24 maja 2024

Giełdy, kryptowaluty, forex, Darmówki!

Wiadomości crypto online!

Jack Ma – On nie miał wymówek!

6 min read
   
 

Dla tych którzy nie wiedzą kim jest Jack Ma. Wikopedia.

Jack Ma, Mǎ Yún – Założyciel oraz prezes wykonawczy Alibaba Group, konsorcjum zrzeszającego wiele popularnych firm internetowych. Był pierwszym przedsiębiorcą z Chin kontynentalnych, który pojawił się na okładce magazynu Forbes[2].Jack Ma – nie poddawaj się! NIGDY! video z kanału You Tube –


Wyzwanie90dni® / Akademia BiznesuCV: Jack Ma (Ma Yun) Data urodzenia: 10 września 1964 r., Hangzhou, Chiny

Adres zamieszkania: 22 Barker Road (On The Peak), Hongkong

Obywatelstwo: chińskie

Stan cywilny: żonaty, troje dzieci

Majątek: 50 mld dol. (stan na sierpień 2015 r.)

Kontakt: e-mail: jackma@baba-inc.com; tel.: 0 571 850 220 88

Wykształcenie: Instytut Nauczycielski w Hangzhou (ukończony w 1988 r.); Wyższa Szkoła Biznesu Cheung Kong w Pekinie (2006 r.)

Doświadczenie zawodowe: nauczyciel jęz. angielskiego, szef wydziału w Chińskim Międzynarodowym Centrum E-handlu, od 1999 r. właściciel i szef firmy Alibaba.com

Dodatkowe osiągnięcia: Biznesmen Roku 2007 wg magazynu “Businessweek”; 30. miejsce na liście najpotężniejszych ludzi na świecie w 2014 r. magazynu “Forbes”, Przedsiębiorca Roku 2015 w Azji Zainteresowania: kung-fu, tai-chi, wycieczki górskieHistoria Jack Ma

Jego dom rodzinny znajdował się nad Jeziorem Zachodnim, jednym z najbardziej znanych miejsc w Chinach, obleganym co roku przez miliony chińskich i zagranicznych turystów.

Oboje rodzice byli wykonawcami ping tan – stylu opowieści i śpiewania ballad wywodzącego się z miasta Suzhou. Jedną z pasji nastoletniego Jacka stał się język angielski.

Do jej rozwinięcia przyczyniła się nauczycielka geografii ze szkoły średniej, która kiedyś opowiedziała historię o tym, jak to nad Jeziorem Zachodnim została zaczepiona po angielsku przez kilku turystów.

Dzięki temu, że znała angielski, była w stanie odpowiedzieć na ich pytania dotyczące geografii tego miejsca.

Morał, jaki przekazała swoim uczniom, był taki: ważne, by znać geografię, ale równie ważne, aby znać angielski – bez tego znajomość geografii zbytnio się nie przyda.

Gdy Chińczyk nie będzie w stanie odpowiedzieć na pytania obcokrajowców, utraci twarz. Po śmierci Mao Zedonga Ma już od 12 roku życia pracował w hotelu.

Dojeżdżał tam rowerem z daleka, bo zależało mu na nauce angielskiego w towarzystwie gości z innych krajów (2).

W zamian za edukacyjne konwersacje oprowadzał za darmo zachodnich turystów po swojej rodzinnej miejscowości, Hangzhou. Był słaby z matematyki i trzykrotnie nie dostał się na studia.

Próbował zdobyć pracę w miejscowej policji, a nawet w restauracji KFC.

Za każdym razem z marnym skutkiem. Marzył o studiach w USA, ale jego kandydatura została dziesięć razy (!) negatywnie rozpatrzona przez Harvard.

Udało mu się ostatecznie skończyć anglistykę w Instytucie Nauczycielskim w Hangzhou, po czym został nauczycielem z pensją 120 juanów miesięcznie, czyli ok. 15 dolarów.

Nastały jednak czasy silnego rozwoju gospodarczego Chin i otwarcia tego kraju na świat.

Prawdziwy kłopot, wg niego, pojawia się wtedy, kiedy zarobimy już miliard dolarów, ponieważ ludzie oczekują od nas, że będziemy wydawać pieniądze rozsądnie i z korzyścią dla innych osób. Mówił: “Jeśli masz kilka milionów, jesteś bogaty.
Facebook Jack Mahttps://www.facebook.com/AliBabaJack


Najlepsze cytaty twórcy potęgi serwisu Alibaba:


Jack Ma cytaty o  życiu:

„Jeśli się nie poddasz, wciąż masz szansę. A gdy jesteś mały, musisz polegać na własnej inteligencji, a nie sile”

„Dziś jest okrutne. Jutro nawet bardziej okrutne. Pojutrze jest piękne”

Jack Ma cytat o kobietach:

„Jednym z sekretów sukcesów Alibaby jest to, że zatrudniamy wiele kobiet – jest ich 47 proc. w naszej firmie. Kobiety częściej myślą o innych, nie tylko o sobie”

Jack Ma o spotkaniu z menagerem Walmartu:

„Pamiętam gościa z kadry kierowniczej w Walmarcie, który przybył do Hangzhou 5 lat temu. Powiedziałem mu, że być może za 10 lat staniemy się więksi od Walmartu. Stwierdził: Człowieku, możesz mieć nadzieję – jeśli chcesz mieć 10 tys. nowych klientów, musisz zbudować nowy magazyn, to i tamto. A mnie wystarczają do tego dwa serwery”

Jack Ma o Alipay:

„Tak wiele osób, z którymi rozmawiałem kiedyś o Alipay powtarzało, że to najgłupszy pomysł jaki miałem. Odpowiadałem wtedy: nie obchodzi mnie, czy to głupie, czy mądre, tak długo jak będą używali tego ludzie. Dziś mamy już 800 mln użytkowników Alipay!”

Jack Ma cytaty o prowadzeniu firmy:

„Jeśli chcesz wygrać w XXI wieku zaangażuj wszystkich pracowników w podejmowanie decyzji. Upewnij się, że twoi ludzie są lepsi od ciebie, wtedy odniesiesz sukces”

„Nigdy nie okłamuj innych, zarówno w biznesie jak i w życiu. W 1995 r. byłem zwodzony przez cztery firmy. Wszystkie dziś już nie istnieją. Przedsiębiorstwo nie zajdzie daleko na oszustwie”

„Jeśli chcesz mieć wielką firmę, pomyśl jaki problem społeczny możesz rozwiązać”

„Ucz się od konkurencji, ale nigdy od niej nie kopiuj. Skopiuj, a przepadniesz”

Jack Ma cytat o sobie:

„Jestem bardzo prostym facetem, nie jestem mądry. Wszyscy myślą, że Jack Ma jest bardzo inteligentny. Może i wyglądam inteligentnie, ale mój mózg jest bardzo głupi”

Jack Ma o pieniądzach:

„Jeśli masz miliard dolarów, to nie są twoje pieniądze. To zaufanie jakim obdarzyło cię społeczeństwo”

Jack Ma o zmienianiu świata:

„Wiele lat temu chciałem zmienić świat. Teraz myślę, że jeśli chce się zmienić świat, trzeba zmienić siebie. Zmiana siebie jest ważniejsza i łatwiejsza niż zmiana świata”

Jack Ma cytaty o pracy:

„Chcąc poprawić świat, mogę poprawiać warunki pracy w swojej firmie – mieć pewność ze mój zespół jest zadowolony. Bo jeśli zespół jest zadowolony, to moi klienci będą zadowoleni”

„Zatrudnij osobę, która najlepiej pasuje do danej pracy, a nie najbardziej utalentowaną. Jeśli chcesz uruchomić traktor, nie ma sensu instalować w nim silnika samolotu”

Jack Ma cytat o Chinach:

„Obecnie Chiny są drugą największa gospodarką na świecie. Kraj powinien zwracać uwagę na jakość gospodarki. To tak jak z rozwojem człowieka: w pewnym momencie ciało przestaje rosnąć. Wtedy musisz się upewnić, że rozwijasz swój umysł, swoją kulturę, wartości, swoją mądrość. Myślę, że Chiny zmierzają w tym kierunku”
Podsumowując:

W młodym wieku złożył 30 CV o pracę ale nikt nie chciał go przyjąć. W KFC spośród 24 osób był jedyną, która nie dostała tej pracy. Jego kandydatura została 10 razy negatywnie rozpatrzona przez Harvard. Oblał 3 razy egzamin wstępny na uczelni w Chinach…..


Mimo wszystko nie poddał się… 


Warto mieć wymówki?! Myślę że nie!


Wystarczy przełknąć każdą porażkę – ponieważ każda z nich – Przybliża Ciebie Do Sukcesu!!


Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. e-pasywnezarabianie.pl 2024 | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex