20 maja 2024

Giełdy, kryptowaluty, forex, Darmówki!

Wiadomości crypto online!

   
 


Bitcoin to największa kryptowaluta na świecie, ale na rynku są tysiące innych tokenów krypto. Warto wiedzieć więcej o szerokim świecie kryptowalut oraz o innych tokenach, w które można zainwestować. W tym artykule zapoznamy się z różnymi kategoriami kryptowalut. Przy okazji dowiesz się, jak możesz wykorzystać tę wiedzę aby wybrać preferowane altcoiny.

Ponad dekadę temu, powstały tysiące innych kryptowalut obok Bitcoina, zwanych łącznie altcoinami. Na przykład, topowa witryna z informacjami o kryptowalutach CoinMarketCap śledzi obecnie 8,350 altcoinów, a prawdopodobnie będą jeszcze tysiące innych w przyszłości. 

 
 

Oczywiście Bitcoin nadal jest królem wszystkich kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej, bazy użytkowników i popularności. Ale światowy rynek wyszedł poza główny zasób cyfrowy. Niektóre z innych czołowych altcoinów napędzają dalszy wzrost i adopcję rynku, wprowadzając innowacje, które już teraz zmieniają świat finansów i inne branże. 

W szybko rozwijającej się społeczności kryptowalut istnieje już niezliczona liczba opinii i pomysłów na temat tego, które   alternatywy dla Bitcoina kupić i trzymać. Jednak w duchu sprawiedliwości będziemy unikać konkretnych zaleceń. W naszym przewodniku na temat tego   jakie kryptowaluty kupić oprócz Bitcoina, zajmiemy się kilkoma kategoriami altcoinów. Pomyśl o tych kategoriach jako o przybliżonym oszacowaniu branż, które zostały zbudowane wokół ogólnej rewolucji krypto w ciągu ostatnich kilku lat.


Altcoiny na 2021 Informacje i zakupy – video z kanału You Tube Rekin BiznesuOmawiając kategorie wokół określonych tokenów, chcemy pomóc nowicjuszom w krypto w zrozumieniu roli, jaką odgrywa każdy altcoin w szerszym kontekście. Warto zauważyć, że projekty krypto ewoluują bardzo szybko, a kilka altcoinów, o których będziemy mówić w każdej kategorii poniżej, może w rzeczywistości należeć do więcej niż jednej klasyfikacji. 

Na koniec podkreślamy, że poniższe dyskusje na temat altcoinów nie powinny być traktowane jako porady finansowe lub inwestycyjne. W Binance wierzymy w wolność pieniędzy. Uważamy, że lepiej jest pomóc Ci zdobyć informacje o kryptowalutach, zainspirować Cię do przeprowadzenia własnych badań oraz wyciągnięcia własnych wniosków i decyzji. Niech ten artykuł będzie początkiem Twojej przygody z kryptowalutami, a nie spisem, które kryptowaluty kupić.


Platformy Blockchain

Zaczynamy od projektów krypto, które zbudowały własne sieci blockchain, na których programiści stworzyli swoje zdecentralizowane aplikacje i rozwiązania. Pomyśl o tym jako o krypto wersji systemu Windows, iOS lub Android. Im więcej programów buduje na tych blockchainach, tym bardziej mają one wpływ na ogólny ruch kryptowalut.

 
 
REKLAMA
 

Ethereum (ETH) jest największą platformą blockchain na świecie i drugą co do wielkości kryptowalutą po Bitcoinie. Do tej pory w sieci Ethereum wyemitowano ponad 280,000 tokenów jako tokeny ERC-20, a ponad 40 z tych tokenów należy do top 100 największych kryptowalut na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej. Co więcej, ta dominująca pozycja blockchain stawia Ethereum w czołówce innowacji kryptowalutowych, od tysięcy projektów krypto uruchomionych podczas krypto-boomu w 2017 r. po ruch DeFi (zdecentralizowane finanse) z 2020 r. Omówimy DeFi dalej, ale Ethereum gra w nim kluczową rolę.

Ethereum nie jest jedyną platformą blockchain, która odcisnęła piętno na branży. Obecnie dwa z projektów postrzeganych jako rywale Ethereum to Polkadot (DOT)  i    Cardano (ADA), obecnie odpowiednio czwarta i szósta co do wielkości kryptowaluta na świecie. Polkadot łączy wiele wyspecjalizowanych sieci w jedną uniwersalną sieć, podczas gdy Cardano to blockchain przeznaczenia ogólnego, który szczyci się tym, że jest oparty na recenzowanych badaniach naukowych. 

Inne projekty krypto, które znajdują się w tej kategorii, to Tezos (XTZ), EOS (EOS) i Tron (TRON).


Płatności Cyfrowe

Być może najstarsza kategoria kryptowalut na tej liście. Tokeny krypto do płatności cyfrowych mają jeden cel: zastąpić waluty fiducjarne jako globalny standard płatności. Bitcoin jest daleko w polu pod względem osiągnięcia tego celu, ale w trakcie istnienia krypto-świata niektóre z najstarszych kryptowalut są tworzone jako spinoffy lub rywale Bitcoina.

 
 
 

 Jednym z takich spinoffów jest  Bitcoin Cash (BCH). Jedna z najbardziej popularnych kryptowalut, która wyłoniła się z co najmniej 105 modyfikacji lub hard forków Bitcoina, które miały miejsce w ciągu ostatniej dekady. Bitcoin Cash oddzielił się od blockchainu Bitcoina w 2017 roku i od tego czasu rozwinął swój elektroniczny system kasowy peer-to-peer. Kolejna alternatywa dla   Bitcoina   to  Litecoin (LTC), altcoin stworzony w 2011 roku, którego celem jest umożliwienie szybkich i tanich płatności na całym świecie, przy użyciu zmienionej, bardziej elastycznej wersji mechaniki łańcucha bloków Bitcoina. 

Istnieją również inne altcoiny zorientowane na płatności cyfrowe, takie jak Stellar Lumens (XLM), XRP (XRP) i oczywiście Dogecoin (DOGE).


Tokeny Użytkowe

Ta kategoria jest bardziej ogólną klasyfikacją kilku kryptowalut, które są używane w rozwiązaniach zbudowanych na platformach blockchain, takich jak Ethereum. Niektóre z tych tokenów ewoluowały, aby budować własne blockchainy i obejmować wiele funkcji, w tym instrumenty DeFi, natywne tokeny dla łańcuchów bloków i inne. 

Jednym z takich tokenów jest BNB (BNB), który wyewoluował z tokena giełdowego do płacenia opłat transakcyjnych na Binance w wielofunkcyjny zasób, który służy jako natywny token Binance Chain i Binance Smart Chain (BSC), wśród setek innych przypadków użycia. Ta elastyczność pod względem użyteczności zapewniła BNB aż 5 miejsce w rankingu kryptowalut.

 
Zarabiaj ETH
 

Kolejnym tokenem użytkowym, o którym warto wspomnieć, jest Chainlink (LINK), zdecentralizowana usługa oracle, która może dostarczać zewnętrzne dane do smart kontraktów na Ethereum i innych blockchainach, w tym BSC. Obecnie jest siódmą co do wielkości kryptowalutą na świecie i uznanym głównym graczem w DeFi.

Inne przykłady tokenów użytkowych to Swipe (SXP), który napędza bramkę krypto-fiat Swipe, oraz Trust Wallet Token (TWT), który jest natywnym tokenem portfela kryptowalutowego Trust Wallet.


DeFi (Zdecentralizowane Finanse)

Jedną z kategorii, która zyskała na popularności w 2020 roku, jest DeFi, czyli wszechświat usług finansowych opartych na technologii blockchain, które umożliwiają ludziom na całym świecie handel, staking lub łączenie aktywów bez potrzeby scentralizowanego organu. Dzięki różnym zachętom, takim jak wysokie zyski i szybkie transfery aktywów w ramach sieci peer-to-peer, jest to szybko rozwijająca się kategoria, którą warto obserwować w nadchodzących latach.

Godne uwagi rozwiązania DeFi zbudowane na Ethereum obejmują Uniswap (UNI)   i    SushiSwap (SUSHI) które ułatwiają zdecentralizowaną wymianę i łączenie wielu zasobów cyfrowych, a także Compound (COMP), które oferuje usługi w zakresie pożyczek krypto. Po stronie BSC godne uwagi rozwiązania DeFi obejmują    PancakeSwap (CAKE), który łączy pule płynności z mechanizmem stakingowym, oraz    Venus (XVS), zdecentralizowaną platformę rynku pieniężnego do pożyczania aktywów cyfrowych i generowanie stablecoinów. 


Stablecoiny

Ponieważ giełdy kryptowalut pojawiły się na początku ostatniej dekady, pojawiło się zapotrzebowanie na kryptowaluty powiązane z walutami fiducjarnymi, takimi jak dolar amerykański. Najwcześniejszą i najbardziej znaną iteracją tego tokena, zwanego stablecoinem, jest USD Tether (USDT). Wraz z dojrzewaniem rynku kryptowalut, możliwości stablecoinów rozszerzyły się, a nowsze stablecoiny oferują ulepszenia i zabezpieczenia. Jednym z takich przykładów jest Binance USD (BUSD), stablecoin zabezpieczony 1:1 w USD zatwierdzony przez Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork (NYDFS) i wydany we współpracy z Paxos

 
Publish0x
 

Wraz ze wzrostem popularności DeFi w zeszłym roku, rośnie również zapotrzebowanie na tokeny powiązane z głównymi kryptowalutami, takimi jak Bitcoin, głównie do użytku na giełdach DeFi i w pulach płynności. Przykładami tego są Bitcoin BEP2 (BTCB) i Wrapped Bitcoin (WBTC).


Więcej Kategorii do Zbadania

Istnieje jeszcze kilka innych kategorii kryptowalut, których jeszcze tu nie zostały omówione, w tym gry, prywatność, sieci społecznościowe, przechowywanie danych, przetwarzanie w chmurze i inne. 

Niezależnie od Twojej decyzji którą kryptowalutę kupić po zbadaniu Akademii Binance, Binance Research, CoinMarketCap’a i innych źródeł informacji, Binance oferuje wiele opcji zakupu kryptowalut. Możesz wygodnie kupić krypto korzystając z depozytów, kart debetowych oraz kredytowych i nie tylko.


Kup Kypto na Binance Już Teraz!

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. e-pasywnezarabianie.pl 2024 | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex