Koronawirus – oszuści i oszustwaKoronawirus. Złodzieje nie znają granic: przebierają się w kombinezony i wchodzą do mieszkań pod pretekstem dezynfekcji


 
  
 

Przed nowymi sposobami złodziei ostrzega policja. Oszuści przebierają się w kombinezony i podają za inspekcję sanitarną, by wejść do mieszkań pod pretekstem walki z koronawirusem. Gdy jeden odgrywa scenkę, drugi czyści mieszkanie z kosztowności.

“Wyborcza” pisała już o lewych dobrodziejstwach na koronawirusa, które za krocie sprzedają oszuści, a także wyłudzaniu loginów i haseł do kont bankowych przez podszywanie się pod rządowe strony. Tyle że to nie koniec pomysłowości złodziei.


Oszustwo na koronawirusa

Czytaj także:Oszuści grają koronawirusem – fałszują rządowe strony, wyciągają loginy i hasła do kont

Policja ostrzega przed nową, niebezpieczną metodą oszustów, która na pierwszy rzut oka ofierze musi wydać się bardzo wiarygodna. Oszuści przebierają się w bowiem w kombinezony sanitarne i podają za sanepid. Wszystko oczywiście w ramach domniemanej walki z koronawirusem.

 
STC
 

– Wymyślają coraz oryginalniejsze sposoby, aby przekonać swoje przyszłe ofiary. Nieważne jak podle, ważne, że skuteczne. Dla nich cel uświęca środki. A jest jeden – wzbogacić się kosztem niewinnych i nic niepodejrzewających osób – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik prasowy lubuskiej policji.

Złodzieje pukają do drzwi przyszłych ofiar zaopatrzeni nie tylko w kombinezony, ale też okulary ochronne i maseczki. Proponują dezynfekcję mieszkania. A ludzie, przestraszeni epidemią, coraz częściej się na to biorą.

Podziel się wpisem:
RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
YouTube
YouTube
LinkedIn
Share
Instagram
0 0 vote
Article Rating