22 maja 2024

Giełdy, kryptowaluty, forex, Darmówki!

Wiadomości crypto online!

Jaka pora jest najlepsza na inwestycję w kryptowaluty?

5 min read
   
 

Każdy z Nas chciałby cofnąć czas i zainwestować w Bitcoin już w 2011 roku. Nie jest to jednak możliwe, więc musimy skupić się na teraźniejszości. Wielu może myśleć, że w dzisiejszych czasach nie opłaca się już inwestować w kryptowaluty, ponieważ „ten czas już minął”. Jednak jest na odwrót – również obecnie opłaca się inwestować w kryptowaluty.

Niesamowity rok 2017

Prawdopodobnie zdecydowana większość naszych czytelników zaczęła interesować się kryptowalutami w 2017 roku. Nic dziwnego, skoro kryptowaluty odnotowały – na czele z Bitcoinem – ogromny wzrost cen. Mówiono wtedy o nich niemalże we wszystkich światowych mediach, więc kryptowaluty zyskały ogromną uwagę.

Wielu z was może pomyśleć, że to najlepsze co mogło wydarzyć się na rynku kryptowalut  i że tak ogromny wzrost już nie nadejdzie. Dlatego obecnie sporo osób powstrzymuje się z inwestycjami w kryptowaluty. A co jeżeli się teraz dowiedzielibyście się, że być może jeszcze wciąż jest dobry moment na inwestycje?

 
 

Cykl rynku

Niewielu spodziewa się, że w ciągu nadchodzących tygodni, a może nawet dni, może nastąpić taki wzrost, jak w grudniu. Jest kilka powodów, dla których jest to możliwe. Po pierwsze, media niemal całkowicie przestały się interesować kryptowalutami. Również rynek zniżkujący (bear), który niemalże trwa już od początku roku odcisnął wielkie znamię. Ceny kryptowalut powróciły do wartości z listopada 2017 roku (przed grudniowym wzrostem).

Psychology of a market cyclePo prawej stronie znajduje się bardzo istotny obrazek, obrazujący nastroje otaczające kryptowaluty. Przyczyna tego jest prozaiczna. Kurs Bitcoin i niemal wszystkich kryptowalut podążał niemal przystająco za przedstawionym cyklem rynkowym. Silny optymizm, który rozpoczął się w listopadzie, stworzył doskonałą podstawę do wzbudzenia zaufania i euforii, które rozpoczęły się na początku grudnia. Kolejne poruszenie osiągnęło szczyt w okolicach Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Od tego momentu można odnotować praktycznie wyłącznie tendencję spadkową (downtrend). Od stycznia do chwili obecnej rynek przeszedł z psychologicznego punktu widzenia do  obojętności, strachu, odrzucenia, paniki, ale także gniewu.

Wszystkie te emocje mogły zostać wywołane przez różnego rodzaju informacje o negatywnym wydźwięku. Od tego, że Chiny chcą zakazać kryptowalut, poprzez grube ryby związane z  Mt.Gox, które wciąż wyprzedają BTC, do ciągle występujących oszustw dokonywanych w kryptoświecie. Kryptowaluty otrzymywały jeden cios za drugim. Jednak jeśli patrzymy na tendencje z dystansem i rozsądkiem, rozumiemy, że to, co idzie w górę, musi w końcu opaść. Nikt nie może oczekiwać, że ceny będą wyłącznie nieustannie rosnąć.

Zainwestuj teraz (ale z rozsądkiem)

Podczas inwestowania należy pamiętać o jednym z najbardziej znanych cytatów Warrena Buffetta:

„Należy być chciwym, gdy inni się boją, ale należy się bać, gdy inni robią się chciwi”.

Jeśli zastanowisz się nad tym cytatem i zrozumiesz jego bardzo prostą przekaz, natychmiast zauważysz, kiedy najlepiej zainwestować w kryptowaluty – teraz. Większość inwestorów czeka i wyraża obawy, że nie wiedzą, co może się wydarzyć. Dlatego jest to wyjątkowa okazja, aby być chciwym i kupić swoich faworytów z kategorii kryptowalut.

Powód  jest bardzo prosty. Kiedy ustanie strach przed tym, co może się wydarzyć, , ludzie będą chcieli znowu zainwestować. Paradoksalnie strach przed inwestowaniem zastąpi strach przed przegapioną okazją (FOMO – fear of missing out). Dlatego kluczem do sukcesu jest umiejętność inwestowania w odpowiednim czasie. Nie jest to jednak możliwe bez zrozumienia rynku i cyklu rynkowego.

 
 
 

Wszystkie rynki poruszają się w różnych cyklach czasowych i powtarzają się po pewnym czasie. Akcje, obligacje, ale także wszystkie inne rodzaje aktywów podlegają tym samym wahaniom co kryptowaluty. Jedyna różnica polega na tym, że z powodu faktu, że rynek z kryptowalutami ma bardzo niską całkowitą kapitalizację, wszystkie te wahania występują przy znacznie wyższym procencie i częściej (cykl jest szybszy).

Jeśli spojrzymy tylko na kurs Bitcoin w 2017 roku, możemy zauważyć, że w ciągu jednego roku zamknięciu uległy trzy cykle (od 800 $ do 2,500 $ w maju, potem od 2 000 $ do 4,500 $ w sierpniu, a następnie od 3 000 $ do 8 000 $ pod koniec września).

Jedyna różnica polega na tym, że cykle na tradycyjnych rynkach trwają czasami od 10 do 15 lat, zaś te na rynku kryptowalut – kilka miesięcy (co można spostrzegać pozytywnie, jak i negatywnie). Na przykład, jeśli spojrzysz na bańkę dot com w szerszym ujęciu, zauważyć można, że ma ona bardzo podobny cykl rynkowy do tego pokazanego na powyższym obrazku.

Zakończenie

Dlaczego zainwestować? Jeden cytat Warrena Buffetta z pewnością nie wystarczy. Jednak cykl powoli ulega zamknięciu, i jest bardzo prawdopodobne, że gdy tylko się skończy i zacznie się nowy, po kilkoma pozytywnymi komunikatami, Bitcoin i wszystkie inne kryptowaluty znów zyskają na wartości. Ten artykuł nie byłby kompletny, gdybyśmy na jego końcu nie umieścili ostrzeżenia. Każdy inwestuje bowiem na własne ryzyko, więc w ten sam sposób musi zachować się wobec inwestycji.

 

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. e-pasywnezarabianie.pl 2024 | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex