitcoina, który
w Polsce jest wręcz synonimem dla całego sektora walut cyfrowych
– komentuje Magdalena Gołębiewska, Country Manager w Luno, firmie inicjującej badanie.

 

Milionerzy zaczynają się interesować kryptowalutami

 

Choć niewątpliwie najgłośniej o kryptowalutach było pod koniec zeszłego roku, kiedy Bitcoin testował okolice $20 000  to jednak wówczas na wejście w ten rynek było nieco za późno. Teraz, gdy najstarsza z kryptowalut odnotowała korektę rzędu 66% zaczynają się nią interesować najbogatsi…

 
 

Tak przynajmniej wynika z przeprowadzonej przez Capgemini ankiety, która jest częścią większego raportu Capgemini World Wealth Report 2018.

Osoby o wysokiej wartości netto definiowane przez firmę jako ci, którzy posiadają przynajmniej milion dolarów wolnej gotówki na inwestycje średnio odnotowały w zeszłym roku stopę zwrotu na poziomie 20%. Jednak tak zadowalające wyniki najwyraźniej nie satysfakcjonują najbogatszych. Jak przekonuje raport – jedynie 56% ankietowanych milionerów zadowolonych jest z pracy ich wealth managerów, dbających o ich majątki.

29% respondentów przyznaje, że żywo zainteresowana jest kryptowalutami i poszukuje lub już odnalazła okazje inwestycyjne na tym rynku. 27% z ankietowanych przez Capgemini przyznaje, że jest w pewien sposób zainteresowana inwestycjami w kryptowaluty.

 

Bank banków zabiera głos w sprawie kryptowalut

 

Bank Rozrachunków Międzynarodowych (BIS), najstarszy na świecie bank międzynarodowy, którego rolą jest wspieranie banków centralnych, w swoim najnowszym rocznym raporcie ekonomicznym poświęcił kryptowalutom cały rozdział.

Według niego nie nadają się one jako podstawa systemu monetarnego, jednak przyznał, że istnieją nisze, gdzie kryptowaluty mogą znaleźć zastosowanie. Bank potwierdził także możliwość emisji kryptowalut przez banki centralne, co wiele z nich już od jakiegoś czasu bada na własną rękę.

 
 

Według raportu system monetarny musi elastycznie reagować na zmiany popytu i być skalowalny ze wzrostem gospodarczym, co zapewniają banki centralne. Kryptowaluty zaś pozbawione są ich odpowiednika. Z tego powodu ludzie mogą stracić do nich zaufanie, a to spowoduje spadek wartości. Stabilność pieniądza tradycyjnego zapewniana jest dzięki możliwości kontrolowania podaży, nawet jeśli oznacza to dla banku centralnego poniesienie straty. W kryptowalutach nie istnieje organ nadzorczy, który swoim kosztem dbałby o stabilność kursu.

Walutom kryptograficznym dostało się również za „niską wydajność i wysokie zużycie energii”, przez co mają one trudności ze skalowaniem i „zapychają się”. Innym czynnikiem, który według BIS zwiększa niestabilność cenową, jest szybkie tempo powstawania coraz to nowszych kryptowalut.

 

Tajpej może stać się miastem opartym na blockchain

 

Tajpej może stać się miastem opartym na blockchain – Texas University otrzyma 2 miliony dolarów od Ripple na badania blockchain – Microsoft i Ardents przedstawiają system łańcucha dostaw opartego na blockchain – Ethereum i dobre wiadomości – Western Union nie widzi powody wprowadzenia XRP-SEC Executive – Decentralizowane kryptowaluty nie są papierami wartościowymi – Wenezuela monitoruje rachunki bankowe z transakcjami kryptowalutowymi – Producenci ASIC szukają nowych możliwości – Komisja w Missoule odracza głosowanie w sprawie zakazu wydobycia kryptowalut

 
AIOP
 

Blockchain

Rząd Tajpeju postanowił wraz z firmą IOTA ID stworzyć systém oparty na blockchain. Współpraca IOTA z  tajpejskim rządem obejmuje współpracę z BiiLabs, który obecnie działą wspólnie z blockchainem IOTA, tworząc cyfrowe systemy oparte na TangleID i systemy rozliczeniowe.

Technologia Blockchain będzie używana po raz pierwszy w państwowym zarządzaniu tożsamością. Obecnie realizowanych jest kilka innych podobnych projektów, takich jak współpraca OmiseGo z rządem Tajlandii w celu stworzenia narodowego portalu cyfrowego ID eKYC, ale cyfrowy dowód osobisty Tajpei będzie pierwszą na świecie prawdziwą implementacją ID opartego na technologii DLT. https://cryptoslate.com/ (w EN)

 

Binance będzie wspierać airdrop IQ, DAC i EON

 

Binance będzie wspierać trzy aidropy – EOS mainnet od wczoraj ponownie działa – stan New York przyznał siódmą BitLicense – dwa z największych banków w Rosji rozpoczęły pilotażowy projekt kryptoportfolio – Menedżer funduszy hedgingowych zmienił zdanie odnośnie krypto – Firma Etoro uruchomiła krypto trade desk dla instytucji – szacunki konsumpcji energii przy wydobywaniu Bitcoin są przewartościowane – UK: w zabawnym teleturnieju Dominika Frisbiego w puli nagród znajduje się Bitcoin Cash – Ministerstwo edukacji w Wielkiej Brytanii mówi „nie” kryptowalutom


ZA FREE, BEZ WKŁADU, WAŻNA AKTYWNOŚĆ CO 60 MINUT, PŁACI W BITCOINACH!


 

Aidropy na Binance

Airdrop to zawsze był wrażliwy temat dla kryptogiełd, ponieważ giełdy nie odnoszą bezpośrednich korzyści z tego procesu. Binance jednak zdecydował się wspierać airdrop. Ofertowanie i handel aidropami na Binance będzie podlegać temu samemu rygorystycznemu procesowi, jak w przypadku każdego innego coina lub tokenu. Obecnie Binance wesprze aidropy IQ, DAC i EON, trzy najważniejsze projekty zostaną uruchomione na bloku EOS. https://www.newsbtc.com/ (w EN)

EOS mainnet

W sobotę poinformowaliśmy, że EOS Mainnet zawiesił się w mniej niż 48 godzin po uruchomieniu. Zastosowanie dużego wdrożenia i współpraca BPS (producentów bloków) oraz jednostki ratunkowe było dobrym posunięciem. Problem został naprawiony a EOS Blockchain od wczoraj ponownie działa. https://cointelegraph.com/ (w EN)

Licencja

Kilka dni po udzieleniu szóstej BitLicense kryptoportfelowi Xapo, Nowy Jork udzielił licencji dla Fintech Startup Square. Pozwoli to firmie kupować i sprzedawać Bitcoiny w Nowym Jorku. To dopiero siódma BitLicense od prawie trzech lat, od startu Bitcoin Circle, który po raz pierwszy uzyskał licencję we wrześniu 2015 r. Https://www.ccn.com/ (w EN)

Banki

Dwa największe banki rosyjskie uruchomiły pilotażowy projekt kryptowalutowych portfolio dla swoich prywatnych klientów, powiedział w piątek Kommersant. Sberbank i Alfa Bank, pod nadzorem Bank of Russia, zaoferują swoim klientom akcje w specjalnym funduszu, który zajmie się sześcioma najpopularniejszymi kryptowalutami na głównych giełdach papierów wartościowych, w tym Kraken i Bitstamp. https://www.coindesk.com/ (w EN)

 

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved © e-pasywnezarabianie.pl | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex